Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig dolgoznátok terhesen...

Meddig dolgoznátok terhesen ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Lombikos, 6 hetes kismama vagyok, ma reggel bevéreztem egy kicsit. Szerencsére nincs baj, van egy kis hematóma a petezsákon, de van szívműködés. ❤️

Bár ülőmunkát végzek, nagyon stresszes, főleg ebben az időszakban. Könyvelőirodában dolgozok, kb márciustól május végéig őrültek háza. Plusz szerintem a tartós ülés ugyanúgy nem egészséges, mint a tartós állás, a méh vérkeringése miatt. Na nem gondolom feltétlenül, hogy a munkahelyem miatt volt a vérzés, de annyi biztos, hogy jót nem tesz.

A főnökömnek már a lombik elején mondtam, hogy 12. hétig tervezek dolgozni, de már lehet előbb is elmennék tp-re. Nyilván nem az itteni válaszok alapján fogok elmenni tp-re, csak érdekel, mit gondoltok.



márc. 27. 10:09
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
76%
9# De otthon nem ülsz. Ez így érthető? :D Jézusom,nem agysebészet. Fekvő életmódra ítélnek.
márc. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem menj táppénzre.
márc. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
47%
11, nem ítélték fekvő életmódra, ha nem tűnt volna fel. Ha ezt tették volna, fel sem merül akérdés, hogy maradjon-e otthon... Az, hogy ti ezt mondjátok neki, egy dolog.
márc. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
85%
Ilyen esetben én tp-re mennék,most. A hematoma nálad pont rossz helyen van (sehol sem jó, de sokkal rosszabb így, mintha lejjebb lenne, mint a petezsák), ha nagyon beindul a vérzés magával sodorhatja sajnos az embeiót is. Max visszamennék hamár elmúlt ez a veszély, felszívódott vagy kiürült teljesen és nincs már fenyegető vetélés. Ilyenkor otthon jobb pihenni,nem utazni, órákig ücsörögni stb, hanem minél többet pihenni kell.
márc. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
84%
13# Ettől még az ülés kizáró tényező hematómánál,picit olvass a témában. Ráadásul egy küzdött terhességnél.
márc. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
83%
13# Egyébként értem,hogy okos vagy. De azt érted-e mit jelent,hogy a petezsákON van a hematóma? Ha nem,akkor nem javaslom ezt a kérdést neked,mert nincs benne tapasztalatod. Lehet az adott orvos nem mondta,de csak mert neki oly mindegy,ha elmegy.
márc. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
32%
15, itt mindenki okosabb az orvosnál...
márc. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
82%
Nem okosabb,csak mondjuk volt már ebben a szituációban. Akinek soha nem volt,annak fingja se lesz. És legalább 5 orvos látott,ahány orvos annyifélét hallottam..plusz amit még olvasol. De dolgozni és ülni egyik sem engedte.15# vagyok.
márc. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Amúgy szó szerint ezt írták a leletre:

Petezsák alsó pólusán kis hematóma, mérete 9 x 5 mm.

A kórházban a doki, aki megvizsgált, azt mondta nincs nagy gond, ezzel valószínűleg nem tartanak benn, de menjek át a másik rendelőbe a főorvos úrhoz. Aztán ő mást nem is mondott, ajánlott valami vény nélkül kapható készítményt, meg kérdezte, hogy mikor kell visszamenni a meddőségi központba (amúgy 3-án). A főorvos úrral meg nem is beszéltem, mert csak az asszisztense kiadta szó nélkül a papírt, amin az volt, hogy védőnőhöz irányítva...

márc. 27. 11:52
 20/25 anonim ***** válasza:
94%
1 percet sem. Hasonlóképp voltam (lombik, túlstimu, hematóma), örültem, hogy megmaradt a baba, eszemben sem volt bejárni, és kockáztatni.
márc. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!