Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más kismamát is ennyire...

Más kismamát is ennyire legyengít a vége felé a terhessége?

Figyelt kérdés
33 hetes vagyok, és egyszerűen nincs erőm sétálni. Itthon még csak csak elvégzem a takarítást, de mikor le kell mennem boltba vagy valahova, egy kis séta után már szó szerint lihegek, alig kapok levegőt. Ma is kb 2x100m-en úgy elfáradtam, hogy 3szor le kellet ülnöm egy padra hogy hazaérjek, plusz amikor feljöttem a 3.emeletre, már hányingerem lett annyira elfáradtam. Sírhatnékom van, mert ugye csak nem fekhetek még egy hónapig, de higgyétek el nem játszom meg magam, szerintem a pocakom se túl nagy még. Ha mennem kell valahova, muszáj biciklire szállnom, mert az még megy, de azt se akarom már erőltetni, de ha gyalog kéne elindulnom, szerintem félúton összeesnék. MA megyek dokihoz, mondjam neki, vagy ez végülis természetes, és nem csak én vagy ennyire béna?
2010. okt. 14. 09:59
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

ez nem bénaság kérdése de lehet hogy alacsony a vasszinted v. a haemoglobin szinted ami várandósság alatt élettani sajnos. ez tünetileg okozhat nagyfokú fáradékonyságot.


én sokat gyalogoltam ilyen idősen és nekem se volt nagy hasam mondjuk jól esett és a kelengyébe is bele kellett húznom mert tudtam hogy az utolsó hónapra befektetnek a kórházba szóval szaladgáltam.


ha úgy érzed pihenj sokat végezz el valamit aztán dölj le pihenj a terhesség nem maraton. ha nem esik jól a mozgás akkor minimálisat mozogj és igen a rendelésen kérdezz rá hogy mitől lehet.

2010. okt. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ne aggódj, én is ilyen vagyok...ráadásul kb a 30.héttől már "durván" keményedik a hasam,elég sokszor.Most 39 hetes vagyok, de gyalogolni nem nagyon szoktam már...nem bírom, bekeményedek.És én is sokat vagyok fáradt...szóval szerintem ez normális, már csak arra vagyok kíváncsi mi lesz a második gyereknél, ja meg a harmadiknál:)
2010. okt. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
28 hetes vagyok, de vannak dolgok, ami már nagyon nehezemre esik. Akár a levego vétel is. Olyankor nagyon elkeseredek, hogy milyen "béna" vagyok és még van 12 hetem hátra. Sokszor sírok e miatt. Olyankor a férjem beárul a babának, hogy anyád egy bőgőmasina. Olyankor mindig elmosolygom magam és jobb kedvem lesz. Kitartást és konnyu szulést.
2010. okt. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Dehogy vagy béna... Én most 36+4 hetesen már délig elfáradok, akkor is, ha csak épp el kell mosogatni, vagy teregetni. Másfél hete, még egy koncertet is végigálltam, tomboltam, most ha azt mondaná valaki, hogy sétáljunk, és a cél messzebb van 300 m-nél, elsírnám magam. Minden erőmet elveszi a kislányom, aki remélem pont ilyen aktív lesz, ha már megszületik.

Pihenj ameddig még lehet. Sok erőt, és egészséget a babucihoz!

2010. okt. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Pont én is ezen rágódtam, 34 hetes vagyok. Igaz nekem az utolsó vérvételnél megállapították a vas hiányt, szedem rá a tablettát, amit a doki írt fel. De tegnap már nagyon mélyen voltam :( lefeküdtem egy kiadós séta után délben és két órán át nem bírtam rávenni magam, hogy felkeljek, nem aludtam csak néztem a 3 méterre levő távirányítót és azon gondolkodtam, hogy milyen jó volna bekapcsolni a TV-t, de nem ment :)) Úh ha vigasztal nem vagy egyedül.
2010. okt. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi csajok, most kaptam meg a vérvétel eredményem, kicsit vérszegény vagyok, lehet ez is gond, bár a dokim szerint lehet azért nem kapok levegőt sokszor, mert nyomja a tüdőm a babó....
2010. okt. 14. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!