Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A Prena teszt csak arra jó,...

A Prena teszt csak arra jó, hogy ha valami gond van a gyerekkel, akkor még időben elvetethesse a szülő?

Figyelt kérdés

Mert gondolom nem olyan betegségeket szűr, amiket lehet kezelni még terhesség alatt.

Az ilyen tesztek csak arra jók, hogy ha beteg a gyerek, felkészülhessen rá lelkileg a szülő, vagy elvetethesse?


2022. júl. 31. 16:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem igen, ezért volt fontos. Így a 11. hétre volt egy biztosnak mondható 99,9%os eredményem, onnantól kezdve egy pillanatra nem izgultam, teljesen nyugodt voltam egész terhesség alatt, mert tudtam hogy minden rendben lesz.
2022. júl. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi ezért csináltattuk meg, igen. Meg lehet nemmeghatározást is kérni, ami ugye megbízhatóbb, mint egy ultrahang felvétel.
2022. júl. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
19%
Arra nem jó, hogy "időben elvetethesse", mert ezeket a teszteket nem fogadják el 12.héten túli abortuszhoz. + eredmény esetén magzatvíz vizsgálatot, vagy az a másikat kell csináltatni a megerősítéshez. Általában azok csináltatják, akik megtartanák mindenképpen, de szeretnének felkészülni, ha úgy van, vagy el akarják kerülni az 1% vetélési kockázatot egészséges gyerek esetén, ami az invaziv vizsgálatoknál fennáll. Nem utolsó sorban pedig van rá pénzük, mert elég drágák.
2022. júl. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
A 3. Válaszoló nagyon tájékozatlan. Ha a magzatot betegség miatt szeretnék abortálni, akkor arra egészen a 20. Hétig van lehetőség. A 12 hét csak az egészséges magzatok esetében határidő. Másrészt pont a Prena már a 9. Héttől elvégeztethető. 3-5 munkanap alatt van eredmény. Ha pozitív vmire akkor igen, kell kérni az amniocentézist az abortusz előtt. De ennek még hamarabb meg van az eredménye. Tehát mindezt simán le lehet zavarni még a 12 héten belül is. Ami annyiból jobb, hogy az egy műszeres kisműtét, míg afölött meg kell szülni a még életképtelen magzatot.
2022. júl. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

3. Tévedés


Beteg magzat esetén sokkal tovább el lehet vetetni.


1/jó tudni, hogy baj van, ha meg akarja tartani az ember úgyis


2/ akkor màr nincs stressz, hogy elmegy a baba az invazív módszerekkel, hiszen pont a terhessègmegszakítás miatt szüksèges, hiszen cak ezt fogadjàk el

2022. júl. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
34%

4


16-17. Héttôl kell szülni

2022. júl. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

#4! #5! Bocsi, ezek szerint tök félreérthetően írtam, de azért nem kellett volna lepontozni. Nem vagyok tájékozatlan.

Szóval tudom, hogy 12.hét után is el lehet vetetni, HA beteg a magzat, de a prena teszt pozitívitása olyankor nem elég, ha már túl van a 12.héten. Erre írtam, hogy arra "nem jó". Aki 12.hét előtt csináltatja, értelemszerűen nem kell az abortuszhoz megerősítő magzatvíz vizsgálat, hiszen olyankor még egészséges magzatot is lehet abortálni. De mivel nem olcsó, sokan eredetileg nem tervezik megcsináltatni, csak a 12.heti genetikai uh.ad valami nem megnyugtató értéket, ezért, ha "biztosat" akarnak tudni, dönteniük kell az ingyenes, de vetélési kockázatot hordozó és a drága, de kockázatmentes teszt mellett. HA a Prena mellett döntenek és + lesz, akkor az nem elég önmagában az abortuszhoz.

#3

2022. júl. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%

Amúgy most nézem, egyáltalán nem voltam félreérthető, inkább a ti szövegértésetekkel van baj. "Nem elég a 12.héten TÚLI abortuszhoz." Egy szóval se írtam olyat, hogy 12.hét előtt ne vehetethetné el, de ahhoz meg semmi köze a Prena eredménynek, mivel anélkül is elvetetheti.

#7

2022. júl. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

De minek vetetnè el valaki pènzèrt a vàgyott, de beteg magzatot??

Minek menne vègig a családsegítôs procedúràn???

2022. júl. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#9! Ok.értem, annyi, hogy te azt írod, mire jó, ha még 12.hét előtt csináltatja, én meg azt, hogy miért csinálthat a 12.hét után. A lényeg, hogy egyik esetben se a Prena teszt jogosítja fel magára az abortuszra. Annyi, hogy az első esetben megúszhatja a családsegítőt+nem kell fizetnie(bár a Prenáért már fizetett többet is), és jobb, hogy "kisebbként" veteti el, ha már muszáj. Aki még 12hét után megy, pl.egy rosszabb genetikai uh. után, annak azért jó, mert nem kockáztatott vetélést, ha mégis egészséges, ha pedig beteg és elvetetné, akkor már nyilván nem fáj neki a kockázat, de ugye azt Prena nélkül nem tudná.

#7

2022. júl. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!