Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik a Covid miatt NEM halaszt...

Akik a Covid miatt NEM halasztottak el a gyerekvallalast, megbantatok ill. mennyiben mas igy a varandossag, terhesgondozas?

Figyelt kérdés
2020. okt. 4. 17:46
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%

Szia

Szlovákiából írok, nálunk kicsit másabb a helyzet mind Mo.-n.

Nem bántam meg, viszont kicsit félek a szüléstől maszkban meg, hogy a párom nem lehet bent. A várandóság nem hiszem, hogy másabb lenne. Orvoshoz kell járni. Kicsit több a várakozás a korházak előtt. Maszkot mindennapokban már megszoktuk. Apukának inkább rosszabb, mert egy vizsgálatra sem jöhetett be. 27hetesek vagyunk.

2020. okt. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szai! Én most vagyok félidős, nincs semmi probléma az ellátással. Dokihoz magánban járok az igaz, még apuka is bejöhet ultrahangra hálisten. Kórházba csak vérvételre kell így menni, mikor először voltam akkor nem volt semmi fennakadás, lassan jön a cukor terhelés, kíváncsi leszek, mert azóta szigorítottak. Védőnő is rendesen fogad. Annyi, hogy ugye mindenhol kötelező a maszk.
2020. okt. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
Angliában élünk , most vagyok 30 hetes. Ami nekem óriási előny, hogy az egész terhesség alatt 4 napot dolgoztam a többi home office. Nagyon sokat küzdöttem a hányingerrel, rosszullétekkel és a fáradtsággal szóval ez nekem nagy segítség. Dokinál nem kell várni soha. Negatívum nálunk is hogy a párom nem jöhetett be de itt csak 2uh van , privatban voltunk ott ő is látta a babót. A szülés alatt elvileg bent lehet , reméljük így lesz .
2020. okt. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%
Nem bántuk meg. Ugyanolyan a terhesgondozás és a terhesség is (mint 2 éve, van már egy 20 hónapos lányom). Annyi a különbség, hogy, ha orvoshoz megyek, kell a maszk.
2020. okt. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Én 17 hetes vagyok. Magánklinikára járok, de ez így lenne akkor is, ha nem lenne vírus. Védőnő, laborvizsgálatok zavartalanul működnek. Semmilyen hátrányt nem érzek ezzel kapcsolatban. Annyi, hogy apa nem jöhetett be már a genetikai uh-tól kezdődően.


Nekünk meg sem fordult a fejünkben, hogy a vírus miatt ne vállaljunk babát, az élet nem áll meg.

2020. okt. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Azonkívül, hogy mindenhova maszk kell, semmivel sem különbözik mint az első 2 terhességemnél az ellátás.
2020. okt. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem bántuk meg, 33 hetes vagyok, szintén Szlovákia. A terhesgondozás nem akadozott semennyire, a 12.heti UH-ra még beengedték pár percre a férjem is, illetve Miskolcon voltunk 5D babamozin is. Még szülésfelkészítő tanfolyamra is járok,az már végig lesz csinálva, de sajnos most jön a fekete leves. Nem lehet apás szülés és látogatók sem a kórzházban kb ez már idén marad is így. De ez sokszor az influenza szezonkor is így van. Sajnos ez van, nem így terveztük, de hát most nem szabad összezuhanni, az csak megnezítené a szülést. Próbálok pozitív maradni és arra koncentrálni, hogy minden rendben lesz és megcsináljuk :)
2020. okt. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
71%

Nem bántam meg. Annyi hátrány van, hogy amit mondani szoktak terhes nőknek, hogy pl. még most kell eljárni moziba, mert mikor megszületik a gyerek már nem lesz rá időnk - na ezek ugrottak. :) Az sem kellemes, hogy a legtöbb helyen nem engedik be apukát ulrahangra, de volt mikor bejöhetett, szerencsére.

A szülés miatt meg azért nem izgulok, mert engem egyszer műtöttek influenza-szezonban egy női klinikán és ott bizony az ajtóhoz érve kellett azzal szembesülni, hogy kísérő nem mehet be. Pont mellettem feküdt egy nő, aki kénytelen volt az újszülött gyereket skype-on keresztül megmutatni az apukának, mivel ő nem lehetett bent. Ebből a szempontból a helyzet nem új, csak most legalább előre tudjuk, hogy mire számíthatunk.

Másik oldalról viszont nekem szerencsére olyan munkám van, amit lehet otthonról végezni, de amíg nem volt ez a járvány, ez inkább csak alkalmi lehetőség volt, ha pl. egy délelőtt valaki otthon várta a villanyszerelőt. A COVID helyzet miatt viszont teljesen átálltunk home office-ra, ami azt jelenti hogy itthon, nyugalomban, biztonságban várom a babánkat, amit semmi pénzért nem adnék. Az sem mellékes, hogy vidéki faluban lakunk, így az ingázást és az emiatti korán kelést is megúszom.

Szintén előny, hogy amióta van ez a helyzet, kevesebben járnak orvoshoz (nyilván mindenki csak akkor megy, ha nagyon muszáj), így kisebbek a sorok, kevesebb a várakozás pedig régen ezzel sok gond volt, annak ellenére hogy időpontra kell menni (pedig magánorvos).

De a fő ok, ami miatt nem bántam meg, hogy a koronavírus nem fog egyik hónapról a másikra megszűnni (akármennyire is így tűnt az első hullám végén). Eleinte még bizakodó voltam, de a számok egyre rosszabbak és teljesen egyértelmű, hogy oltás nélkül nem fog megszűnni arra meg még évekig is várhatunk. Nálam lehetett előre sejteni, hogy nem lesz egyszerű a teherbe esés, nem akartam volna azt megkockáztatni, hogy még évekig várunk és kicsúszunk az időből.

2020. okt. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
79%
Elso trimeszter folyamatosan home officeban egy aldas. Terhesgondozasra kb ket hetente jarok korhazba nem maganba. Kicsit tobb a kapun a bejutadi ido honeroznek meg kezet krll fertotleniteni, ill maszk kotelezo. Viszont legalabb nem ul a varoban tul sok ember foleg nem randariloznak ott a "csalad"ok.
2020. okt. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nyáron szültem, tehát a tavaszi nagy szigorítást is terhesen éltem át. Tapasztalatok:-magándokihoz jártam, az utcán kellett várakozni a vizsgálatra, a rendelőbe maszban, kesztyűben kellett bemenni, apuka nem jöhetett be

-vérvételnél szintén maszkban kellett várakozni az utcán, folyosón

-védőnővel telefonon tartottuk a kapcsolatot

-látogatási tilalom a kórházban

Nekem ami nagyon rossz volt, h.nem tudtam találkozni tavasszal a szüleimmel, a barátnőkkel. Nem tudtam velük átbeszélni, tanácsot kérni személyesen. Nem járhattam szülésfelkészítőre, kismamatornára stb..

2020. okt. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!