Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Streptococcus szűrésről nem...

Streptococcus szűrésről nem egyezik a doki és az én véleményem, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Dokim szerint teljesen felesleges ez az amúgy protokoll szerinti szűrés. Az első terhességemben pozitív lett a szűrés eredménye és így kaptam is vajúdáskor infúziót, hogy ne legyen beteg a babám. Szeretném most is megcsináltatni és antibiotikumot kapni, ha pozi vagyok, mert nagyon csúnya dolgokat olvastam arról, hogy mi van ha a baba is megbetegszik... Dokim szerint ezt csak az elméleti doktorok fújják fel, ezernyi más bacit is elkaphat a baba akár szülés alatt is... Mi erről a véleményetek? Keressek másik dokit?
2010. szept. 25. 11:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát valamilyen szinten igaza van, de nem tudom mi történne ha megcsinálná? Leesne a karikagyűrű az ujjáról?? Szeritnem menj és keress másik dokit!
2010. szept. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én egyet értek az előttem szólóval. Igaza van a dokinak, sokmindent elkaphat a baba, akár szülés közben is. De mivel neked már pozi teszted volt egyszer, és te határozottan szeretnéd az újabb szűrést, akkor igenis meg kellene csinálnia. Én nem engednék belőle a helyedben. Jobb félni, mint megijedni.
2010. szept. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez magándoki?már bocsi, de nem azért fizetsz neki, hogy mindent megcsináljon???főleg ha protokoll szerint kötelező!nem is értem...nekem egy szó nélkül megcsinálta az ügyeletes doki....
2010. szept. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én is máshoz mennék, ha egy alapszűrést nem akarna megcsinálni...vicces. Nem hinném, hogy fájna neki.


Amúgy ezt hány hetesen szokták szűrni?


Úgy tudom, nekünk még nem volt ilyen szűrés.

Volt nagylabor, vizelet, herpesz, rubeola, toxoplazma, cmv, szifilisz.



17 hetes :)

2010. szept. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

36. héten szokták hüvelyből levenni a kenetet és tenyészteni. Állítólag hamarabb nem érdemes, mert úgyis visszaújul...


magándoki egyébként, igen. Azt hiszem ha nem akarja megcsinálni, elmegyek az SZTK-s terhesgondozóba, hátha ott leveszik a mintát:)


köszi a válaszokat!

2010. szept. 25. 13:45
 6/11 anonim ***** válasza:

akinél életében AKÁR EGYETLENEGYSZER is kitenyészett a hüvelyváladékából a streptococcus, azt hordozónak kell tekinteni, függetlenül, hogy esetleg produkál negatív hüvelykenetet.

Azaz, szülésnél mindenképp kapsz antibiotikumot, tekintve a múltat.

2010. szept. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
de akkor megtartod a dokidat???csak sztk-ba mész hogy levegyék a tenyészetet?
2010. szept. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

a helyzet az, hogy nagyon jó doki, csípem is a fejét, mert elismert szakember és jófej amúgy...


most annak próbálok utánakérdezni majd, hogy ha egyszer már voltam pozi, akkor valóban kapom-e majd szüléskor az antibiotikumot automatikusan. Mert akkor hagyom a szűrést..

2010. szept. 25. 18:13
 9/11 anonim ***** válasza:

Itt van a linkben:

"Mit tegyen, aki hordozó?

Ha bármikor életében (akár évekkel a terhesség előtt) sikerült hüvelykenetéből B típusú Streptococcus baktériumot kitenyészteni, akkor egész életében hordozónak tekintheti magát."


[link]


én írtam már ezt.

2010. szept. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia,én is pozitív voltam strepttora és a doki azt mondta,hogy a következő terhességeimnél is automatikusan az leszek.Így neked a szülés során azonnal be kell kössék az antibiotikumot.A dokim azt mondta,hogy a szülés előtti antibiotikum kúrának semmi értelme,mert max. két hétig hatásos és nem biztos,hogy akkor szülök meg,mert ugye túl is hordhatom a babát.Szerintem beszéld meg vele,hogy szülés alatt kapd meg a szükséges gyógyszert és emiatt ne válts orvost,ha amúgy is meg vagy vele elégedve,lehet,hogy ő is a szülés előtti kezelést látja feleslegesnek.
2010. szept. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!