Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mi a véleményetek az abortuszr...

Mi a véleményetek az abortuszról? Ellenzitek vagy mellette álltok?

Figyelt kérdés
Én személy szerint nem tudok dönteni. Mindkét esetben mondjatok kérlek indoklásokat! 14/L
2013. aug. 8. 18:25
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
63%
Nem ellenzem és nem is vagyok mellette. Mindenkinek a saját döntése neki és a párjának kell együtt élni vele, így jó hogy szabad döntésükre van bízva.
2013. aug. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
65%
Nem is ellenzem,de mellette sem állok,de pl vannak sürgős esetek mikor szükség van rá és kész,mert ha engem mondjuk megerőszakolnak és ne adj isten terhes leszek akkor mindenképp elvetetném. Viszont ezeket leszámítva elég elszomorító,hogy a mai modern világban még mindig annyi nő megy abortuszra,hol ott a védekezésnek már rengetek formája van és nem tartana semeddig bevenni azt a bizonyos bogyót.
2013. aug. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
80%

Nem vagyok mellette, és nem is ellenzem. Sajnos, adódik szituáció, mikor igenis van létjogosultsága. Pl. Erőszakból adódik a fogantatás, élettel nehezen összeegyeztethető fogyatékosság megléte, az anya életének veszélyeztetése. És akkor arról a nagyon kis százalékról nem beszéltünk, mikor a pár valóban védekezik, nem csak ímmel-ámmal, és ennek ellenére becsúszik a baba, a pár viszont anyagi/lakhatási/egyéb okok miatt nem tudja vállalni a babát. (Ezért is védekeztek, logikus.)

Bár utóbbit is nagyon szomorú esetnek tartom, de lehet, hogy egy abortusz ilyen esetben vállalhatóbb, hiszen, pl. ha a párnak bizonytalan a lakhatása, nem vállalhat az utcára gyereket.

Mindazonáltal nem helyeslem az eljárást, mert kegyetlen és mégis egy életről van szó. Még ha biológiailag nem is érez fájdalmat, mert nem fejlett hozzá az idegrendszere, de él, és fejődik, és idővel ugyanolyan baba lenne, mint a többi másik. :(

2013. aug. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
74%
Szia! 30 éves vagyok. Van egy 4 éves kisfiam már. nem vagyok mellette, de vannak élethelyzetek amikor igenis jobb a babának ha nem születik meg. Ilyen pl. ha beteg, anyagi helyzet, lakhatási gondok,fiatal az illető, meg amiket fel soroltak már. Magamból kiindulva, ha most terhes maradnék (gyógyszert szedek), nem biztos hogy megtartanám. Nem állunk most úgy, hogy bevállaljak még egy gyerkőcöt. Jelenleg a kisfiamnak megtudunk mindent adni amire szüksége van. De ha az abortuszt választanám, az tuti, hogy életem végéig ott lenne a szívembe és az eszembe a gondolat. Az eszembe, hogy az ő érdekébe/érdekünkben jól döntöttem, a szívemben pedig hogy milyen is lett volna ha vállalom (milyen nemű lenne, haja színe stb, tehát nem az anyagi rész). De nagyon remélem, hogy nem leszek ilyen helyzetben, hogy döntenem kell egy kis életről.
2013. aug. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
83%

Általánosságban nem tudom megmondani. Konkrét esetekben van úgy, hogy nem értek egyet vele. Mondok példát.

A barátnőm túl a 30-on teherbe esett a pasijától, mert hülyék voltak és nem védekeztek. Gondolkodás nélkül elvetette. Elleneztem, mert mindenük megvolt ahhoz, hogy megtartsák. (Közvetlenül abortusz után ismét terhes lett, azt már nem merték elvetetni. Így meg mi értelme volt 1-2 hónappal előbb elvetetni?)

Ha valkit megerőszakolnak, nem ellnezem, sőt, támogatom.

Ha egy fiatalkorú lesz terhes, nem ellenzem, mert nincsenek meg a feltételek ahhoz, hogy fel tudja nevelni.


Ezeken túl törvény garantálja a nők döntési jogát az első 12 hétben. Ha a törvény engedi, hogy jönnék már én ahhoz, hogy elítéljek bárkit is?

2013. aug. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
88%

Ja, és ha a baba betegen születne, akkor is támogatom.

Nem azért, mert nem lenne betegen is boldog, hanem azért, mert a szülők előbb halnak meg, mint a magát ellátni képtelen gyerek, és akkor mi lesz vele? Egy otthonban sínylődik, vagy nyakába varrjuk egy testvérnek, aki egész életében ápolni fogja, és így nem lesz saját élete?

2013. aug. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
44%
Az a véleményem hogy a 12. hétig teljesen legális és a nő dönt felőlle vagyis nekem semmi közöm hozzá. Mindenki úgy számol el magával ahogy akar és ahogy tud. De ítélkezni ahhoz senkinek nincs joga a másik felett amíg nem volt a helyében. (Létszi ne szexelj, ha mégis használjatok gumit)
2013. aug. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Abortusz ellenes vagyok, viszont megerőszakolás vagy komoly egészségügyi okok vannak, akkor szükség van az abortuszra.Viszont elítélem azokat akik szex előtt nem gondolkodnak, nem védekeznek és úgy csináltatnak abortuszt! A védekezésről sok felnőttnek is felvilágosítást kellene tartani!
2013. aug. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
24%

Nézd, kedves kérdező, az abortusz során különböző, speciálisan az embriók/magzatok életének kioltására kifejlesztett eljárások során élő, pici, és kevésbé kicsi emberek életét veszi el az élet védelmére felesküdött orvosnak mondott személy. Az első trimeszteres beavatkozás halálra szúrja az embriót, majd a feldarabolt test maradványait kivákuumozza a védelmet jelenteni hivatott anyaméhből. A második trimesztereseknél tulajdonképpen a magzati koponyát lékelik meg és a beavatkozást végző személy a magzatot kihúzza a méhből. Bizonyos esetekben pedig egy 18 hetes magzat esetében szülést indukálnak, mikor a magzatot az "anyja" megszüli, majd sorsára hagyja. Más esetekben pedig korai császármetszéssel veszik ki a magzatot a méhből.


Ma, Magyarországon nincsen halálbüntetés, azaz nem létezik olyan fokú köztörvényes bűn, mely az emberi élet kioltását vonná maga után következményképpen. Az abortusz pedig államilag támogatott eljárás, melynek során a legártatlanabbak és legvédtelenebbek vesznek oda.


Próbálj mérlegelni, és saját ELVI álláspontot kialakítani.

Ne hidd el, hogy az abortusz a magzat érdekeit szolgálja. Biztosan kapsz majd ilyen bejegyzést is itt.

2013. aug. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
62%

Fura dolog a halál neméről beszélni, de vegyük azt az érett újszülöttet akit az anyja agyonvert, miután megszületett, és nem az anyai kezekbe került, hanem a kalapács alá, és szó szerint péppé vertek, mikor már annyira fejlett volt, hogy 10000000...000%ban érzett mindent, az élethez mindennel rendelkezett. Neki ne mond, hogy nem járt volna jobban, ha az "anya" abortuszra megy. Igen faramuci ezt mondani, de sajnos jobban járt volna.

Persze a legjobban ha olyan helyre érkezik, ahol szeretettel várják.


És sorolhatnánk azon csecsemők, és kisgyermekek nevét, akik már nevet is kaptak, de a szülőknek igazából nem is kellettek, és elvesztették a jogot az életre, különös kegyetlenséggel vesztették az életüket. Miután megszülettek, akiket a kiságyukban, szobájukban gyilkoltak le. Nekik ha választhattak volna a két rossz közül, most nincs más alternatíva, szerinted mit választottak volna. Inkább apró sejtként pusztultak volna.


Nem támogatom, nem állnék az abosok útjába, mert felkavar, de valahol inkább ellenőrzött legyen az élet kioltása, igen kegyetlen az eljárás, de még nem életképes önállóan, mint egy érett valóban ember értelmetlen kegyetlen halála csecsemő korban.

2013. aug. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!