Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek más nemű lett a gyereke...

Akinek más nemű lett a gyereke, mint amire számított hogyan reagált?

Figyelt kérdés

11 hetes terhes vagyok és őszintén szólva bennem az van, hogy kislányunk lesz, de valószínűleg csak azért, mert azt szeretnénk. Félek, hogy csalódott leszek, ha kiderül, hogy fiú és tudom, hogy ilyenkor csak arra kell koncentrálni, hogy egészséges legyen, de bennem akkor is van ezzel kapcsolatban egy negatív érzés. Látom annak is a pozitív oldalát, ha fiú lesz, de ha ki lehetne választani tuti lányt akarnék. Nem szeretnénk több gyereket és mindig is lányos anyának képzeltem el magam, de persze ez semmit sem jelent.

Volt ezzel más is így? Mennyire volt nehéz megbarátkozni a gondolattal, hogy mégsem olyan nemű lett a kicsi, mint amire számítottál?


2023. nov. 9. 13:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%

"bennem az van, hogy kislányunk lesz"


Ne legyen semmi benned. Ne elvárásokkal közelíts ehhez a kérdéshez és akkor el tudod fogadni.

2023. nov. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%
Nekem fiam van, fiút is akartam én is és a férjem is. Most 9 hetes terhes vagyok és most is az van bennünk, hogy fiút szeretnénk újra. Én tipikusan nem vagyok lányos anyuka :D Persze nyilván az a lényeg hogy egészséges legyen, de szerintem a szíve mélyén a legtöbben azért húznak valamelyik nemhez.
2023. nov. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%

Igazából nekem könnyű dolgom volt, mert a hatodik héten vérezni kezdtem és azt hittem, elveszítem. Onnantól értelmet nyert a "mindegy, csak egészséges legyen".

Világ életemben fiút szerettem volna, de valamiért nekem az volt a megérzésem, hogy ő bizony lány lesz. De nem erdekelt... Sokáig nem is mutatta magát, a 18. héten derült ki, hogy fiú. A legtitkosabb vágyam így teljesül, de...! Ha lány lenne is nagyon boldog lennék.


Megérzésed persze biztosan van, de azért írtam ezt le, mert simán átverhet a megérzésed, ahogy engem is. Megértem, hogy van egy elképzelésed, de próbálj minél kevesebbet fenntartani. Ő még csak egy aprócska magzat, ne legyenek felé elvárásaid. Szerintem sokat segítene, ha írnál egy listát, hogy miért lenne jó lányos anyukának lenni és miért lenne jó fiúsnak lenni. Persze ettől a szíved vágya változni nem fog, de hátha kicsit más színben látod a dolgokat!

Boldog babavárást és jó egészséget kívánok neked!

22 hkm

2023. nov. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Én is kislányt szerettem volna mert lányos anyukának éreztem magam.

Fiú lett volt egy két nap mig csalodott voltam aztán örültem hogy egészséges. Életem legnagyobb szerelme lett és totál fiús anyuka lettem.majd beköszöntött a tesó ahol meg már fiút szerettem volna mert hát én mit kezdjek egy lánnyal. Hát lány lett. Rájöttem hogy egy lányba is lehetek szerelmes🤣

Szóval mindegy hogy mi lesz fülg szerelmes leszel bele és életed legnagyobb alkotása lesz.😍

2023. nov. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Meg sem fordult a fejemben, hogy esetleg lányom is lehet, ez sosem volt opció, úgyhogy mikor mondták, hogy valószínűleg az lesz akkor eléggé kivoltam egy darabig, de beletörődtem. A másodiknak már lányt akartam, hiszen már abban volt tapasztalatom, ott volt a sok lányos cucc is, erre fiú lett, ott csak jött a na bmeg!
2023. nov. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
94%

Én is mindig úgy képzeltem, hogy egy lányom biztosan lesz, sosem vagytam fiúra. Az első fiunknál annyira nem tört le, mondván na majd legkozelebb lány lesz. Félreértés ne essék, imádom a kisfiam, de azért mégis a vágy benne van az emberben.

Most a második is fiú lesz, és hát nem tagadom, csalódott voltam, mivel több gyermeket nem tervezünk. El is pityeredtem aznap este, mikor kiderült... Hiába tudom épp ésszel, hogy az egészség mindennel fontosabb (munkám kapcsán főleg sok súlyos beteg és fogyatekos gyermekkel találkoztam), el kellett siratnom a mindig is vágyott lány gyermeket.

2-3napig tartott ez, azóta már megbaratkoztam vele, meg tudom nézni a lányos jaj-de-cuki-ruhákat a boltban anélkül, hogy osszeszoruljon a szívem...

Es tulajdonképpen nőként példát mutatni egy fiúnak könnyebb, mint lánynak, meglátásom szerint...

2023. nov. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Világ életemben fiút akartam, a 38 hetes uh-ig nem látszott a neme, ott tudtam meg hogy lány, sírtam kb az orvosnak hogy biztos-e, nézze meg rendesen, mert az nem lehet!!! Már 5 éves, nem cserélném el egy fiúra soha!!!
2023. nov. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
93%
Ne izgasd magad,vagy fiú lesz vagy lány...az már biztos
2023. nov. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Így jártam, mint a 6-os. Mindig lányt akartam, lányos anyuka akartam lenni, de két kisfiam van, akiket imádok mindennél jobban, szerintem nem lehet nem szeretni a gyereked, bármilyen nemű.


De ettől függetlenül bevallom, nekem még nem sikerült fel dolgoznom, hogy kimaradok a lányos anyasàgból, van bennem hiány érzen, talán azért is, mert a családban máshol is kislányok vannak, meg mindkét szomszédomnál is, és mindennap látom, miből maradok ki így, szembesül vele folyton az ember.

2023. nov. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem volt olyan, hogy mit érzek vagy akarok, csak 3 fiú gyereket pelenkaztam, öltöztettem, velük voltam nap mint nap (nővérem gyerekei). El sem tudtam képzelni, hogy lányom lesz. Aztán a 4d uh-on mondták, hogy bizony kislány, 2 napig sokakban voltam, hogy mi a fenét fogok én egy kislánnyal kezdeni??

Aztán teljesen atfordult ez bennem, és imádtam a tudatot, hogy egy kis hercegnőm lesz, akkor már a fiú állt tőlem nagyon távol.

Most megint kislányt várunk, szóval 2 csajszink lesz :)

Lány nevünk már nem volt, csak fiú, így kicsit meg voltunk lőve, de sikerült találni lanynevet, úgyhogy alig várjuk már Őt is :)

2023. nov. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!