Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mért nem lehet fürdeni, a...

Mért nem lehet fürdeni, a terhesség alatt? Ti csak zuhanyoztok vagy fürödtök is, csak nem tűz forró vízben?

Figyelt kérdés
2010. szept. 18. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Elvileg a fertőzés veszélye miatt.

Illetve terhesség elején, 1. trimeszterben vetélés veszélye miatt, a meleg vízben csücsülés méhtevékenységet indíthat be, 3. trimeszterben koraszülést okozhat, szintén hasonló okokból.

2.-ban elvileg, ha nagyon akarsz, lehet, de én nem fogok, nem szeretnék, pedig fürdős voltam nagyon.

Zuhi,és azt sem forró vízben...

2010. szept. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én csak zuhanyoztam. Amikor a férjemnek fürödhetnékje volt- ő is zuhanyozós tipus- akkor odaültem a kád szélére és belelógattam a lábam a forró vizbe imádtam...


elég meleg vizet szeretem sajnos igy vissza kellett fognom magam zuhanyzáskor..


azért nem lehet mert alhasi vérbőséget okoz.

2010. szept. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Lehet, csak ne legyen forró a víz. Még ha a külső méhszáj nyitva is van, akkor se jut fertőzés a méhbe, hiszen a méhszáj többi része (középső és belső zárt). Ha ezek is nyitva lennének, akkor már vagy nagyon közel lenne a szülés és vajúdnál vagy gond lenne és kórházban feküdnél :)))

"Kérdés:

Sokszor elgondolkodtam azon, hogy egy kismamának szabad e a zuhanyozáson kívül fürödnie a kádban. Tehát beleülhetek -e egy kád kellemesen meleg vízbe? A védőnőm egy alkalommal kifejezetten kért arra, hogy ne tegyem, de sok helyen olvastam, hogy a legjobb mód a kikapcsolódásra, ellazulásra egy kád meleg vízben való relaxálás. Nem tudom, most kire hallgassak.


Válasz:

Én azt mondanám, hogy nyugodtan relaxáljon kádban, csak arra vigyázzon, hogy a víz ne legyen túl meleg, inkább langyos. Ekkor semmi baj nem fog történni.

Dr. Ács Nándor"

2010. szept. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, csak azért kérdezem mert én terhesség előtt mindig egy jó nagy kád forró vízben csücsültem:)Imádtam:)

Most vagyok 24hetes, eddig párszor fürödtem, nem forró hanem kellemesen langyos vízben, és nem hosszú ideig.

Csak lelkiismeret furdalásom van mindig miatta:(

Most jönnek a hidegebb idők, már most fáj a szívem egy jó forró fürdö után....

2010. szept. 18. 16:11
 5/8 anonim ***** válasza:
én is fürödtem végig a terhesség alatt, nemvolt nyitva a méhszájam,úgyhogy nem kellett tartanom fertőzéstől. forró vízben tényleg nem szabad, de kellemes melegben igen.
2010. szept. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is nagyon imádtam fürdeni, órákat tudtam ülni tűz forró vízben. A terhességem elején nem mertem, aztán nyáron amúgy is jó volt zuhanyozni. Kb. 3 hete elkezdtem megint kádban fürdeni, nem tudtam ellenállni. Viszont 37 fok fölé nem melegítem a vizet. 35 hetes
2010. szept. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én végig fürödtem-fürdök a 23 hónapos kisfiammal, most vagyok 37 hetes. Nem forró, hanem közepes hőmérsékletű vízben. Semmi gond nem volt, igaz most már át fogok térni a zuhanyra. Nekem a fürdés sokkal kényelmesebb volt, és imádunk pancsizni-játszani a vízben a kisfiammal. Az öcsivel is fürödni fogok majd, persze ha már kicsit megnőtt:)))
2010. szept. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem a fürdő úgy az igazi ha forrrrrrró a víz. De amúgy sem merrek terhesen kádazni, úgyhogy inkább kihagyom. Az előző babánál is így volt. Csak zuhanyozok, nyáron strandra sem mentem, gyógyfürdőbe sem, 1-szer voltam Balatonban, egy hétig meg tengernél.
2010. szept. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!