Nem tudom mit tegyek?!

Figyelt kérdés

18 éves vagyok.Kapcsolaton kívül történt szexből lettem terhes.Nem vagyok szerelmes,de még csak nem is ismerem hogy milyen ember az akitől teherbe estem.(egyéjszakás)

Viszont ha elvetetem a családom is elítél(vallásosak)

és nem tudom.Össze vagyok zavarodva.

Nem lenne apja,egyedül kéne nevelnem.

De valahogy mégis nem tudnék elmenni abortuszra és megengedni hogy kivegyék a babát belőlem.

Anyumék azt akarják hogy megtarrsam,a többiek a családban azt hogy elvetessem.

Valaki aki hasonló helyzetbe volt,végül hogy döntött?


2017. jan. 8. 17:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
56%

A témában nem nekem, hanem sokkal inkább neked kéne utána nézned! Az abortusz soha nem volt gyilkosság és soha nem is lesz.. Mond hány orvos van börtönben abortusz miatt? Jaaa, hogy egy se? Pedig elvileg gyilkosság, azért meg börtön jár, vagy nem? Kár feszegetni a témát, annyi hetesen, ahány hetesen az abortuszt csinálják, még koránt sem beszélhetünk kifejlett emberi lényről..

Sok mindent kell mérlegelnie a kérdezőnek, az pedig nem indok, hogy egy gyerekben sok öröme lesz, ha meg elveteti, akkor sok bánat .. Mert ez nagyon nem így van. A gyerek is tud okozni rengeteg bánatot, a gyereknevelés egy életre szóló kötelezettség, tehát nem azalapjan kell dönteni, hogy az abortusz csúnya dolog és bánni fogod, ezért inkább szuld meg...

2017. jan. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
16%

Az abortusz gyilkosság. Dobog a szive, van vérkeringése, van különálló dns állománya, amikor a boncasztalon vannak, akkor már mozog is.

Kérdező: nézegess képeket az abortuszról és utána mond azt, hogy gyilkosság.


Kérdésre: voltam ilyen helyzetben majdnem ilyenben, az apa a barátom volt, azóta meg már a férjem, több mint 20 éve. A család nyomására el akartuk vetetni a fiúnkat, már be volt fizetve a csekk, már megvolt az időpont és már a kórházban voltam, amikor úgy döntöttünk, hogy nem tesszük meg. Azóta már nagykorú a fiam és mindig eszembe jut, hogy őt akartam magamból kikapartatni. Egy életre szóló mély nyom ez bennem.

2017. jan. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
9%

Bizony a pár hetes magzat élő pocaklakó.És a testi kapcsolaton túl az anya érzelmeit is érzi.

Ilyen esetekben hosszú távra kell tekinteni, nem csak néhány évre. Felnő majd és támaszod lesz. Most Te vagy az ő egyetlen támasza.

2017. jan. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
21%

Kedves 18 éves! Nem voltam hasonló helyzetben, viszont 5 gyermekem van. El tudom mondani, hogy mennyi örömet tudnak adni! Minden perc hamar eltelik, a 9 hónap is, meg az első 3 év is, amíg ovis lesz. Amikor iskolába kerül, akkor pedig már volt-nincs gyermeked, mivel csak délután látod...

Pocakosan is tudsz iskolába járni, kisgyermek mellől is. Amit nem tudsz, az hogy visszahozd az abortusz után. Ha megtartod a kisbabád, akkor van még pár hónapod arra, hogy eldöntsd, hogy vállalod-e a nevelését. Ha nem, akkor pedig nyugodtabb szívvel tudsz elköszönni tőle és megadod neki a lehetőséget, hogy élhessen egy másik családnál, mintha elvetetnéd. Nem könnyű egy terhesség. De nagyon hamar eltelik. Van idő azért rendezni a családi viszonyokat. Ha az apuka hallani sem akar a történetről (később még ez is változhat), hát én is édesapa nélkül nőttem fel, és a nagyhangúaknak üzenem, lehet apuka nélkül felnőni, bár nem gondolom, hogy egy másik ember nem tudja átvenni az édesapa szerepét.Édesanya nélkül nem. Ha a szüleid vállalják a gyermeket, míg iskolában vagy (egyébként ilyen esetben magántanuló is lehetsz és csak vizsgázni kell bejárni-vagyis van lehetőség arra, hogy a suliból ne maradj ki egy percet sem), akkor is te vagy az édesanyja, és abból, ahogy a gyermeked rád néz, fogod is látni, ugyanakkor lesznek klassz nagyszülei!. Mindenki úgy tervezi, hogy megtalálja a nagy őt, majd összeházasodnak és élnek együtt, amíg meg nem halnak. Én ha körbe nézek körülöttem, bizony nem ezt látom, nem minden gyermek érkezik "ideálisnak tartott" családba, mégis szeretetben fel tudnak nőni. Egyet viszont tudok, nem hallottam még egy ismerősöm szájából azt, hogy "de jó lett volna, ha ez a gyerek nem születik meg". Egyet sem! A sejtcsomó- hívők, akik úgy gondolják, hogy ezek a csomagok nem gyerekek, nem ismerik az időtengelyt. De, kisgyermek van a pocakodban. Ne az ítélkezéstől félj, mert azt mindenképp megkapod, ha megtartod, ha nem akkor is. Inkább abba gondolj bele, hogy Te mit éreznél utána? Mi lesz, ha elveteted? Te nem ítélnéd-e magadat el utólag, amikor már nem tudod visszacsinálni? Borzasztó nehéz utólag már segíteni. Míg, ha megtartod, még mindig van idő arra, hogy esetleg örökbe add, ha úgy döntesz, hogy nem tudod vállalni! Sok erőt neked!

2017. jan. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
48%

Arra válaszolj már kérlek, hogy hány orvos van börtönben abortusz elvégzése miatt? Vagy mutass erre vonatkozó hatályos magyar törvényt! Köze nincs a gyilkossághoz.

Vagy neked ugyanaz elvetetni egy pár hetes fejletlen sejtcsomót, mint pl a boltban vásárlás közben gondolni egyet és lelőni a pénztárost (egy már élő, megszületett embert). Ha a válasz igen, akkor ott gondok vannak. Inkább az után kéne utána nézni, hogy az abortusz elvégzésekor az a pár hetes magzat mennyire is van kifejlődve.. Egy már élő emberhez képest semennyire. Az anyjától vonja el a tápanyagot vitaminokat, nélküle nem is tud létezni. Koránt sincs kifejlődve.

Nem holmi képek alapján kell hivatkozni itt, amivel csak ijesztgetni akarnak és sokszor jóval több hetes magzat abortálása van rajta, mint amit írnak...

2017. jan. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
9%

Mindenképpen tartsd meg, hogy élhessen!


Ha a gúgliban rákeresel, hogy "abortusz", és rákattintasz a kép kategóriára, látszik, hogy olyan, mint egy horrorfilm. Kitépik a pici kezeit és lábait, és ő szegény próbál menekülni. Vagy sósavval szétmaratják, és órákig sikít benned.


De ami a legfőbb: az abortusz a nőnek a legrosszabb. Olyan,mintha megerőszakolnának. Fizetsz azért, hogy benyugtatózva szétfeszítsék a lábad, egy székhez kötözzenek és egy vascsővel belédnyúlva szétverjék, szétvágják benned az ott lévő kisbabád! Ezt senki nem akarhatja.


Ha később úgy is gondolnád, hogy nem te akarod nevelni, létezik nyílt örökbeadás, ami azt jelenti, hogy ha gondolod, te választod ki neki a nevelőszülőket, pl. menedzsert vagy orvost, és így egy percet sem fog árvaházban tölteni.


De szerintem a szüleid mindenben támogatnak, ha úgy gondolod, hogy te neveled fel.

2017. jan. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
14%
Bár én nem voltam hasonló helyzetben, de én mindenképpen megtartanám. Szerintem hallhass a lelkiismeretedre. Ha a szüleid is azt mondják, hogy tartsd meg, akkor meg pláne nincs miért aggódnod, hisz támogatnak és segítenek majd a nehéz helyzetekben. Hidd el, nem fogod megbánni, ha megszülöd, egy kisbaba nagyon nagy öröm (nekem is van egy 4 hónapos babám). Rengeteg olyan ismerősöm van, aki nem tervezte a babát de végül nagyon boldog, hogy így alakult.
2017. jan. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
4%

Az teny hogy a gyerek rengeteg faradsaggal jar, de ez nem rossz faradsag. Megeri. Gondolj bele, hogy a gyerek az a legnagyobb cucc amit egy ember csinalni kepes. Meg egy elo ember, akit te alkottal. Ha a szuleid is ellenzik az abortuszt akkor nyilvan segitenek neked, igy nem is lennel egyedul annyira. + ha vallaltad a kockazatot hogy terhes leszel (egyik fogamzasgatlo sem ved 100%-osan), akkor vallald azt a feladatot is, hogy meg is szulod azt a babat akinek MAR eletet adtal, hiszen o mar egy ember. Aki meg azt mondja, hogy az abortusz nem gyilkossag az beszelgessen el egy abortusztulelovel. Mert igenis vannak emberek akiket abortaltak, de megis tuleltek, itt egy pelda:

https://www.youtube.com/watch?v=kPF1FhCMPuQ

2017. jan. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
12%

Nézd, Kérdező, én azért a helyedben erősen meggondolnám, hogy még jobban kiszolgáltassam-e magam a szüleimnek, illetve, hogy teret hagyjak-e annak, hogy még huszonévesen is bele tudjanak szólni az életembe a gyereken keresztül.

Szóval, én a te helyedben valószínűleg a többiekre hallgatnék.

Ezt mindenesetre ajánlom figyelmedbe:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

Ha elolvasod, utána mindkét oldalt ismerve van esélyed dönteni.

2017. jan. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Redneckchees ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Hiszen tudod a választ. Magad írod:


"De valahogy mégis nem tudnék elmenni abortuszra és megengedni hogy kivegyék a babát belőlem. "


Hát ne menj el!

Más most anya vagy, és anyai szíved súgja ezt, amit írtál.


Isten áldjon meg és segítsen!

2017. jan. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!