Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért hajlamosak a nők arra,...

Miért hajlamosak a nők arra, hogy már mondjuk 5 hetes terhesen is mindenféle tünetet, panaszt, viszketést, fájdalmat a terhesség számlájára írnak?

Figyelt kérdés
Például van, aki megkérdi hogy 5hetes terhesen 3 !!!! hete viszket és hogy az a terhesség miatt van-e, mintha amúgy más dolog nem is okozhatja ezt. De még sorolhatnám a sok példát, amikor a nők valamit a terhességre fognak mondjuk 6 hetes terhesen az illető szerint tutira a derékfájás a terhessége miatt van.... Mert ha még 6hónapos lenne, de 6 hetesen..... Olyan, mintha mikor valaki terhes és valami baja, ill. tünete van, azt hinné az illető hogy azt csak és kizárólag a terhesség miatt lehet..... Nem tudom jobban elmagyarázni... Csak nekem tűnt ez fel?
2008. dec. 28. 15:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Most arra gondolsz,hogy minden tünetet azzal szeretnének magyarázni hogy biztos terhesek?

Mert ez azért lehet (van) mert nagyon szeretnének terhesek lenni már régóta vágynak rá stb. olyankor nagyon bele tud "csavarodni" az ember mindenféle vélt vagy valós testi jelekbe..


Ha meg úgy érted hogy MÁR terhes az illető és úgy produkál különféle tüneteket, azt meg azért kérdezi meg gondolom, mert ez egy különleges testi és lelki állapot amiben még nem volt megelőzően és azoktól érdeklődik, akik szintén megélték már ezt az állapotot ( a terhességet). Mert ha másnak is volt olyan pl. terhesen akkor megnyugszik a kérdező, hogy nem kóros amit tapasztal.

És a mindenféle tünetek produkálását mikor engedhetné meg magának egy mai nő ha nem terhesen?

vannak olyanok, akik kicsit tudatalatt örülnek hogy panaszkodhatnak, szenvedhetnek és elhagyhatják magukat, hiszen ezt nem terhesen nem nagyon tehetik meg a mai teljesítményorientált világban.

Kényeztetésre és babusgatásra vágynak amit a különböző fájdalmak elviselésével szeretnének kiváltani.

Persze nem mindenkiről beszélek, meg nem is azokról akik valóban betegek.:)

2008. dec. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%

Nem :) En 22 hetes vagyok, es neha nekem is sok itt az olyan akik ezekrol kerdeznek.... Meg ha 33 teszik fel sorban u.a a kerdest, pl, 12 hetesen belulrol csikizest erzek, ez mar a baba??!! Meg buborekok stb.

:) Gondolom ok nagyon izgatottak, es ahelyett h. varnanak fel orat, vagy megneznek az elozo kerdeseket, csak megkerdeznek mindent:)

En amugy szeretem ezt az oldalt, es sztem, nagyon hasznos is tud lenni, ezeket leszamitva. (En mielott kerdezek lecsekkolom mas kerdezte mar u.a.)

2008. dec. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%

Ertem a kerdesedet, en is tepem a hajamat az ilyen tipusuktol. Ok azt gondoljak, hogy huha, csak oveluk tortenik meg a csoda, babajuk lesz.

Altalaban az ilyen noknel nem zajlik a 9 honap problemamentesen le, hiszen tulreagaljak a dolgot, pedig ez a termeszet rendje, hogy a no terhes lesz.

De valaki egy kohintestol is jajgat mar, es fut az orvoshoz, amikor nem terhes akkor is. Otoluk is orjongok, es mosolygok rajtuk, az egerbol csinalnak elefantot feleslegesen.

2008. dec. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%
Na azért tegyük hozzá hogy a legtöbb tünet igenis az első 12 hétben van, és igenis van aki pokoli nehezen vészeli át ezt az időszakot! Ez nem nyavajgás, csak van aki semmit nem érez a terhesség alatt, azoknak viszont nyilván nyavasgásnak tűnik, de ők a szerencsésebbek!!
2008. dec. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
1. válaszoló: Igen ,arra gondolok mikor MÁR terhes valami, és mindent a terhességére fog. Jajj nő a foga, biztos azért mert terhes. Jajj, fáj a feje, biztos csak a terhesség miatt fájhat a feje. Jajj, fáj a dereka 6hetes terhesen, biztos a "baba" amit még zigótának se nagyon lehet mondani, max. szedercsírának, nyomja a mit tudom én milyen idegszálat. Jajj, szemölcs nőtt a lábujján, jajj vérzik az orra, jajj kijött a homlokára egy pattanás, stb stb...... Szerintem nagyon bosszantó, nagy butaságra utal.
2008. dec. 28. 16:32
 6/12 A kérdező kommentje:

2.-3. hsz. érti miről beszélek.

4.hozzászóló: Te nagyon félreértettél. Nem az igazi terhességi tünetekről van szó, hanem arról hogy egyesek túlzásba viszik az egész terhesség dolgot, és már MINDEN egyes dolgot a terhességre fognak! Ne mondd már hogy majd terhesség miatt fáj valakinek 6hetesen a dereka? Ugyan már..... A nőgyógyász körberöhögi azt, aki ezt hiszi.... Meg 5hetes terhesen HÁROM HETE viszket a bőre mindenhol, hogy ez is tuti a terhesség miatt van. Számolj már vissza! 2 hetes terhes vagy utlsó mensi 1.napjától számolva, mikor még nem is vagy igaziból terhes, akkor van kb. a peteérés meg fogamzás. Ugyan mikor a sperma meg a petesejt talalkozik, meg attól számítva 4nappal később gondolod majd a "terhesség" miatt viszket az ember bőre, mikor még HCG sem termelődik??? Mikor még be sincs ágyazódva a terhesség? Ezt te sem gondolhatod komolyan. Én a nagyon buta kérdésekről beszélek, nem arról, aminek van/lehet valós alapja..... Van egy kis különbség!

2008. dec. 28. 16:38
 7/12 anonim ***** válasza:
64%

Kedves kérdező! Van neked gyereked? Voltál már terhes? Volt már esetleg neadjisten vetélésed? Miért kell azokat, akik meg akarnak nyugodni, és nincs más, akitől megkérdezhetnék, amit itt megkérdeznek (még ha szerinted butaság is az, ami nekik nem), ennyire lehurrogni? Nem értem. Hadd kérdezzék. Én ma egy ilyen kérdésen akadtam ki: "Ha a kismama nem vesz sokáig levegőt, akkor megfullad a babája?", na az ilyen nem 100%-os. De az, aki megkérdezi, hogy a hátfájása mitől van, vagy hogy a fejfájás lehet-e mellékhatása a terhességnek (lehet, hogyne! tombolnak a hormonok!), az miért lenne buta?

Őszintén kívánom Neked, hogy terhességed/terhességeid legyenek teljesen probléma és paramentes!

2008. dec. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen, volt már vetélésem, és ez a terhességem sem paramentes, mégsem nézek minden fájdalmat, meg tünetet, betegséget a terhesség velejárójának. Azért valld be, hogy vannak nagyon buta kérdések! Ez pedig nem lehurrogás, de az illető magában elgondolkodhatna, mielőtt butaságot kérdez.
2008. dec. 28. 17:34
 9/12 anonim ***** válasza:
18%
Utolsó vagyok. Kedves Kérdező! Neki az nem butaság, ezt meg kell értened. Persze, biztos vannak itt olyanok, akik szándékosan írnak -bocsánat- baromságokat, mint azt ki is emeltem. De amúgy miért ne lehetne emberi hangon megnyugtatni mindenkit, hogy a nagy parájuk nem olyan negy para.. :)
2008. dec. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
59%
Én úgy gondolom, hogy ha valakit zavarnak a "buta" vagy esetleg gyakran felmerülő kérdések akkor hanyagolja ezt az oldalt, hiszen nem kötelező válaszolni azokra. Az emberek különbözőek hála az égnek. Van olyan akinek csak 8. általánosa van és van aki holtig tanul. Természetes, hogy itt mindenféle műveltségű ember képviselteti magát és mi " rettentő okosak és tapasztaltak" ha hajlandóságot érzünk a segítségnyújtásra akkor segítünk és nem bírálunk. Szerintem ezért van ez az oldal. Vannak akik szívesen segítenek és vannak akik éppen segítségre szorulnak.:)
2008. dec. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!