Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák ti kaptatok tüdőérlelőt?

Kismamák ti kaptatok tüdőérlelőt?

Figyelt kérdés
34 hetes vagyok, 2 napja kapom reggel este, a kérdés az hogy nektek előbb meglett a pici tőle? Csak mert igazából azt sem értem miért kapom hisz jól van bent a baba nem vagyok nyitott és minden rendben..joslo fajasaim persze vannak néha erősek de az nst nem jelzett fajast. Nektek mi a tapasztalat ezzel kapcsolatban?

2022. nov. 17. 06:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért csak megkérdezném h miért kapom?!


Akkor kaptam mikor az ikrekkel "B" babának elfolyt a víz. 35 hetesen. Bementünk kaptam egy szurit (ártani nem árt alapon) majd pár óra múlva meg is császároztak.

A lányommal nem kaptam 39+5 volt a pcs.

2022. nov. 17. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A 28.hét körül be kellett feküdnöm pár napra, mert folyamatosan keményedtem, és elkezdett nyílni a méhszáj. Akkor kaptam tüdőérlelőt. Talán 3 nap után mehettem haza, a baba szerencsére bent maradt. Ki is húzta a végéig, 40+4 napra született meg, és alig akart kijönni.
2022. nov. 17. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nincs oka azt mondta a doki kb mint neked h ártani nem árt. Tehát semmi konkrétum csak ,,megelőzés’’ de akkor ennyi erővel minden kismamának adhatnának..
2022. nov. 17. 06:49
 4/15 A kérdező kommentje:
2! De szerencsés vagy, remelem mi is ki húzzuk december 30-ra vagyok írva, csak sokat olvastam hogy aki kapott szurit elobb lett a baba és nagyobb is
2022. nov. 17. 06:50
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Biztos vagy benne, hogy tüdőérlelőt kapsz? Csak mert egy terhesség alatt 3 db injekció adható belőle és ezek között 24 órának el kell telnie, biztos hogy nem kaphatod reggel-este.

Másrészt nem szokták osztogatni csak úgy a semmire. Azt írod, hogy minden rendben van a terhességgel, de mégis kórházban vagy?

És igen, sok mindenkinek hamarabb születik a babája aki kap tüdőérlelőt, de nem amiatt. Azért szokták adni, mert felmerül a korszülés lehetősége, és ezzel segítik a baba tüdejének gyorsabb fejlődését, hogy ha korábban is születik remélhetőleg nem kerül lélegeztető gépre. Szóval nem a tüdőérlelő miatt születnek a babák hamarabb és én olyat sem hallottam, hogy nagyobbra nőnének miatta. Az én fiam sem lett hatalmas baba, pedig mindhárom injekciót megkaptam vele.

2022. nov. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

"csak sokat olvastam hogy aki kapott szurit elobb lett a baba és nagyobb is"


Összekevered az okot és az okozatot.

Nem azért szülnek korábban, mert tüdőérlelőt kapnak, hanem azért kaptak tüdőérlelőt, mert fennált a koraszülés esélye.

És ha a baba korábban születik, mint hogy odabent "megérne" a tüdeje, szimplán megfullad idekint (légzéstámogatás nélkül).

Ezért ha bármi olyan felmerül a 37. hét előtt, inkább adnak, mint baj legyen.

30. héten kaptam, 38. héten született és nem lett "nagyobb". Nincs ilyen összefüggés

2022. nov. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
2022. nov. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
tegnap még visszatartót kaptál, bármit is értesz alatta, éjjel meg a hasmenésedet diagnosztizáltl és kezelték állítólag. Mert közben a görcseidből valami más lett.
2022. nov. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Én annyit tudok amit a doki mond, a terhesseggel semmi gond, a magzat rendben van, mégis kapok visszatartot mint értesültem az a progeszteron..és ugyebár tüdőérlelőt, ezen mit nem érteni? A hasmenést nem kezelték csak állítólag válthat ki szülést, aminek viszont semmi jele hisz zárt vagyok kerdeztem is az orvosokat hogy miért kapom akkor ezeket ha igazából minden rendben? Az volt a válasz h megelőzés. Nos így már világos?
2022. nov. 17. 08:24
 10/15 A kérdező kommentje:
A görcsölés pedig valószínűleg joslo fajas, amit az nst nem mutat ki
2022. nov. 17. 08:24
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!