Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » "Váratlan" baba esetén hogyan...

"Váratlan" baba esetén hogyan reagált a párotok? A férjemtől ez normális reakció?

Figyelt kérdés

Amikor megmutattam a férjemnek a tesztet láttam rajta, hogy lesokkolódott. Pár hete nagyon sok a munkája, így nem igazán tudtuk még átbeszélni a dolgokat rendesen. Kicsit váratlanul ért minket a dolog, mert régóta terveztük hogy legyen majd gyerekünk, de szerettük volna megvárni míg van saját lakásunk. De hát a baba hamarabb jött, most azt érzem rajta, hogy aggódik hogyan fogja előteremteni a házvásárláshoz és baba körüli dolgokhoz mindent. Igyekszem neki időt adni, hiszen számomra is felfoghatatlan még, csak nekem hiányzik, hogy mellettem legyen és beszéljünk róla. Idővel és ha látja az ultrahangot majd biztosan másképp fog hozzá állni, hiszen régóta szeretne már babát, nincs kétségem afelől hogy nem szeretné, rólam is odafigyelve gondoskodik azóta.

Ebben az esetben szerintetek mit tegyek? Próbáljam "erőltetni" a beszélgetést a babáról, vagy várjak?

Nektek hogyan reagált ilyen esetben a párotok?


2021. nov. 17. 12:41
1 2
 11/16 Derjaderja ***** válasza:
86%

Szerintem így az elején még tervezett babánál is ez van. A férfi csak egy teszteredményt tud, Neked a testedben nő, érzed a hormonokat.

Én szerintem a terhesség èlménye egy picit mindig magányossá tesz, mert mélységében nem osztható meg a pároddal. De nem baj, mert majd a picivel kell megosztani, a Ti közös titkotok marad örökre a gyerekeddel, hogy milyen volt egyként létezni.

2021. nov. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
82%

Mi terveztük a babát, mégis full pánikba esett a férjem, mikor kiderült. Két napig csak fel alá járkált(utólag elmondta miken gondolkodott, pl babaszoba, meg hogy hogyan tudna kevesebbet dolgozni, és többet lenni velünk)


Én amin ledöbbentem, hogy a férjednek egyedül kell megteremtenie a házvásárláshoz szükséges dolgokat?


Hát mi mikor egy pár lettünk, mindent felesben vállaltunk. A kiadásokat is, munkát is, gyereknevelest és házimunkát is.


Én is annyit dolgozom, mint ő, ő pedig ugyan annyit segít a babával és a háztartásban amennyit én.


Nem várom el, hogy eltartson, és pedig nem "zsigerelem ki", hogy egyedül feleljen az anyagi biztonságunkért

Ez a mi véleményünk, de ezen a ház dolgon akkor is ledöbbentem


Ettől független sok boldogságot meg egészséget a babához :)

2021. nov. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Utolsó, nem, rosszul fogalmaztam, természetesen együtt csinálunk mindent és együtt szeretnénk mindent megteremteni, szó sincs arról, hogy csak ő mindent én pedig semmit. Én is ugyanúgy dolgozom, közösek a célok, minden közös, nem bírnám ki ha eltartana.


A fogalmazás azért volt úgy, mert ő rögtön azt mondta, hogy fél attól, hogy nem tud nekünk majd mindent megadni amit szeretne, mert ő nem szeretné, hogy bármit is nélkülöznie kelljen nekem vagy a babának.


De úgy látszik hogy ez a reakció teljesen normális, köszönöm a válaszod kicsit megnyugodtam. Nem hiszem hogy probléma lesz, csak derült égből villámcsapás volt, persze örülünk neki nagyon, szó sincs arról hogy megbántuk volna, hogy jön. :)

2021. nov. 17. 14:25
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

11es válaszoló! Ezt milyen szépen megfogalmaztad, tényleg így van!! :) A férfiak nem tudják átérezni azt amin mi keresztülmegyünk.


Kedves kérdező! Nálunk is pánikba esett a férjem, amikor megtudta hogy babánk lesz, pedig terveztük, nem véletlenül sikerült. az első sokk teljesen normális. A második lelkileg nehezebb időszak akkor következett, mikor elkezdett nőni a pocakom és láthatóvá/érezhetővé vált számára is, hogy mi zajlik a testemben. Itt megint picit bepánikolt, keveset beszélgettünk, sokat járt edzeni, sokat találkozott a barátaival. Akkor neki erre volt szüksége, hogy újra feldolgozza magában az eseményeket. Nem haragudtam rá, de azért picit megijedtem. Kb 2 hétig próbáltam türelmesen várni, aztánegy adandó alkalommal leültünk és mindent szépen megbeszéltünk. Azóta minden rendben van, feldolgozta, átlendült ezen az állapoton és úgy érzem hogy jobban szeret mint valaha, alig várja hogy a kezében tarthassa a pici lányunkat. Sokat beszél róla hogy milyen jó lesz ha majd itt lesz nekünk, mennyit fognak majd játszani bohóckodni. :)


A te férjednek is biztosan szüksége van egy kis időre. Amíg nagyon nem akar beszélni róla, addig szerintem hagyd, hadd sodródjon az eseményekkel. Aztán amikor eljön a megfelelő pillanat és nyitott lesz rá, beszélgessetek sokat sokat és még többet :)


Boldog babavárást!

35hkm

2021. nov. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Nagyon szépen köszönöm a megnyugtató szavakat és hogy elmesélted a saját történeteket, bízom benne, hogy nálunk sem lesz ez másképpen!


Köszönjük szépen, viszont kívánom! :)

2021. nov. 17. 17:27
 16/16 anonim ***** válasza:
34%
Az emberi butaság végtelen. Csak akkor veszi fel a gumit mikor elélvez, most komoly? Kamaszok vagytok vagy mi? Hogy lehet ezt védekezésnek nevezni felnőtt fejjel?
2021. nov. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!