Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem féltek attól, hogy a...

Nem féltek attól, hogy a babátok olyan családtagra fog hasonlítani, aki nagyon nehéz természetű?

Figyelt kérdés

Mostanában jutott eszembe, hogy a baba bárkire hasonlíthat majd a családból, csak remélem apukámra nem fog. Apukám épp nem rossz ember, szeret a maga módján, de nagyon önző, magánakvaló, beképzelt, és a pénz a legfontosabb dolog az életében. Ezen kívül nagyon nehéz természet, szeret kötekedni, soha semmi sem jó neki. Amikor ismerkedtem, tudtam olyan párt sosem szeretnék, mint ő. A férjem szerencsére pont a szöges ellentéte. Őszintén egy kicsit megijeszt, hogy a babánk rá is üthet majd. Egyébként nem a rossz nevelés miatt lett ilyen apukám, nagymamám nagyon jó természet, szépen nevelte fel apukámat és a testvérét is, aki mérőben más ember lett.


Normális hogy ezen aggódok? Nektek fordult meg ilyen gondolat a fejetekben?



2021. okt. 18. 11:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
57%
De, rám 😀 ééésháááát --- túltesz rajtam 😩😩
2021. okt. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
57%

Én féltem tőle, hogy olyan természete lesz a lányomnak mint az anyósomnak. Hát beigazolódott amitől féltem.

Féltékeny és írígy mindenre és mindenkire. Nem gondoltam, hogy a lányom személyisége az anyósoméra fog hasonlítani.

2021. okt. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ezt úgy bírom, hogy vannak embereknek akiknek ha nem tetszik valami a gyerekben akkor kitalálják hogy egy általuk nem kedvelt rokontól örökölte. Az, hogy valami nem volt helyén a nevelés tekintetében, vagy azon kívül érték olyan hatások amitől irigy, vagy féltékeny az fel sem merül. Holott a személyiség egy rugalmas dolog, nem kőbe vésték születéskor, főleg ha ilyen tulajdonságokról beszélünk. Én pl. fiatalon nagyon bőkezű voltam, ha másokkal meg kellett osztani amim van aztán volt egy olyan epizód az életemben amikor annyira lecsökkent a biztonságérzetem bizonyos okokból, hogy irigy lettem, féltékeny mert mindent görcsösen meg akartam tartani magamnak, féltem hogy elveszítem. De hát létezik ilyen apró kis dolog amit személyiségfejlődésnek hívunk. Tágabban véve, valóban vannak olyan tulajdonságok amikre hajlamosíthatnak örökletes tényezők. De ez nem úgy működik, hogy jó hát ő veszekedős, csúnya, vagy buta akkor azt anyóstól örökölte.Meg nem is úgy hogy a rosszat mindig a másiktól örökli :D Bizonyos tulajdonságokat számtalan gén kölcsönhatása befolyásoja, és kb. kiszámíthatatlan hogy amikor két ember “megalkot” egy genetikailag egyedi darabot az hogy fog működni.
2021. okt. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!