Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek szintén magas volt a...

Akinek szintén magas volt a vérnyomása 34 hetesen, válaszolna?

Figyelt kérdés

Nem elég,hogy nyílik a méhszájam,sokat keményedek,most még a vérnyomásomat is magasra értékelték:145/90.Nem akarok kórházba menni,itthon próbálnék diétázni.Kérdésem:miket egyek?Reggelire,ebédre,vacsorára?Azt mondták,semmi kenyér...akkor mi mást pl reggelire?Folyadékot mennyit?Keveset igyak vagy sokat?

Meddíg húzhatom így ki?Ugye nem fognak császározni?


2010. aug. 19. 13:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem a 38. héten volt magas a vérnyomásom,de nem nyíltam.Én kórházba kerültem 10 nappal szülés előtt,mert magas volt 160/100,és minimális fehérjém is volt a vizeletben.A kórházban úgy diétáztattak,hogy pl a leveseimbe nem volt só,pfff borzalma volt,és a napi folyadékbevitelem nem haladhatta meg az 1 litert,ebben már benne volt a leves is :(Császárról szó sem volt,de a lábam is kezdett vizesedni.Végül 160-as vérnyomással szültem 40+3-ra,természetes úton,és minden rendben volt.Ne parázz,de nagyon figyelj oda mit mennyit eszel,és iszol,és a vérnyomásodat naponta mérd.Ha feljebb megy,azért szóljál dokinak,próbálj meg pihenni,és még minimum 3 hétig húzd ki :))))
2010. aug. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én 36hetesen kerültem be 180/115-ös vérnyomással, majd engem is diuétáztattak. De érdekes, az első hozzá szólóval ellentétben, nekem a napi 4LITER folyadékot meg kellett innom, ráadásul figyelték a nővérek. Teljesen sómentesen étkeztettek, muszáj volt kibírni, de mellé még kaptam gyógyszereket is. Ezek így egyben használtak, viszont már nem engedtek haza. Nekem a 26hét óta volt a méhszájam amúgy 2110. :S Végül 41+6hétre, inditással született meg a kislányunk, természetes úton. Szülés közben is felment a vérnyomásom, de plusz gyógyszerrel sikerült levinni, így nem császároztak meg.
2010. aug. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Húú hát köszi.Én is így gondolom,hogy legalább még 3 hét.

De mégis mit főzzek magamnak?A család persze ehet bármit,így nehéz lesz külön főzöcskélni magamnak.

Sokszor egyek keveset?

Tehát inni is keveset.Szomjan fogok halni.....sok vizet iszok így nyáron.

Zsemle,kifli se szabad?Vagy lehet?Felvágott?

Gyümölcsnap?

Édesség zéró?


Bocsi sok a kérdésem,de tanácstalan vagyok.

2010. aug. 19. 14:00
 4/8 anonim ***** válasza:
Nehogy keveset igyál!Az hiányzik, hogy kiszáradj.És a magzatvíz miből fog lecserélődni pár óránként ha nem iszol?Nekem is magas volt a vérnyomásom, 34 hetesen kerültem kórházba,38 hetesen szültem.Az a lényeg,hogy sómentesen étkezz,mert a só megköti a vizet.A napi két liter folyadék legyen meg.Ha van otthon vérnyomás mérőd,akkor pár napig mérdd a vérnyomásod napi 5-6 alkalommal,és írdd fel,majd mutasd meg az orvosnak.Ha folyamatosan magas,majd kapsz gyógyszert.Nekem dopegytet írtak fel.Ja, és nem császároztak engem sem.A diéta nem azt jelenti, hogy éhezzél, egyél kenyeret is,csak ne egy kilót naponta,mert szénhidrátra szükség van.Én reggelire ennék mondjuk két szelet rozskenyeret(a kórházban is ennyit és ezt adtak),vajjal,felvágottal,sajttal,zöldséggel,tízóraira gyümi,ebédre rendes ebéd,uzsonárra mondjuk egy joghurt.Vacsorára megint egy szendvics vagy saláta.Édességet ne nagyon egyél,és mint írtam a lehető legkevesebb só.
2010. aug. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Köszönöm,így fogom csinálni.

Dopegytet kaptam én is,ebből 3xfelet kell bevennem.

Amiket írtál kajákat,így nem is tűnik éhezésnek:))

A sót elrakom az asztalról:)


Megkérdezhetem,neked miért kellett kórház?Nem tudták gyógyszerrel és diétával tartani a vérnyomásodat?

A 34 héttől szülésig bent voltál?

2010. aug. 19. 14:26
 6/8 anonim ***** válasza:
tényleg kerüld el a sót,illetve egyél sok almát,mert az vízhajtó.nekem is azt mondta a doki,hogy keveset igyak,a másik doki meg hogy sokat.én is bekerültem 1 héttel a szülés előtt a kórházba,.mert rossz volt a fiam szívhangja.de a kórházban nem diétáztattak.
2010. aug. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok!Nekem azért nem volt szabad sokat innom,mert nekem toxémia gyanúm volt.Vizesedtem is,fehérjém is volt,és a vérnyomásom is felment.Szóval nem csak mert magas volt a vérnyomásom,azért nem ihattam.Sajnos enyhén toxémiás lettem,és ezért:(
2010. aug. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
14.19-es vagyok.Igen, nekem nem vitte le a dopegyt sem, én így kaptam még másfajta gyógyszert is.Figyelték a fehérjét a vizeletemben,napi nst,heti áramlási ultrahang.Ezek ellenére is kis súllyal született a fiam,2590 gramm volt.Elöregedett a lepény,nem tudta táplálni.Szerencsére egészséges,csak a mozgása van egy kicsit lemaradva,de mióta jár hozzánk gyógytornász,napról-napra ügyesebb.Igen a szülésig bent voltam.Amúgy nekem is azt mondta az egyik orvos,hogy kevés folyadék, a másik azt hogy sok,én a napi két liter mellett döntöttem.Igaz nagyon vizes voltam,22 kilót híztam a terhesség alatt,és úgy jöttem haza a kórházból,hogy négy kiló volt rajtam belőle.Szerintem is emberi eza diéta.Persze a rejtett sóra is figyelj,sajnos a felvágottak,sajtok is tele vannak sóval, de valamit kell enni, és mint írtam a kórházban is adtak minden nap.Inkább az ebédnél tudod a legjoban kiiktatni a sót.
2010. aug. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!