Nem tudom mit tegyek?!

Figyelt kérdés

18 éves vagyok.Kapcsolaton kívül történt szexből lettem terhes.Nem vagyok szerelmes,de még csak nem is ismerem hogy milyen ember az akitől teherbe estem.(egyéjszakás)

Viszont ha elvetetem a családom is elítél(vallásosak)

és nem tudom.Össze vagyok zavarodva.

Nem lenne apja,egyedül kéne nevelnem.

De valahogy mégis nem tudnék elmenni abortuszra és megengedni hogy kivegyék a babát belőlem.

Anyumék azt akarják hogy megtarrsam,a többiek a családban azt hogy elvetessem.

Valaki aki hasonló helyzetbe volt,végül hogy döntött?


2017. jan. 8. 17:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
39%

Én 21-22 voltam, mindketten egyetemisták és még volt vissza vagy 4 évünk. Nálunk könnyű volt a döntés, mert a családban, baráti körben sokakkal előfordult (mindkettőnk szüleivel is), úgyhogy a megszakítás semmilyen erkölcsi kérdést nem vetett fel.

Mi elszakadtunk volna egymástól, nem élhettünk volna tovább együtt, fuccs a barátoknak, zenélésnek, szórakozásnak.

Ezt a szülők sem támogadták.

Persze ott akkor mi kérdés és gondolkodás nélkül bevállaltuk volna lesz, ami lesz alapon. Utólag nagy szerencse, hogy ott voltak a szülők akkor.

Én nem bántam meg, gyakorlatilag nem én neveltem volna hanem a szüleim. Nem én és a férjem. Nem boldog családként. Így tudtunk, élni, szórakozni gondtalanul és amikor akarjuk majd a babát akkor felnőttként családként élhetünk.

Nem azt bánom, hogy elvetettük, hanem, hogy egyáltalán keresztül kellett ezen menni (fogamzásgátlót is váltottam)

2017. jan. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
62%
Ki fogja eltartani őt és téged? Ki fogja felnevelni? Az egyéjszakás kalandot nem ítélik el a szüleid? Nem voltam ilyen helyzetben, de a helyedben nem tartanám meg. Felelőtlenség lenne.
2017. jan. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
76%

Ismerősök voltak így, többen is.

Volt, aki megtartotta és volt, aki nem.

Az egyik gyereket viszont gyakorlatilag a nagyszülők nevelték fel (igaz, nem bánták, sőt, mivel a gyerekeik már felnőttek, még örültek is egy kisgyereknek, akivel törődhettek). A másik esetben is rengeteget segített a nagyi.

Szóval azt mindenképp tisztázd a szüleiddel, hogy ők hogyan képzelik azt, hogy mi lesz, ha megtartod: mit vállalnak és mit nem. Ne legyen ebből később konfliktus!

Ne mások véleménye alapján dönts! Neked kell felnevelni azt a gyereket, és te leszel felelős érte! Egy külső szemlélő (akár a családod) könnyen teszi le a voksát az igen vagy a nem mellett.

Én akkor tartanám meg, ha nagyon biztos lennék magamban, hogy nagyon akarom azt a gyereket, és fel is akarom nevelni. (Ami bizony olykor nagyon nehéz, de nem lehetetlen feladat.) Ha bizonytalan maradsz, akkor inkább vetesd el! (Esetleg ad örökbe.)

2017. jan. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
41%
Én voltam, megtartottam. Azóta van párom és a nevére is vette a fiamat, 3 éves lesz hamarosan. Semmit sem bántam meg!
2017. jan. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
22%

Ha támaszkodhatsz a szüleidre, miért vetetnéd el?

Nem a középkorban élünk, sokan nevelnek gyereket apa nélkül.Van , aki házassággal kezdi, de mire gyereket kell nevelni, sajnos elválnak.

Rengeteg örömöt hoz az életbe egy baba. Ha esetleg tovább tanulsz, előnyt jelent az anyaság.

2017. jan. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
53%
Ha megszülöd a gyereket kapni fogsz gyedet es egy csomo támogatást! Ha elveteted akkor egy èletre bànni fogod! Én főiskolán lettem varandòs és csak félévet halasztottam miatta
2017. jan. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
55%
Én sajnos kora huszonévesen az abortuszt választottam, és soha semmi màs miatt nem sìrtam, szomorkodtam ennyit. Nagyon ciki volt és kétségbeejtő, hogy azt sem tudtam, ki az apja. A barátaim azt mondtàk, az csak egy kis sejtcsomó, ne bànkòdjak stb. De aztàn kiderült, hogy, ez abszolút nem ìgy van, Ő az első ezredmàsodperctől èrez fizikailag és lelkileg is, és sejt szinten emlékszik is. És azóta hál'Istennek lett 3 tündér gyerekem, ès most fáj csak igazân, mert már tudom, hogy Ő is egy ilyen tündérke volt, aki már pâr napos-hetes magzat korában is szeretett engem ès abszolút megbìzott bennem, ezt kutatások is bizonyìtják ès èn màr anyaként is tudom és hidd el, őrjìtő ìgy utólag. Nagyon nehéz lett volna, ha megtartom, iszonyúan szègyelltem volna magam amiatt, h nem is tudom, kitől van, de most 100x jobban szégyellem magam és főleg bànom, h megölettem a saját kis babucikámat. Nagyon szívesen beszélek Veled még erről, akár privátban. Azóta már azt is tudom, hogy lett volna olyan szervezet stb., ahová fordulatok. Ismeretlenül is együttérzek Veled!
2017. jan. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
34%
Szia, Én azt gondolom, hogy a gyilkosság még magzati korban is egy éltre szóló bűn, ami végigkísérhet egész életeden. Aki az Én környezetemben már abortuszt csináltatott, nem tud a lelki tehertől megszabadulni, azóta sem. Van olyan is, akinek később és a mai napig nem jött össze azóta sem, fiatalkorában történt ma negyven felett van, kiegyensúlyozott házasságban élnek, de a baba nem jött össze nekik. Rengeteg lombikbébi program és orvos segítség után sem. Nekem soha még nem volt abortuszom, mégsem jött össze a baba nekünk sem. Én örökbefogadó szülő vagyok két gyerekkel, boldog és egészséges két gyerekkel, akik csodálatosak és számunkra ők a legnagyobb boldogság. Ha elveteted, véleményem szerint soha nem fogsz túljutni rajta, lehet hogy még később megbánnád. Ha semmiképpen nem tudod vállani a babát, akkor a lehető legjobb módja a róla való gondoskodásnak, hogy örökbe adod. Az abortusz egy élet kioltása, annál mindenképpen jobb, ha inkább új és jó életet adsz neki egy másik családban.
2017. jan. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
43%

Az abortusz minden csak nem gyilkosság, pláne nem "életre szóló bűn"! (??) Egy legális műtét, az a pár hetes embrio/magzat pedig koránt sem egy kifejlett ember, szóval ezt a részét ne is boncolgassuk..

Én 18 évesen biztosan nem tartanám meg, nagyon fiatal vagy, ott a suli, gondolom érettségizni is mostanában fogsz, jó Forman még te magad is gyerek vagy. Ráadásul még csak azt sem tudod ki az apja, ilyen egyejszakas kalandoknal nagyon oda kéne figyelni a megfelelő védekezésre...

A lényeg h én személy szerint egyejszakas kalandból biztosan nem szülnék meg egy gyereket, 18 évesen meg pláne nem. Most belegondolok, hogy szerencsétlen apa nélkül nő fel és ha netalántán idősebb korábban megkérdezné, hogy hol az apja vagy ki egyáltalán az apja, akkor közölnéd, hogy jó formán te magad sem tudod, mert összefeküdtél egy alakkal egy estére aztán így alakult... Háát...

Na mindegy, ez a te döntésed, én meg csak a saját véleményem mondtam el.

2017. jan. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
35%
Kedves előttem szóló . aki azt írtad az abortusz nem gyilkosság , kicsit jobban tájékozódj ebben a témában ,mert így másokat is tévútra vezetsz. Bizony, hogy gyilkosság , és egy életre szóló teher. Soha el nem múló seb . Ezt tapasztalatból mondom . Kedves leányka , tartsd meg a bébit , mert sok örömed lesz benne , de ha elveteted , sok bánatod és sóhajtozásod marad .
2017. jan. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!