Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak az én véleményem szerint...

Csak az én véleményem szerint gyilkosság az abortusz vagy mi?

Figyelt kérdés

Nővérem 24 éves, nagyon szereti a babákat , a családba is vannak babák, ajándékokat veszi neki meg stb..

Mindig mondtuk neki, majd a tiéd is ennyire fogod szeretni. Ő meg azt mondta óóó neki nem kell baba.

Kiderült hogy terhes 7 hetes. Ugyan ugy megvolt a menzesze meg minden, rosszul lett és onnan tudta hogy az, veszélyeztetett terhes lett, és tegnap elvetette a babát. Nagyon szomorú vagyok. Szerintem majd meg fogja bánna ezt amit tett. :S


2011. júl. 16. 12:41
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
81%
Ebben a helyzetben nehéz megmondani, hogy mi lett volna a helyes cselekedet. Ha nem akar szülni erre a vilàgra, akkor minek tartotta volna meg, eleve kijelenti, hogy nem kell neki. Aztàn, hogy késõbb mit fog érezni, azt nem lehet tudni elõre.
2011. júl. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
90%
Az ő élete az ő döntése te nem ítélkezhetsz felette. Lehet hogy megbánja az is lehet hogy nem ezt csak ő tudja. Nem a legjobb döntést hozta szerintem sem de nem ítélhessük el mert nincs hozzá jogunk. Neki saját magának kell a lelkiismeretével elszámoljon.
2011. júl. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
25%

Kedves Kérdező!


A kérdésedre válaszolva szerintem is gyilkosság az abortusz. Aki nem szeretne gyereket az védekezzen, ha van annyi esze, hogy nemi életet éljen legyen gondja a védekezésre is. Persze van olyan aki védekezik és mégis terhes marad. Az egyik kolléganőm gyógyszer mellett esett teherbe a 3. lányával. Ők megtartották sőt azóta vállaltak még egy babát (a 3 lány után fiú lett). A testvéred esetéről annyit, hogy nagyon sajnálom. Téged sokkal rosszabbul érint a dolog (valószínűleg), mint őt. Biztos vagyok benne, hogy meg fogja bánni -ahogy te is írtad- és kimondatlanul is gondolkodni fog azon, hogy most születne meg, na most már biztosan járna stb.(Nekem az egyik testvéremet ölték meg így a szüleim, mert szerintem ez gyilkosság. Utána megint becsúszott egy gyerek akiről anyám 8 és fél hónapig tudomást sem vett, végig cigizte és piálta a terhességét egyetlen vizsgálatra nem ment el. Utána játszotta, hogy nem tudatosult benne. Egy álszent sz*r gyűlölöm érte. Ma a tesóm 17 hónapos nem tud még egyedül járni, mert egész nap az ágyában van és tv-zik. Max 20 percre viszik ki egy nap...)

Viszont szerintem teljesen máshogy gondolkodik az ember amikor még fiatal és nem akar gyereket. Aztán hirtelen ott lesz a pozitív tesz vagy az orvosi megerősítés. Nagyon sokakban "átkattan" ilyenkor valami és abban a pillanatban semmi nem lesz fontosabb a születendő babánál. Vannak akik akkor sem tudják értékelni, hogy lehetett gyerekük amikor már megszületik...

Egy gyönyörű 2 éves és egy holnap 14 hetes magzat 26 éves anyukája

2011. júl. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Az egész olyan fura volt, pár héttel ezelőtt azt álmodtam hogy a nővéremnek kisbabája lesz, kis fiú. Mondtam is neki, azt mondta hogy neki nem. Nolám pár hét mulva kiderült hogy 7 hetes terhes. Amikor meg tudtam, jobban örültem mint bárki. A családba is szinte mindenki örült neki. Erre meg avval jött hogy elveteti.Rosszul érintett engem :s . Én tuti hogy megtartottam volna az ő helyében. Anyám is látszot hogy örül, végre lesz unokája....

Nem lehet mit tenni, az ő élete és az ő döntése. Remélem ha legközelebb teherbe esik, akkor nem teszi ugyan ezt.

Amikor haza jöttek a korházbol, és anyám meséli hogy az orvos még megnézte a babát az abortusz előtt, és teljesen egészséges volt meg minden, és kérdezte is megint hogy biztos ebben, és azt mondta hogy igen. :S Azt is mondta az orvos hogy már a némely szervei már kivannak fejlödve és müködnek. Kb 5 centis volt a baba :(

2011. júl. 16. 13:12
 5/24 anonim ***** válasza:
89%
Ez a kérdés semmire sem jó, csak vitát szít. Neked most az a dolgod, hogy szeresd, támogasd, bátorítsd a nővéred és meg kell értened, hogy ez az ő élete. Majd ha fáj az neki fog fájni, de neked segítened kell, hogy átvészelje. Egy nő vagy mindent megtsz, hogy legyen gyereke, vagy mindent megtesz, hogy ne legyen. Lerágott csont, de igaz és bizony nem minden nő születik édesanyának.
2011. júl. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem nem, nem gyilkosság. Gyilkosság az, ha egy embert ölnek meg. A magzat az nem ember, majd csak az lesz.

Egy nem kívánt, de valami miatt mégis megtartott terhesség minimum 3 ember életét teszi tönkre: az anyáét, az apáét és a gyerekét. Egy abortusz "csak" a gyereknek nem ad esélyt. Lehet nagy szavakat használni, hogy egy igenis egy élet, bűn meg hogy gyilkosság, de azon a nőn kívül, aki ilyen döntésre kényszerül senki a világon nem dönthet és nem is ítélkezhet.

Nyilván nem arról beszélek, aki csak él bele a vakvilágba és a saját felelőtlensége miatt lesz terhes - bár épp nála a legjobb döntés az abortusz- hanem arról, akinek védekezés mellett csúszik be.

Az ellenzők abba sosem gondolnak bele, hogy az élet kiszámíthatatlan, bárki, bármikor kerülhet olyan helyzetbe, hogy nem tud máshogy dönteni.

2011. júl. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
41%
A 7 hetes magzat már ember, van szívműködése és bár csak piciben de akkor is ember. Én ezzel nem értek egyet, nekem sokáig ugyanezt hajtották de szerintem ez elég "nyers" felfogás. Valóban igaz, hogy az anyukán kívül(sajnos) senki más nem dönthet a magzat élete fölött, de azt is kell nézni, hogy az a magzat sem kívánkozott a világra. És mi, akik itt vitatkozunk azon, hogy gyilkosság -e vagy sem, nem tudhatjuk, hogy érez -e valamit az a kis embrió miközben kikaparják. Ezt sosem lehet tudni. Én itt emlékeztetnék mindenkit a Néma sikoly c. filmre és szerintem innentől többet nem is kell mondanom. Valóban nagyon nehéz döntés ez, ugyanis tény, hogy ha a nem megfelelő időben és a nem megfelelő helyzetben jön a baba az három ember életét teszi tönkre. De szerintem mindenki megérdemli az esélyt az életre, ha már egyszer megfogant. Vannak extrém esetek, pl. ha valakit megerőszakolnak, mert ott lehet, hogy az édesanya sosem tudná szeretni a gyermekét hiszen mindig arra emlékeztetné, hogy őt egyszer megerőszakolták, de az, hogy manapság sorra szaladgálnak a tini lányok abortuszra mert nem védekeztek, vagy rosszul védekeztek azt meglehetősen tragikusnak tartom...
2011. júl. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
64%
Olyan felesleges ezen vitázni! Ezért is írtam, hogy ez egy nagyon rossz kérdés, mert mindenkinek más és más a véleménye, amit tiszteletben kell tartani. Ismét hangsúlyoznám: Itt a Te feladatod már nem az kedves kérdező, hogy eldöntsd jól cselekedett e a testvéred, hanem, hogy próbáld meg elfogadni és támogatni, hisz bárhogy is történt ő a te testvéred és ezen semmi sem változtat. Értem én, hogy neked más a véleményed és fáj a döntése, de ez az ő élete. Neked is van sajátod és azt meg te irányíthatod úgy ahogy akarod és neked lehet sok babád. És még az is lehet, hogy idővel rájön, nem jól cselekedett és meg fogja bánni, de ezzel neki kell szembenézni, te pedig segíts neki.
2011. júl. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
75%

Arra nem gondoltál, h nem jó kedvéből veteti el?A gyerek nem csak cuki, hanem 24 órás figyelmet igényel. Nem lehet kikapcsolni, ha megunják...vagy az jobb lett volna, h megszüli, mert muszály, de nem örül neki, és esetleg nem szereti?

A másik...7 hetes terhesség, és 5 centis magzat???????????Ok, h próbálod növelni a drámát, de ne kamuzz...egy 7 hetes magzat 2 centi körül van.

2011. júl. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Terhesség hétről-hétre 7. hét - Magzat

A 7. héten (52-56-ik napon) megjelennek a magzat pici testén az alsó végtag bimbók. Parányi szíve percenként 145-öt ver és már elkülönült benne a bal és jobb kamra. A 49-52-ik napon az embrió 7-10 milliméteres, az 52-56 napra már 10-12 milliméter

2011. júl. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!