Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Panadol szedése terhesség...

Panadol szedése terhesség alatt? Van alternatíva?

Figyelt kérdés

Kijött pár éve egy tanulmány arról, hogy a terhesség alatt szedett paracetamol növeli az ADHD és az autizmus kialakulásának kockázatát.

De akkor mit lehet tenni, ha az ember lázas vagy nem múló fájdalma van? 11 hetes terhes vagyok, sajnos már volt két lázas betegségem és több olyan fejfájásom, amivel nem tudtam volna gyógyszer nélkül funkcionálni. Az elmúlt 2 hónapban biztosan beszedtem 10-12 szem Panadolt már, amikor nem találtam más megoldást. Aggódom.



2023. júl. 1. 09:30
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Nem lesz semmi bajod tole..
2023. júl. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Vagyis jobban mondva a babanak nem lesz semmi baja
2023. júl. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

Én felhagytam a Panadollal amikor majdnem 1 hét alatt egy dobozzal beszedtem és semmit nem hasznalt. Szerintem sokkal többet árt (ha árt) ilyen mennyiségben és gyakorisággal beszedett Panadol, mint mondjuk 2 havonta egy Algopirin.


Úgyhogy amikor éreztem, hogy kezd fájni a fejem, bekaptam egy Algopirint és nem szenvedtem még órákig míg vártam a csodát.


Mondtam az orvosomnakbis, hogy visszatérek az Algopirinhez mert az legalább használ.


Most 5 hónapos a kisbabám, eleven, "beszédes", egészséges.

2023. júl. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok ilyen "tanulmány" van, már szinte mindennel összefüggésbe hozták az autizmus kialakulását. Pl a terhesség alatti anyai stresszel, vagy a gyermekkori védőoltásokkal...

Hagyjuk màr, hülyeség az egész. Akkor ennyi erővel mindenki autistának születne...


Alternatíva a Benuron lehet még, amit biztonsággal lehet szedni.

Illetve fejfájásra én jegesmedve olajjal kentem be a halántékom és nekem az sokkal többet ért, mint a fájdalomcsillapító gyógyszer.

2023. júl. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nincs. Egyelőre csak sejtik az összefüggést, de az autizmus önmagában nagyon rosszul vizsgálható, hiszen már a diagnózis felállítása is bonyolult... Ha muszáj, vedd be.
2023. júl. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Paracetamolt úgy ha terhes vagy, ha nem, nem kéne szednie senkinek. Vannak sokkal jobb és sokkal biztonságosabb szerek.


Algopirin, Cataflam stb.

2023. júl. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hány olyannak van autista gyereke, aki semmit nem szedett be?

Már mindenre rámondják.


Különben meg erre mondják, hogy előny-kockázat mérlegelése, mivel az, ha beteg vagy és rosszul vagy, pláne nem jó a magzatnak. A fejfájás főleg káros neki.

Sok Czeizel interjú van a terhesség alatt szedett gyógyszerekkel kapcsolatban, ő azon az állásponton volt, hogy a betegség és a fájdalom sokkal rosszabb, mint egy szem gyógyszer.

2023. júl. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hatos, a cataflam mint biztonságos gyógyszer, hahaha...
2023. júl. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem az első trimeszterben borzasztóan sokat fájt a fejem. De úgy hogy 2 napig fájt, 1 napig nem, 3 napig igen, 1 napig nem. Próbáltam minél kevesebbet szedni, de azért így is elég sokat megettem, így is alig bírtam ki. Most lett 1 éves a gyerekem, gyorsan fejlődő, okos kislány. Az unokatestvérem tartotta a semmit nem szabad terhesen szabályt, egész terhesség alatt egy darab gyógyszert nem szedett, csak vitamint és autista a kisfia. A betegség nem ezen múlik, ha betartod a használati útmutatón a mennyiségre írt szabályokat, akkor szerintem emiatt nem lesz baj.
2023. júl. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!