Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Nem vegeztek el az abortuszt...

Nem vegeztek el az abortuszt es 20 evesen egyedul maradtam. Jo tanacsok?

Figyelt kérdés
Kicsusztam az idobol mert beteg voltam 2 hetig nem tudtak altatni a baratom elhagyott multhet szerdan. Jo tanacsokat valaki a kesobbiekre nezve?
2014. nov. 4. 19:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
48%

Először is gondold végig. Ha el akartad vetetni valószínűleg azért tetted volna mert tudtad nem menne. Szóval jól gondold meg rengetegen vágynak babára. Örökbe adhatod.

Természetesen ha most még nem is kötődsz a picihez a szülésig változhat.

Ha úgy döntesz felneveled először is kell egy biztos támasz. Szülők a legjobb döntés. Ők segítenek neked. Sok kitartás és erő szükséges egy babához. Az első hónapokban biztosan azt fogod érezni nem megy. De ne aggódj változni fog utána pedig már menni fog minden. Sok sikert.

2014. nov. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%
Te írtál ki kérdést tegnap,vagy tegnap előtt,hogy már 13,5 hetes vagy.Már nem emlékszem minden részletre. Szüleid támogatnak?Dolgozol?Tanulsz?
2014. nov. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Igen en irtam ki. Tanulok sajat lakasom van gyedbol megkapom a maximumot mert korabban dolgoztam de erzrlmileg nagyon labilis vagyok
2014. nov. 4. 19:23
 4/18 anonim ***** válasza:
60%

Esetleg nem tudsz mondjuk a baba egy éves koráig visszaköltözni a szüleidhez? Addig kiadhatnád a lakásod,lenne pluszbevétel amit félretehetsz tartaléknak és a legnehezebb időszakban lenne segítséged.

Aztán egy éves korára belerázódsz elég jól, ha nem jöttök ki a GYEDből, akkor beadhatod már bölcsibe, mehetsz dolgozni és különköltözhettek, ha nem jöttök ki annyira a nagyszülőkkel.

2014. nov. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
46%

A gyerektartás is jár.

Nézd, most már eső után köpönyeg.

Nekem elbaszarintották az ultrahangot. Az ab napján 12 hét 1 naposnak ítélték a magzatot. Így nem végezték el a műtétet.

36hetes vagyok.

Nálunk az örökbeadás szóba se jöhet (van egy négyévesem, falu, családi nyomás). Megszívtam.

Szerintem várj pár hónapot, és egy kicsit tisztázódik benned a dolog.

2014. nov. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
30%
Kérdező: neked sok sikert, kitartást. REngeteg örömöd lesz a babában!
2014. nov. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
36%

Jó tanácsnak én is ezeket tudom írni:

Ha végképp nem tudnál kötődni a gyerekhez, gondolkozz el az örökbeadáson - van nyílt is, ahol legalább látod, kikhez kerülne. Ha viszont vállalod az anyaságot, akkor mostantól próbálj meg erős lenni és a gyerek testi és lelki érdekeit szem előtt tartani bármilyen sérelmek, félelmek ellenében is.

Aztán jár a gyerektartás is. És mindenképp jó lenne, ha valami érzelmi támogatást és legalább vészhelyzetekre felvigyázói segítséget tudnál magad körül, akár szüleidet, akár barátnőt.

2014. nov. 5. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
42%

Először is sajnálom.

Szerintem adj magadnak és a picinek időt, majd kiderül mit fogsz érezni mondjuk mikor már mozog, ha úgy érzed még akkor is hogy nem szeretnéd akkor add örökbe! Nagyon sokan várnak pici babára. A leírásod alapján talpraesettnek tűnsz, egész jó körülményekkel, nem kerülöd a munkát, lesz gyesed van lakásod - ezek alapján (plusz gyerektartást el ne felejtsd) szerintem anyagilag nem lesz gondod, lelkileg/érzelmileg erősítsd meg magad! Beszélgess olyan emberekkel akik hasonló cipőben járnak/jártak, olvass könyveket, vagy egyszerűen ülj le egyedül egy szobában és kezd el felírni papírra mik a lehetőségeid. Ha látod leírva máris nem lesz olyan ilyesztő, és egyből úgy érzed majd hogy végülis mindent meg tudsz oldani te magad is egyedül.

2014. nov. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
Sok sikert a nagy kihíváshoz!
2014. nov. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
26%
Írtam neked korábban is .. Így alakult .. Valószínű akkor a sors akarta így 😊 . Minden jót nektek .. Ne aggódj , végül minden jól alakul majd meglásd!!!
2014. nov. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!