Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Streptococcus fertőzés terhess...

Streptococcus fertőzés terhesség alatt! Megfertőzheti a méhen belül fejlődő babát?

Figyelt kérdés

19 hetes terhes vagyok, szerencsére a méhszájam zárt, hüvelyi folyást panaszoltam, orvosom vett kenetet, kitenyészett belőle a streptococcus baktérium. Természetesen kapok rá gyógyszert, azonban nagyon félek.


Ez a baktérium megfertőzheti a babát méhen belül? Felkerülhet valahogy a méhlepénybe ez a baktérium? Okozhat már most valamilyen problémát a babánál?


A válaszokat köszönöm.


2010. aug. 20. 19:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
28%

Nekem is van/volt.

Egész terhességem tiszta félelemmel telt.

Akkor gond, ha kinyílik a méhszáj, mert akkor vetélést és koraszülést okozhat.

Gyógyszerrel kezelnek, az jó.

Szülésnél majd kapsz antibiotikumot és a babádtól vesznek mintát, mert szülés után okozhat nála komolyabb bajt.

De ez ritka, hogy megbetegedjen a baba.

Milyen gyógyszert kapsz?

2010. aug. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Szia! Hálás vagyok a válaszodért. Még nem tudom, hogy milyen gyógyszert kapok, a dokim rámtelefonált, hogy megérkezett a tenyésztés eredménye, sajnos ez a streptococcus, hétfőn megyek receptért hozzá. A Doxicyclinre sajnos érzékeny vagyok, de azt hiszem, ez nem is penicillin tartalmú gyógyszer.


Te milyen gyógyszert kaptál? Neked mikor derült ki? Neked mit mond az orvosod, fertőzhet-e most ez a baktérium? A neten annyi minden rémséget lehet olvasni.

2010. aug. 20. 19:30
 3/14 anonim ***** válasza:

20 hetesen vették észre. Előtte többször volt kenetvétel, nem volt gond.

Penicillin érzékeny vagyok, így ha jól emlékszem, akkor dalacin hüvelykrémet kaptam többször, klion100-at, szülésnél dalacint intravénásan.

Szerencsére nem okozott fertőzést, de ez igazán szerencse volt nálunk.

Ő már 1,5 éves kisfiú

2010. aug. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Zárt méhszájnál nem fertőzhet, ha kinyílik, akkor igen. Ez lemaradt.
2010. aug. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen még egyszer a válaszaidat. Hála égnek zárt a méhszájam, remélem, hogy nálunk is minden rendben van/lesz.
2010. aug. 20. 20:09
 6/14 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, ez a nők elég nagy százalékának van. Semmi gondot nem fog okozni. Kiírtani nem nagyon lehet, hiába szedsz rá antibiotikumot, 2-3 hét és vissza fog jönni. A felesleges antibiotikum kúra meg tönkreteszi a beleidet. Szüléskor elég ha kapsz vénásan antibiotikumot 2x. Ha túl gyorsan jön a baba akkor a második adagot ő kapja majd, és még 2 napig, amig ki nem tenyésztik hogy fertőződött-e vagy nem (a szemét és a fülét érintHETI esetleg) Nekem mindkét terhességem alatt volt és csak a szüléskor kaptam antibiotikumot. Másodszorra ráadásul gyorsan jött a bébi és csak 1 adagot kaptam a másodikat már a baba kapta ill. még 2 napig. Semmi bajuk a csajoknak hála Istennek, makk egészségesek. Ne aggódj, ne engedd hogy az orvosod beparáztasson. Minden jót!
2010. aug. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Kedves Utolsó! Neked is zárt volt végig a méhszájad?
2010. aug. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
20:29es vagyok. Igen végig zárt volt a méhszájam semmi problémám nem volt szerencsére.
2010. aug. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem kell emiatt annyira aggodni terhesseg alatt, a kettovel elottem valaszolonak igaza van. Nekem is volt, vagyis van is, de gondot altalaban nem okoz, a baba inkabb csak szules alatt szedheti ossze.

Nekem a 28. hettol nyitva volt a mehszajam, de semmi gond nem lett. Szules alatt kaptam antibiotikumot, majd ket nappal kesobb a babatol vettek mintat, negativ lett es kesz.

Terhesseg alatt engem sem kezelt a doki emiatt, o is azt mondta, hogy nincs ertelme, mert kiirtani nem lehet, max csak folyamatos antibiotikum szedessel, de nem lehet honapokig folyamatosan szedni. Az 1-2 hetes kezeles csak 1-2 hetes bacimentesseget von maga utan, majd visszater. Ezert kezelt csak szules alatt.

2010. aug. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a Ti válaszaitokat is, azért megnyugtató, hogy egészséges babátok született, én az elsőt várom, így minden miatt parázok, az orvosom nem ijesztget, saját magamat ijesztgetem.


Ha nem lenne a folyásom, akkor nem is tudnám, hogy bennem van ez a baktérium, mert akkor nem készült volna tenyésztés. Így viszont maga a tudat a zavaró, hogy hordozó vagyok. Mindenesetre egy antibiotikumos kúrát végigcsinálok, remélem, hogy ha nem is teljesen, de azért valamennyit írt ebből a baciból. De úgy tűnik, hogy teljesen nem fog elmúlni.


A 21:09-es hozzászólót kérdezném, ha még megtennéd, hogy válaszolsz. Írtad, hogy nyitott volt a méhszájad a 28. héttől. Ennek ellenére sem kaptál kezelést? Nem féltél, hogy a méhszájon keresztül valahogy feljut a magzathoz vagy a méhlepényhez a baci? Neked erre mit mondott az orvosod?

2010. aug. 21. 10:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!