Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Foghúzás terhesség alatt?

Foghúzás terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdéses hogy ilyenkor milyen érzéstelenítőt használnak a fogdokik?Mert hát nem is egyszerű foghúzás mert csak a gyökér van már meg.Restellem de el vannak hanyagolva a fogaim.(csak akkor megyek ha már fáj:-(.)És most sajna elkezdett fájni.22hetes kismami
2010. szept. 6. 13:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Az összes helyi érzéstelenítő csupán ot hat, ahová beadják. Általában Lidocaint használnak, de mindenképpen szólj, hogy babát vársz!
2010. szept. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ugyanúgy lidocaint. minden további nélkül meg lehet csinálni.
2010. szept. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
én is így voltam,vele,de én inkább tűrtem a fájdalmat,mert féltettem a kisbabámat,vagy van fájdalom csillapító(panadol,de nem szirup,hanem szemes)azt állítólag szedheti kismama,mert természetes anyagokból van,de azért kérdezd meg a gyógyszerészt.(én mondjuk,csak a szoptatásnál vettem be,mert akkor is fájt,de nem mentem,mert tejen keresztül megkapta volna ugyanúgy az érzéstelenítőt.
2010. szept. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%
Vannak kifejezetten kismamáknak is adható érzéstelenítők. szóni kell a fogorvosnak, hogy várandós vagy. Ha igazán jó fogász, akkor ezt mindenképpen figyelembe veszi, ha nem keress másikat. Ha esetleg vérhígító injekciót kapsz(clexane, fraxiparin), akkor azt feltétlenül jelezd. Ne húzd sokáig, mert egy gyulladással sokksl rosszabbul járhtasz, mint egy egy. Kitartás, egyszeri foghúzással. minden jót!kitartás!
2010. szept. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nyugodtan menj el a fogorvoshoz és húzasd ki, 20. hét után kaphatsz érzéstelenítőt!

Nekem begyulladt az egész állkapcsom, mert halogattam és nem kívánom senkinek!!!!

Erre már antibiotikum+ kezelések+ erős fájdalom!

Szóval inkább egy foghúzás mint, hogy utána így járj!

2010. szept. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

szia!szerintem is huzasd ki!én is így vagyok a fogdokikkal mint te!amikor terhes voltam kilyukadt a bölcsesség fogam!

mondtam hogy ne most huzzák ki,majd szülés után!így is lett!szülés után 3 héttel a szájsebészeten szenvedtek vele mert bele volt nőve az álkapcsomba!amikor kiment az érzéstelenítő azt hittem elájulok,aztán kiderült hogy csonthártya gyulladást is kaptam,ja és a poén az hogy terhesen szedhettem volna rá gyógyszert mert a méhlepény megvédi a babát,de mivel szoptattam és az anyatejen minden átmegy így borogatással vészeltem át ezt az időszakot!szóval én a mai fejemmel tuti hogy még terhesen megcsináltatnám!és hidd el hogy nem olyan könnyű elszakadni egy pici baba mellől!most sokkal több időd van!sok sikert!

2010. szept. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Köszönöm a gyors válaszokat!Hát jól megijesztettetek úgyhogy holnap kérek is időpontot.Az igaz hogy mindenhol ingyen kezelnek?Mégegyszer nagyon köszönöm a válaszokat!További szép napot nektek!
2010. szept. 6. 16:39
 8/10 anonim ***** válasza:

Nyugodtan menj el és huzasd ki a fogad, sokkal rosszabbul fogsz járni ha elhanyagolod. Nem akarlak ijesztgetni, de nekem terhességi fogíny gyulladásom van, egyre rosszabb, sokat vérzik az ínyem. Ha esetleg neked is előjönne, az nem lenne túl jó a fogfájás mellé és egy vérző ínyt nem egyszerű ellátni a fogorvosnak.

A második trimeszterben csináltattam meg én is a fogaim, semmi probléma nem volt, pedig minden alkalommal kaptam érzéstelenítőt. Több fogamat tömte, de az utolsóval nagyon megszenvedett, mert bevérzett tömés közben az ínyem és kiesett miatta a friss tömés.

Tudtommal csak a körzetis fogorvosnál ingyenes az ellátás. Bár leginkább az orvoson múlik. Én az ideiglenes címem szerinti fogdokinál voltam, megcsinálta szó nélkül a fogam. Annyit csinált, hogy az ideiglenes címem úgy írta be a gépbe mintha az lenne az állandó címem:-)

2010. szept. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Csak gondoltam+írom hogy túlestem a foghúzáson.Mivel 2volt egymás mellett ami ugyan olyan állapotban volt kihúzta mind a kettőt egyszerre.Most majd jegelem mert lassan megy ki az érzéstelenítő.Mégegyszer köszi a válaszaitokat és a bíztató szavakat!
2010. szept. 8. 18:58
 10/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm, ezek nagyon hasznos tippek, tanácsok! 2 hete szendvedtem egy fájó jobb 7es foggal, sok orvost felkerestem, és azt mondták, hogy a 20. terhességi hét elött nem adnak érzéstelenitőt, végre találtam egy kedves petőfibányai doktornőt aki beadott érzéstelenitővel elvégezte a mai napon a fogeltávolitást! Külön köszönet érte: Kotrócz Rafaella (18. khm.)
2016. máj. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!