Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukorterhelés? Rosszullét?

Cukorterhelés? Rosszullét?

Figyelt kérdés

24.terhességi hétbe lépve a mai nap folyamán megtörtént a cukorterhelés. Éhgyomri érték 4,9. 120perces érték 3,9 lett. Okoz e valami gondot, hogy alacsonyabb érték jött ki?

Valamint a terhelés után hazafelé sétálva (2km) levert a víz, a lábam legyengült. Gyorsan megettem egy műzli szeletet. Gondolnék itt arra, hogy leeshetett a cukrom?



2021. jún. 3. 17:46
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Nem jó ha alá megy a kezdőnek. Valószínű túl sok inzulint beküldött a szervezeted és így utána hamar leeshetett a cukrod. En a helyedben ugyanúgy odafigyelnek a ch minőségére, mennyiségére és folyamatos elosztására mintha magas lett volna a cukrod. Azzal tudod elkerülni a kilengéseket barmelyik irányba.
2021. jún. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Az 1-es válaszolónak igaza van.

Túl heves inzulintermeléssel válaszolt a szervezeted a bevitt cukorra, ezért csökkent le a cukrod.

Hazafelé pedig szerintem mégtovább csökkent, ahogy írtad, behipóztál.

Szerintem arra figyelj, hogy próbálj meg inkább többször enni kevesebbet egy nap. Meg kerüld a hirtelen nagy mennyiségű cukor fogyasztását.

2021. jún. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
9%

Nálam is ez volt, de a kiértékelésen nem mondott semmit a belgyógyàsz, csak hogy figyeljek oda, hogy mindig egyek rendesen reggelit. Kérdezte, hogy ájulós vagyok-e, mondtam neki, hogy vérvételek után rosszul szoktam lenni, (kb pont ugyanígy, amit leírtál) de nem ájulok el. Azt mondta ok, hordjak magamnál mindig rágcsálnivalót, és ennyi volt.

Ez az érték tulajdonképpen azt jelenti, hogy a hasnyálmirigy elég rendesen reagált a cukorra és kidobott egy valag inzulint, ami kicsit sok is volt. A baj, vagyis terhességi cukorbetegség akkor van, ha kevés inzulint dob ki a hasnyálmirigy.

2021. jún. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
34%
3 az is baj ha túl sok inzulint pörget a szervezet. Ne dugjuk homokba a fejünket. Ebből lesz hosszú tavon a cukorbetegség. Mivel a szervezet egyszer csak szépen kimerül. Ezért lenne fontos a kérdezőnek is hogy durum tésztát, tk kenyeret, barna rizst fogyasszon és felejtse el a cukrot. Nem kost van “baj”. Hanem folyamatosan baj, ha nincs meg az egyensuly.
2021. jún. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
44%
Nem dugok homokba semmit, de ha tovàbbi teendő lenne szükséges ezzel kapcsolatban, akkor a belgyógyász nyilván elmondta volna, ha már ràkérdeztem. Gondolom jobban ért a témàhoz, mint te vagy én. A kérdezőnek is majd a belgyógyàsza kiértékeli a leletét és elmondja mi van. Ha kell neki speciális étrend, mondani fogja. Ő nyilván a teljes leletet értékeli, nem csak azt a két számot és ha már a fél életét végigtanulta, többet is ki tud olvasni belőle, mint egy laikus. Ezért írtam le a kérdezőnek azt, amit nekem az orvos mondott hasonló helyzetre, nem pedig magánvéleményt.
2021. jún. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%

Nekem 9 lett a 120 perces

Diétára fogtak, azóta viszont ( nem mindig tartom be sajnos még) de nem is rendszeresen eszek félre, ebéd elött már 3.5-3.8 között van,

És nem megy 6.5 fölé akkor sem ha épp többet ettem mint az előirt, mert éhes vagyok.

Szerintem mindkét véglet rossz lehet...

2021. jún. 4. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
32%
5 sajnos nagyon kevés tényleg jó szakember van ma Mo-n aki inzulinrezisztenciaval és cukor problémákkal stb foglalkozik. A legtöbb leragadt valahol 1970-ben és simán sima fehér zsemlet javasol terhességi cukrosoknak, csak “keveset”. Ha megbízható lenne az ellátás ebből a szempontból valóban jó lenne. De marhára nem az sajnos.
2021. jún. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!