Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36 hetes kismama vagyok. A...

36 hetes kismama vagyok. A terhességem alatt végig hajlamos voltam a gyulladásokra és gombára (előtte is, de jóval ritkábban). Most úgy érzem megint előjött, és azt hallotta, hogy ha szüléskor jön elő, megfertőzheti a babámat. Lehet ebből gond?

Figyelt kérdés

Szerdán találkozok az orvosommal,de van itthon cns kúpom,amit vég javasolt a terhesség alatt,h szedjek.

Szerintetek elhasználjam,hogy ne legyen gond addig?


2010. szept. 25. 13:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tudnád addig is felhívni a dokidat, hogy elhasználhatod-e a kúpot? Én azért a helyedben nem fognék otthoni barkácsoláshoz. Akkor sem, ha eddig végig ezt használtad gyulladásra, gombára. Nem tudhatjuk, hányadik hétig lehet pl. Beszélj az orvosoddal, vagy legalább a védőnővel, ha az orvost nem éred el!
2010. szept. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Első terhességnél nekem is sokszor volt ilyen gondom, mint neked. Én is végig canesten kúpot használtam.

De én úgy csináltam, hogy nem egyben raktam fel egy kúpot, hanem elfeleztem, így nem 3 napig csináltam 1 kúrát, hanem 6. (Mert 3 tabletta van 1 dobozban, de ezt akkor úgyis tudod.)

Szerintem kezeld magadat, inkább mint gombás legyél.

A szülés miatt ne aggódj, a babádnak nem lesz semmi baja, ha "csak" gombád van a szüléskor. Herpesz vagy streptococcus teljesen más, azok veszélyesebbek a babára nézve.

2010. szept. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Jázmin anyucija ***** válasza:
Ha szüléskor a baba találkozik a gombával, azaz kerül belőle a szájába, akkor szájpenésze lesz, ami könnyen kezelhető. Komolyabb baj nem lesz. De mindenképpen kezelni kell a fertőzést!
2010. szept. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha csak gombád van, akkor nem lesz nagy gond, de ha más baktérium okozza a gyulladást, akkor gond lehet, ekkor császározni szoktak, de itthon nem, mert semmi másra nem vizsgálnak meg, csak a gomba, trichamonas és a streptococcusra, a többi vizsgálat fizetős és drága és nem nézik meg, csak magánnál, ha kéred. (Más országban ez alap és ha van más fertőzés és a kismama nem szedhet olyan erős antibiotikumot, akkor sajnos császár lesz belőle).
2010. szept. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A canesten szülés előtti hüvelyfertőtlenítésre alkalmas, szó szerint így van a betegtájékoztatójában. Használd ha szükséges, én az uccsó héten egy 3-as combit elhasználtam a biztonság kedvéért.
2010. szept. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A Canesten csak és kizárólag gomba elleni készítmény, más kórokozókkal szemben hatástalan.
2010. szept. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Széles spektrumú antibiotikum, gombás fertőzések és gyulladások kezelésére alkalmas. Ez megint csak a betegtájékoztatóból vett idézet.
2010. szept. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Betegtájékoztató: Különböző gombák - általában Candida fajok - által okozott hüvelyfertőzés és hüvelygyulladás valamint a külső nemi szervek gyulladásos, fertőzéses gombás bőrbetegségeinek kezelésére alkalmas. A Canesten Kombi hatóanyaga (klotrimazol) széles spektrumú gomba ellenes hatással rendelkező imidazol származék.

Tehát csak a gombára érzékeny, egyébként köztudott, hogy a klotrimazol gomba elleni hatóanyag, más ellen nem jó. Ha csak klotrimazol van benne, hogy lenne más kórokozó ellen is hatásos.

2010. szept. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja, és az antibiotikum nem jó gomba ellen, max. jól megszaporítja a szervezetben... És, ha antibiotikus lenne, akkor nem lehetne vény nélkül kapni.
2010. szept. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!