Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy terhes nőnek nem szabad...

Egy terhes nőnek nem szabad dolgozni? (fizikai munkát)

Figyelt kérdés

Vagy ha például egyedül él és vesz valami nehezet, mondjuk egy ilyen "karton" (vagy akármi) lisztet és akkor felcipeli a negyedikre, vagy egy zsugor ásványvíz. (Most ezek a példák jutottak eszembe).

Ezek ártanak a kismamának, gyereknek?


2023. jan. 27. 21:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
8as igen, ez tényleg így van, tőlem is megkérdezte a háziorvos, hogy mikor megyek táppénzre. Nézett egyet, mikor mondtam, hogy nem megyek, hát jól vagyok. Szerintem olyan 8kgig simán lehet emelni, nyilván ésszel, de ha nem így lenne, senkinek se lenne testvére. Hiszen hogy tudná megállni barki is, hogy felvegye a nagyobbik gyereket 9 hónap alatt. Ha valaki veszélyeztetett, az teljesen más tészta, ott nyilván minden ilyesmi tilos, sokszor feküdni kell.
2023. jan. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan jellegű fizikai munka, akkor a munkáltató nem engedi dolgozni, mert nem fog kockáztatni és ez így természetes. De a kismama is érzi, ha az nem oké. Én irodistaként 34. hétig dolgoztam, de a végefelé már ott is polcoltam a lábam, nem tudtam hogy ülni, alig aludtam éjszaka, minden bajom volt, szóval éreztem, hogy ennek már semmi értelme.

Mellesleg, ha felcipeltem mondjuk egy nagybevásárlást szonyatosan keményedni kezdett a hasam. Egy ilyen alkalom után a férjem jól letolt és megbeszéltük, hogy intézhetem a bevásárlást, de a nehéz cuccokat hagyjam lent és vagy forduljak kettőt, ha darabokban könnyebb, vagy majd ő felviszi ha hazaért.

Szerintem egyszerű a dolog. Nekem nem ér annyit egy zsugor víz, meg 5 kiló liszt, hogy a babámnak baja legyen és ha érzem, hogy nem esik jól, akkor nem erőltetem. Ha más úgyérzi neki meg sem kottyan, azzal sincs baj. Szerintem az a lényeg, hogy a kismama figyeljen a teste jelzéseire.

2023. jan. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 NTBS ***** válasza:
Dehogynem szabad. Anno az utolsó percig dolgoztak a nagyszüleink, semmi bajuk nem lett, se nekik, se a babáknak.
2023. jan. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem terhességenként változik. Az első terhességem alatt cipkedtem rendesen, negyedikre lift nélkül. A többivel már tilos volt egész terhesség alatt és nem is mertem.

Édesanyámnak előttem volt egy ikerterhessége. Egészséges terhesség volt, nem volt semmi komplikáció, ő ugyan így a negyedikre cipekedett lift nélkül valahogy az 5-6 hónap között, nála elmentek a babák.

Szóval én inkább úgy voltam, hogy jobb a békesség, így én a nagyon cipekedős dolgokat a férjemre hagytam.

2023. jan. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Hát ha heti minimum 1x felviszel egy zsugor vizet egyébként is, akkor terhesen sem kellene gondot okoznia. Aki eddig nem tette, ne kismamaként kezdje el viszont.
2023. jan. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

15# Szerintem ez nem feltétlenül igaz. A várandósságom előtt simán felrohantam a negyedikre két zsugor vízzel. Várandósan már 7 hónaposan éreztem, hogy egy is sok. Szerintem nem ciki azt mondani, hogy nem kockáztatok, ha érzem, hogy nem tesz jót. (Görcsöl, keményedik a pocak.)

Szégyen vagy sem, nekem volt olyan, hogy elindultam vele és a második emeletnél éreztem, hogy oké, ez nem jó. Nyilván már felvittem, de lépcsőfordulóként megálltam és megfogadtam, hogy soha többé. Ennyit nem ér, hogy valami baj legyen.

Egyébként egyetértek, gyerekkel jött a feketeleves. :D Babakocsi, gyerek, bevásárlás, pelenkázó táska, anyámkínja, mint valami málhás szamár. De ez szerencsére jobb esetben már nem kockáztatja a baba egészségét, csak nehéz... Mire megszületett a második, szerencsére már családiházban éltünk, mert az még slussz poén lett volna, ha minderre a mismotor meg mégegy gyerek és táska is csatlakozik. :D

2023. jan. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

#13


Mondjuk valószínűleg nem épp a túlerőltetéstől, de nagyanyáinknak elég szép számban haltak meg újszülöttek. A koraszülés akkoriban egyenlő volt a biztos halállal.

2023. jan. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Attól függ... Ha problémamentes a terhesség, akkor simán emelhet a megszokott mértékig (ne akkor akarjon súlyemelőnek állni), de ha problémás a terhesség, akkor előfordulhat, hogy tilos.

Mi építkeztünk mindhárom terhességem alatt. A doki (ismerősünk) viccesen annyit mondott, hogy ne vagánykodjak, a cement zsákonként is fel fog jutni az emeletre, nem kell egyszerre kettőt vinnem. Onnantól én a 25kg-ot lőttem be határértéknek, azaz én egyszerre 2 zsugor 2 literes ásványvizet vittem fel.

2023. jan. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!