Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortusz ügyintézésnek mi a...

Abortusz ügyintézésnek mi a menete?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sógornőm teherbe esett, nemhogy a semmire, még az alattra. Szeretnék segíteni a szüleinek annyiban, hogy elmondom nekik, hova kell menni. A lány értelmi sérült, azt sem tudja ki az apa, szóval tuti az elvetetés. Azt sem tudja, hogy hány hetes, 3mm az embrió, ennyit tud, így én 6 hétre tippelek. Valaki leírná pontosan a hivatalos menetét? Nem a műtétnek, hanem az ügyintézésnek!

Előre is köszi!


2016. dec. 11. 18:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%
Nőgyógyász, és majd elmondja a továbbiakat.
2016. dec. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
74%
Nőgyógyász, majd Családi Védelmi Szolgálat 2x. Mindezt a kirendelt gyámmal (gondolom,van ilyenje, ha súlyos értelmi sérült).
2016. dec. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
58%
huhh en mar reg voltam, nögyógy utan, ketszer el kell menni tanacsadasra, ahol elsö alkalommal megkérdezik miert nem akarod megtartani stb..ra akarnak majd beszelni h tartsd meg es add örökbe! ilyen lehetöseg is van.aztan meg van szabva hany nap mulva visszmesz, és elmondod h mit szeretnel.ha elveteted kapsz egy csekket már nem tudom kitöl, amit vinned kell a mütet napjara.annyit elmondanek, h elaltatnak vagy nem tudom mi, de en ereztem mindent h matatnak a hasamban..ha van gyamja, akkor menjen vele sztem.
2016. dec. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Nincs gyámja, nem súlyos. Dokinál már volt, messze lakik tőlem a szüleivel, de ők nagyon betegek, én meg nem tudok vele maszkalni, mert veszélyeztetett terhes vagyok (sors iróniája).
2016. dec. 11. 19:19
 5/20 A kérdező kommentje:
Ha most 6 hetes és dec 27-én megy megint (9 hetesen) dokihoz, akkor nem fog kicsúszni az időből?
2016. dec. 11. 19:21
 6/20 anonim ***** válasza:
74%
De igen. Most azonnal kellene elkísérni őt. Ne egyedül küldjétek, mert nem biztos, hogy el tudja mondani, mit szeretne.
2016. dec. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de kitalálta, hogy megtartja :/ Nem vagyok abortuszpárti, de itt nem láttam más lehetőséget. Nem érti, hogy miért nem örül senki, hisz mi egyidősek vagyunk, az enyémnek mindenki örült. Na mindegy, szegény gyereket sajnálom, hogy ilyen közegbe kell felnőnie. Remélem valahogy rá tudjak venni, csak ne fussanak ki az időből.
2016. dec. 12. 08:06
 8/20 p.szabina1223 ***** válasza:
Ha nem áll gyámság alatt, akkor gondolom nem lehet kényszeríteni a megszakításra. Legfeljebb rábeszélni tudják. Felénk is lakik egy lány, ő is enyhe értelmi sérült, kisegítőbe járt, ő is többször terhes lett és három gyereke van, igaz csak egy él vele, mondjuk neki szerencséje van, mert a gyerek apja, meg a családja segít a nevelésben.
2016. dec. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Kérdező (#7), ez pont ugyanúgy az ő döntése, ahogy a te terhességed a tied. Megpróbálhatjátok érvekkel meggyőzni, aztán itt a határ - éppen úgy, mint az összes többi terhes nőnél.
2016. dec. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Persze, tudom, hogy kényszeríteni nem lehet. Mindenképp meggyőzésre gondoltam, nem tudom ti mire! De mostmár ahogy kicsit tovább kérdezgettem férjemet, aki beszélt az anyjával is, látom, hogy esély nincs rá. Majd a gyámhatóság kiemeli ha úgy gondolja, tényleg szörnyű körülmények. Köszönöm a segítséget!
2016. dec. 12. 11:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!