Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » "Váratlan" baba esetén hogyan...

"Váratlan" baba esetén hogyan reagált a párotok? A férjemtől ez normális reakció?

Figyelt kérdés

Amikor megmutattam a férjemnek a tesztet láttam rajta, hogy lesokkolódott. Pár hete nagyon sok a munkája, így nem igazán tudtuk még átbeszélni a dolgokat rendesen. Kicsit váratlanul ért minket a dolog, mert régóta terveztük hogy legyen majd gyerekünk, de szerettük volna megvárni míg van saját lakásunk. De hát a baba hamarabb jött, most azt érzem rajta, hogy aggódik hogyan fogja előteremteni a házvásárláshoz és baba körüli dolgokhoz mindent. Igyekszem neki időt adni, hiszen számomra is felfoghatatlan még, csak nekem hiányzik, hogy mellettem legyen és beszéljünk róla. Idővel és ha látja az ultrahangot majd biztosan másképp fog hozzá állni, hiszen régóta szeretne már babát, nincs kétségem afelől hogy nem szeretné, rólam is odafigyelve gondoskodik azóta.

Ebben az esetben szerintetek mit tegyek? Próbáljam "erőltetni" a beszélgetést a babáról, vagy várjak?

Nektek hogyan reagált ilyen esetben a párotok?


2021. nov. 17. 12:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván tudta, hogy védekezés nélkül lefekszik Veled, abból gyerek lesz.

Mennyi ideje tudjátok, hogy terhes lettél? Az első sokk nyilván természetes lehet, hisz nagy változás jön most az életetekben

2021. nov. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem min lepődik meg, aki nem húz gumit. HA nem akarok gyereket, akkor felelősen védekezek. Nincs olyan, hogy véletlen. Véletlen senki se csinál gyereket.

Na mindegy, kérdésre válaszolva: Még aki tervezi is a gyereket, az is összekapja magát agyban, és vakarja a fejét, teljesen normális az aggodalom. A férfiak többsége nem az a romantikus ömlengős apatípus, sok férfi ilyenkor átkapcsol "fészekrakó programra", felkészül a változásra, a felelősségre, hogy fenntarthassa a családot.

Adj neki időt, hadd dolgozza fel a dolgot. Később, ha majd lökdösődik odabent a baba, ő is megérzi majd, látja az uh-on, akkor már kicsit másképp áll majd hozzá.

Jó babavárást kívánok! :)

2021. nov. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

"szerettük volna megvárni míg van saját lakásunk. De hát a baba hamarabb jött"


Bocs, de én ezeken kiégek. Felnőtt ember, csak tudja hogy készül a gyerek, mi a tökön lepődik meg?


Ha még várnál a gyerekvállalással, arra való a védekezés. Ha meg nem védekezel, akkor nem kéne úgy beállítani, mintha ez valami isteni nagy csoda lenne, hogy terhes lettél.

2021. nov. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy óvszerrel előbb kellett volna belegondolni az anyagiakba.
2021. nov. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért ha pár hete nem tudjátok megbeszélni (ha jól értem), de odafigyelve gondoskodik rólad (ez mit jelent, ha beszélgetni nem ér rá?)... akkor én nem tartom valószínűnek, hogy tudja, hogy te szeretnél még valamit megbeszélni és hogy ő neki akarózna az érzelmeiről nyilatkozni.
2021. nov. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, de téves kifejezés, hogy jött a baba... Nem, a baba nem jön, az emberek hozzák őket össze, jó esetben előre készülve rá és tervezve. Az se túl jó jel, hogy már hetek teltek el, de egy beszélgetésen sem vagytok túl a témát illetően...
2021. nov. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%
Összes válaszolónak igaza van. Kérdező a férjednek nagyon normális a reakciója, mert nem számitot ara,hogy hamar összejön, meg ne mvédekezésből teherbe tudsz esni. várjál mig lecsillapodik beszéljél férjedel minél többet.baba után is költözhetek saját házba,terhesen is szülés ellőt is vásárolhatok uj házat.
2021. nov. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.


A dolog pedig nem úgy volt, ha már többen is belementek, hogy össze vissza védekezés nélkül szexeltünk, a Párom sosem ment el bennem direkt. Legutóbb elkezdtük óvszer nélkül, majd feltette ahogy mindig is, valószínűleg egy kis előváladék által fogant a baba. Ennek az esélye nem túl nagy, ezért voltunk ledöbbenve mindketten.

Természetesen vártuk már és akartunk régóta, máshogy terveztük így alakult, nem kell emiatt lehülyézni és megcímkézni szerintem, csak más tapasztalatára lettem volna kíváncsi.

2021. nov. 17. 13:31
 9/16 anonim ***** válasza:
50%
Lehet azt hiszi mástól van
2021. nov. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Itt a gyakorin tényleg gyakori az előváladéktól teherbe esni :D
2021. nov. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!