Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortusz ügyintézésnek mi a...

Abortusz ügyintézésnek mi a menete?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sógornőm teherbe esett, nemhogy a semmire, még az alattra. Szeretnék segíteni a szüleinek annyiban, hogy elmondom nekik, hova kell menni. A lány értelmi sérült, azt sem tudja ki az apa, szóval tuti az elvetetés. Azt sem tudja, hogy hány hetes, 3mm az embrió, ennyit tud, így én 6 hétre tippelek. Valaki leírná pontosan a hivatalos menetét? Nem a műtétnek, hanem az ügyintézésnek!

Előre is köszi!


2016. dec. 11. 18:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
17%
Egy ertelmileg serult(meg ha enyhen is)miert el szexualis eletet? Ez annyira borzaszto. Hozzateszem nem rosszindulatbol irom(a batyam reven van kozom sulyos ertelmi es testi fogyatekosokhoz) csak nem ertem. A parod szulei is inkabb adjanak neki legkozelebb fogamzasgatlot, es probaljatok hatn
2016. dec. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
4%
Hatni ra*
2016. dec. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
61%
"Egy ertelmileg serult(meg ha enyhen is)miert el szexualis eletet? " - ugyanazért, amiért bárki más, nem tudom, erre gondoltál-e már. Ahogy azt is, hogy akar-e fogamzásgátlót szedni, vagy nem.
2016. dec. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
29%
El kell érni valahogy, hogy elköttesse magát...aztán éljen szexuális életet ameddig akar és akivel akar és úgy ahogy akar. Csak ne szaporodjon. Mondjuk...az ilyeneket alapból el kéne kötni. Jöhetnek a lepontozások...
2016. dec. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
68%
"El kell érni valahogy, hogy elköttesse magát..." - majd ha lesz 40 éves, vagy lesz 3 élő gyereke... természetesen ugyanaz a törvény vonatkozik a Kérdező sógornőjére is, mint mindenki másra.
2016. dec. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
18%
Tudtam h lepontoztok...csak nem tudom, hogy miért? Még több értelmi sérültet akartok eltartani? Meg...nem csak az eltartás, az anyagi oldala...de azok olyan nagyon boldog emberek? Gondolkozzatok már kicsit, kedves lepontozók. Én nem akarok azért adókat fizetni,hogy x-y értelmi fogyatékos vég nélkül gondtalanul szülhessen...ugyanis van honnan segélyeket kapni.
2016. dec. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
68%

... a magam részéről nem lelkesedem azért a politikai irányzatért, amelyik embercsoportok kényszer-sterilizálásán agyalt meg kísérletezett... tudod, eugenika... azt gondolom, hogy vannak morális szempontok, amelyek előrébb valóak, mint az, hogy pár tizedszázalékkal több vagy kevesebb az adó.

Szóval én úgy gondolom, hogy neki pont ugyanannyi joga van a gyermekvállaláshoz, mint nekem a 140-es IQ-mmal. Meg tudod, a pokol kapuját nyitogatnád, ha jogot adnál embercsoportoknak, hogy rendelkezhessenek mások reprodukciója felett, eldönthessék, hogy ki szaporodhat, és ki nem.

2016. dec. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Huhh, leírom jobban kicsit a helyzetet, mert nem az a legnagyobb problema, hogy a lány sérült. Sosem dolgozott még, lassan 30 körül jár. Felvették több helyre, de mindig felmondott. Konkrét eset például, Tesco árufeltöltő, mondtak neki, hogy törölje le a polcokat mielőtt rápakol. Ő kijelentette, hogy nem fogja megcsinalni, mert nem takarítónőnek vették fel. Szóval a teljes elkényeztetés is játszik. A szülők meg tipikus alkoholisták, anyukát már leszázalékoltáj, mert konkrétan elitta az életét, apukát valószínű le fogják. Szóval itt az alapvető problémánál kicsit nagyobb a gond. Amikor meghallotta a dolgot, férjem mondta, hogy lemegy, és "elrugdossa abortuszra" (mielőtt valaki nekem támad, ne gondoljatok azt, hogy ezt meg is tenné, csak beszélne a fejével). Anyuka erre azt mondta neki, hogy ne mondjon rosszat a lánynak, mert így is megvan sértődve, és bezárkózott a szobájába. Szóval ennyire nem lesz ebből az egészből semmi. Millió dolgot tudnék még mesélni de fölösleges. Na, mégegy, de csak az én lelki nyugalmamért :) Szedett ő tabit, 15 éves kora óta, mert a szülei tudták, hogy milyen. Most is kivolt írva, anyuka nem tudott erte elmenni, pénzzel elküldte a csajt, aki mint kiderült nem vette ki, a pénzt meg eltette. Mielőtt valaki ebből a leírásból kitalálná, hogy akkor nekem minek gyerek, el kell mondjam, hogy férjem teljesen kiszakadt ebből a környezetből, 14 évesen kollégiumba ment, haza se költözött többet. Ő mérnök én közgazdász, saját házzal, 2 autóval stb, és ami a legfontosabb, munkával.
2016. dec. 14. 08:12
 19/20 anonim ***** válasza:
44%

Egyetlen mondatot közöljetek akkor még a párod szüleivel: ti nem fogjátok a gyereket pénzelni vagy felnevelni.


A lerírtak alapján ugyanis várható, hogy nem lesz pénz a gyerek holmijaira (két rokkantnyugdíjból fognak ellátni három felnőttet és egy babát???), etetésére és senki nem fog vele emberhez méltóan foglalkozni. Hosszú távra gondolva pedig mi lesz, ha valamelyik nagyszülő meghal esetleg? Mennek a híd alá gyerekkel együtt? Ja nem, majd kopogtatnak nálatok.

2016. dec. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
48%
Utolsó, és mit számít az, hogy a Kérdezőék mit közölnek a a sógornő szüleivel? Nekik a terhességgel kapcsolatban nincs szavuk, legfeljebb a véleményüket mondhatják el, mint bárki más, és azt már valószínűleg meg is tették - ha nem lenne egyértelmű.
2016. dec. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!