Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan zajlik az abortusz?...

Hogyan zajlik az abortusz? Mit csinálnak? Tényleg bizottság elé kell menni? Mindent szeretnék tudni róla.

Figyelt kérdés
Sajnos nem tudom megtartani a babámat, mert elég nehéz anyagi körülmények között élek. Albérletbe, most keresek munkát, nincs biztos háttér. Ha valaki volt abortuszon, kérlek meséljetek. Köszönöm!
2009. jan. 4. 15:32
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
77%

Szia! Az utolsó vagyok és egyben utolsó előtti is.

Megint itt pityergek, nagyon örülök, hogy így döntöttél, és imádkozom Értetek, hogy meg tudj adni mindent a gyermekednek! Szerintem ha nem is lesz könnyű, meglátod, Ti lesztek egymásnak a legnagyobb öröm :)

Ha nem fárasztó, néha írd meg, hogy hol jársz a terhességben, milyen nemű lesz a kicsi babád és ha kérdésed van, bármi, akkor is nyugodtan! Akár privátban is :)

Nagyon boldog babavárást, soksok pozitív gondolatot kívánok!

Enci

2009. jan. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
95%
Szia! Nagyon örülök a döntésednek!!! Szívből kívánok Nektek millió, és még annyál is több meghitt, boldog pillanatot!!! (az a válaszoló vagyok, aki a második babáját arészben a barátnője egyik tanácsának köszönheti: "ne dönts rosszul, mert egy pillanatig rossz...") Hidd el, mindene meglesz a babádnak! Büszke vagyok RÁD!!! :)
2009. jan. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
94%
Az előző vagyok, ha bármiben segítség kell, ha tudok, nagyon szívesen segítek, a HOXÁN Angyalcsillag néven megtalálsz.
2009. jan. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
72%

Én is nagyon örülök a döntésednek!


Inkább a többi abortuszpártinak szól ez már...:

Ez bizony gyilkosság lenne és ha mást nem ölnél meg az életben, akkor egy tehetetlen kisbabát miért? Azért mert még nem látod és nem fűznek hozzá olyan erős érzelmi szálak? És ha megszületett de hirtelen rossz körülmény jön össze, akkor is megölnéd? Vagy csak azért nem, mert azt már a törvény is bünteti? Hmm? Miben más az?

Nekünk gimiben vetítettek abortuszról videót. Jól látszott, ahogy a picike próbál menekülni a durva orvosi eszközöktől. Látszott ahogy a fejét szétroppantják, hogy kiférjen. Undorító volt, páran nem is bírták végignézni. Pedig csak a valóságot ábrázolta... szóval igenis gyilkosság, akkor is ha nem látod kit ölsz meg.

2009. jan. 11. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
77%

KÉRDEZŐNEK!


Kívánom, hogy ez a baba, aki mellett most kiállsz, millió mosolyt csaljon az arcodra életed során! Szerintem jól döntöttél. Hiába nem mindig lesz könnyű, de majd csak lesz valahogy. :)

Az én sztorim, 14hetes terhes vagyok, és már mikor nem lehetett abortuszra menni, kidobtam a gyerek apját, mert abszolút nem foglalkozik velem. Azt mondja érdekli őt a baba de arra se volt képes hogy 10hetes terhesen vérzés miatt kórházi ügyeletre vigyen, és barátokat kellett megkérnem hogy vigyenek be. Pedig ő is akarta a babát, és az elején tök rendes volt, most meg egy köcsög, és soha nem fogok vele összeköltözni. :( Még mindig fáj a szitu, de anya is mondta, hogy nekem lesz egy gyönyörű babám akire mindig is vágytam, és majd gyerekestül is meg tudom találni az igazit!

Csak hogy lásd, hiába 2ember akar egy babát és tervezett terhesség, attól még terhesen ugyanúgy egyedül maradhat, ha a kedves "apuka" visszatáncol. :(


Neked is és magamnak is sok erőt kívánok az anyasághoz, a nehézségek átvészeléséhez és hiszem, hogy egyszer, talán nem is olyan sokára mindketten találunk majd olyat párt, aki szeret minket és nem hagy el a bajban. :)

2009. jan. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
62%
Ne foglalkozz azokkal,akik bántanak.Én is voltam ilyen helyzetben.Az első hozzászólásban szinte minden benne van,ami téged érdekelt.Nekem mondjuk egy hét gondolkodási időt adtak és be kellett feküdnöm egy éjszakára,mivel még nem szültem.Kaptam tágítót éjszakára,amitől görcsöltem és hánytam is,reggel pedig már vittek is,elaltattak és kész. A lelki része nagyon nehéz,bár mindenki másképp áll hozzá,van akit nem érdekel az egész.Nekem nehéz volt,és az ember fejébe ott motoszkál h mi van ha nem lehet majd gyereke később.Túl leszel rajta.A semmibe nem lehet gyereket szülni.Kitartás!
2009. jan. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
92%
Ne haragudj elöző hozzászoló, de Te csak az első válaszig jutottál el??? Megtartja a kisbabát!!!
2009. jan. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
34%

Szia!

Hogy vagytok?Picurka?Gondolom nem bántad meg és csodálatos napokat töltötök együtt!

Üdv:8,5 hós kisfiú anyukája

2010. aug. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Gondolom, már rég túl vagy az abortuszon, de ha nem, akkor üdvözöljük a gyermekedet az élők sorában, és örülök, ha úgy döntöttél, hogy nem mentél el.

Tudom, már késő a válasz, de hát ha még néhány anya még is úgy dönt, hogy megtartja gyermekét. Amúgy, ha megtartod, örökbe is adhatod! Nem kell feltétlenül államigondozásba helyezni!

És akkor a szörnyű gyilkosság menete:

Hogyan történik az abortusz?


Az abortusznak különféle módjai vannak. Magyarországon leggyakrabban a vákuumos kiszívást valamint a tágító és kikaparó eljárást alkalmazzák.


Vákuumos kiszívás


Ez a leggyakrabban alkalmazott módszer a terhességek első trimeszterében (az első három hónap). A méhszájat kitágítják és egy csövet vezetnek a méhbe, ami egy erős szívógéphez van kapcsolva. Ez a cső hasonlít egy porszívóhoz, de rendkívül éles végződése van. A szívó és vágó vég feldarabolja a babát, míg a szívócső a testrészeket kiszívja, majd azok egy gyüjtőtartályba kerülnek.


Lehetséges komplikációk: [....]


Tágító és kikaparó eljárás (D&C)


A méhszájat kitágítják, és aztán egy erős kaparókanalat vezetnek a méhbe, amivel darabokra vágják a magzatot és a méh falát is lekaparják. Valakinek ellenőriznie kell, hogy a gyermek minden testrésze kint van-e a méhből, mert egyébként fertőzések léphetnek fel.


Tágítás és kiürítés (D&E)


Az abortusz ezen formája a második trimeszterben lévő (12-24 hetes) babák megölésére használatos. Az abortuszt végző egy szülészfogót használ, amivel megragadja a baba testrészeit (karokat és lábakat) és darabjaira tépi szét a gyermeket. A baba fejét is össze kell roppantania, hogy ki tudja venni, mert ekkorra a koponyacsont már annyira megerősödött a gyermek fejlődése során, hogy máskülönben nem tudná kivenni a fejet az anyaméhből.


Tágítás és kihúzás (D&X), másnéven részben-szüléses abortusz


A már harmadik trimeszterben lévő (24 hetes és annál idősebb) gyermekek megölésére alkalmazzák. Az abortőr benyúl az anya méhébe, szülészfogó segítségével megragadja a gyermek lábát és kihúzza a gyermeket az anyából. Ezután az abortuszt végző egy sebészollót döf a gyermek fejének hátsó részébe, majd kinyitja az olló pofáit ezáltal lyukat nyit a baba koponyáján. Ezután kiveszi az ollót, a nyíláson át szívócsövet helyez a baba koponyájába és kiszippantja az agyát. Ezután az abortuszt végző orvos szülészfogóval összezúzza a baba fejét, majd kihúzza a test többi, még a szülőcsatornában lévő részét.


Sómérgezéses abortusz


Ezt a technikát második és harmadik trimneszterben lévő gyermekek abortálására alkalmazzák. Az abortuszt végző egy hosszú tűt szúr az anya méhébe. A tűben só van, melyet aztán a babát körülvevő magzatfolyadékba fecskendeznek. A baba lenyeli a sót és sómérgezésben, kiszáradásban, agyi vérzésben meghal. Közel egy óráig tart mire a gyermek belehal a beavatkozásba, a bőre közben súlyosan megég és elváltozik. Az egész esemény ideje alatt a baba szörnyű fájdalmakat él át. Ezt követően 24-48 óra elteltével az anyára szülési görcsök jönnek és megszüli a halott gyermeket.

2012. máj. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Hogy vagytok?

2012. nov. 16. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!