Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » SOS! Kinek volt már hasonló...

SOS! Kinek volt már hasonló terhesség alatt? Húgyuti fertőzés amit már kezeltek de nem múlt el, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Már évek óta jellemző, hogy negyedévente kb. kiújul nálam a húgyuti fertőzés. Általában antibiotikumos kezeléssel elmúlik egy időre (vagyis fogalmazzunk úgy, hogy tünetmentes vagyok) aztán ismét visszajön. Általában összefügg azzal, hogy nemi életet is élek. Most a várandósságom alatt voltam vele az urulógián, kaptam rá antibiotikumot (augmentint) de most megint fáj ha pisilek, meg ég is utána egy pár percig. Mondtam a védőnőnek, de mindig tiszta a vizeletem, ez a legfurább benne, mondtam a háziorvosomnak is aki azt javasolta, hogy ne szedjek most gyógyszert ha nem muszáj, hanem inkább c vitamint. De olvastam olyat is h ez akár vakságot is okozhat a babának és nagyon megijedtem!!! Kivel történt már hasonló? Mit tegyek? Tényleg ne szedjek antibiotikumot ha nem muszáj?

24 hetes kismama


2011. máj. 4. 23:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy hosszan elhúzódó húgyúti fertőzésem a terhességem elején. 2 hónapig is eltartott. Találtam azonban egy gyógyszert (nem is gyógyszer, hanem egyfajta cukor), amit a terhesek is szedhetnek, nem antibiotikum - és azzal megszabadultam a baciktól. Igaz, a leghatásosabb az E. Colira. A neve D-Mannóz. Keress rá a neten. Draga, de megéri. Nekem 3-4 nap alatt segített, és aztán még egy hétig szedtem reggelente, hogy nehogy visszajöjjön. Az antibiotikummal nem értem semmit. Ez tényleg nagyon jó volt. Bár egy kicsit drága...

Itt a link:

[link]

2011. máj. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki esetleg a tőzegáfonya teát vagy kapszulát vagy bioboltokban kapható aszalt változatát! Én azt szedtem évekig és nekem bevált! Teljesen természetes, semmi baja nem lesz tőle a Picidnek. Szerencsére nekem sem a terhességem alatt, sem azóta nem volt! Remélem Neked is elmúlik! Boldog babavárást!

Első, köszi a tippet! Még nem hallottam erről a szerről, de jó tudni, hogy van ilyen, ha netalán visszajönne nálam...

2011. máj. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én is nagyon sokat voltam felfázava és már iszonyatosan elfajult a dolog.Annyira hogy nagy mértékben megvastagodott a hólyagom fala.Rengeteg antibiotikumot meg homeobogyót szedtem és nem segített semmit.Akkor a nőgyógyim asszisztense azt mondta hogy ne használjak tanga bugyit!Adjak magamnak egy jó fél évet és el fog múlni.Nekem két hónap múlva már semmi bajom nem volt.Ennek lassan egy éve.Elötte meg kéthavonta vérest pisiltem.Nekem ez segített.Mielőbbi gyógyulást kívánok.
2011. máj. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm szépen a válaszokat! Sajnos nagyon fogékony vagyok a fertőzésekre, gombákra ... stb. Van olyan, hogy miután együtt vagyunk a párommal annyira fáradtak vagyunk, hogy nincs kedvünk zuhanyozni, én elrohanok a wc-re és pisilek, plusz törlőkendővel megtörlöm magam, de már ettől is "parázok" úgymond, hogy mivan ha emiatt tér vissza, hogy néha nincsen meg az utó zuhany. A páromnak is volt/van hugycső gyulladása, elment Ő is a nemibeteg gondozóba, ugyanazt az antibiotikumot kapta mint én, beszedte de szerintem Nála sem múlt még el. Én meg már mindennel próbálkoztam. :( Soha nincs kint a derekam, nem ülök le hideg kőre, ha kapok gyógyszert beszedem, bár volt rá példa, hogy nem bírtuk ki a kúra végééig korábban, lehet, hogy ez is közrejátszik. De az utóbbi 1 évben tényleg odafigyelünk, igyekszünk meggyógyulni és mégis ha épp nem húgyuti gondjaim vannak, akkor gomba és felváltva jönnek elő ezek a dolgok. :( De köszönöm a jótanácsokat! Remélem sikerül valami hasznos megoldást találnom!!
2011. máj. 5. 15:08
 5/6 anonim ***** válasza:
42%
2011. máj. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is 1 évig küzdöttem ezzel a bajjal. Én is lecseréltem "nagy" bugyira a tangákat. A tőzegáfonyát, főleg kapszulát tiszta szívből ajánlom. Rendszeresen szedni. Mindenképp egyszerre kell kezelni mind a kettőtöket, mert másképp nincs értelme. Nekünk hancúr előtt, és után is le kellett öblíteni magunk fertőtlenítős vízzel, és kötelező pisilni együttlét után, mert kimossa a húgyutakból a bacit ami beletuszkolódik. A nőgyógyász kenetből szintén E-colit tenyésztett ki. Nem higénia hiánya, hanem ez eleve van a szervezetbe. A te immunrendszered erősíteni kell, nekem irrigálni is kellett tejsavval. Nem Laktaciddal, hanem lehet tök olcsón kapni gyógyszertárban sima tejsavat, bár ezt most babásan nem szabad. hidd el megéri kiböjtölni a végét. Nekem sajna felfázás után jött a gomba is. Nagyon-nagyon teli volt a hócipőm. De több mint egy éve tünetmentes vagyok. Ja és sokat kell inni, napi 3 l. ha érzem, hogy valami készülődik ,éjszakára beveszek 2 szem tőzegáfonya kapszulát.
2011. máj. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!