Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig dolgoznátok terhesen...

Meddig dolgoznátok terhesen ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Lombikos, 6 hetes kismama vagyok, ma reggel bevéreztem egy kicsit. Szerencsére nincs baj, van egy kis hematóma a petezsákon, de van szívműködés. ❤️

Bár ülőmunkát végzek, nagyon stresszes, főleg ebben az időszakban. Könyvelőirodában dolgozok, kb márciustól május végéig őrültek háza. Plusz szerintem a tartós ülés ugyanúgy nem egészséges, mint a tartós állás, a méh vérkeringése miatt. Na nem gondolom feltétlenül, hogy a munkahelyem miatt volt a vérzés, de annyi biztos, hogy jót nem tesz.

A főnökömnek már a lombik elején mondtam, hogy 12. hétig tervezek dolgozni, de már lehet előbb is elmennék tp-re. Nyilván nem az itteni válaszok alapján fogok elmenni tp-re, csak érdekel, mit gondoltok.



márc. 27. 10:09
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
9# éppen ezért kell feküdni és nem ülni ilyenkor...okoska...
márc. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

#9 Az sem mindegy hogy lombikos. Persze minden nőnek fontos az aktuális terhess~GE, és minden esetben szörnyű egy vetélés, de egy lombikos esetében lehetséges, hogy ez az egyetlen esélye egész életében hogy gyereke legyen.


Én is lombikos voltam, végül spontán lettem terhes (persze ehhez kellett egy műtét, 3 hónapig mindenmentesen étkeztem, sportoltam, olyan gyógyszert szedtem amiből 1 havi adag 18.000 Ft, olyan vitamint szedtem amiből szintén 1 havi adag 16.000 Ft...), ahhoz képest mennyi ideig küzdöttünk elég laza voltam terhesség alatt, sokáig dolgoztam is, de csak ha felmerült volna bármilyen babát veszélyeztető probléma rögtön mentem volna táppénzre, egy percig se kockáztattam volna amit rengeteg befektetett energia és a csillagok aktuális állásával elérni. Lehet tényleg nem lett volna még egy ilyen alkalom soha többet.

márc. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
22# Ott van a pont.
márc. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
Megoldás lehet az is, hogy most elmész táppénzre (a vérzés miatt én most mindenképpen ezt tenném a helyedben), de ha felszívódik a hematóma, elmúlnak az esetleges 1. trimeszteri rosszullétek, fáradtság, nincs további vérzés és minden oké az 1. trimeszteri vérvételen és a 12. heti UH-n, akkor utána visszamész dolgozni. Ha semmi gond nincs a terhességgel, akkor többet árt mint használ ha egész nap fekszel. Az sem jó, ha egész nap ülsz, valóban, ha nyitottak rá akkor kérj részmunkaidőt vagy rugalmas munkarendet vagy home office-t.
márc. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

22# "Az sem mindegy hogy lombikos. Persze minden nőnek fontos az aktuális terhess~GE, és minden esetben szörnyű egy vetélés, de egy lombikos esetében lehetséges, hogy ez az egyetlen esélye egész életében hogy gyereke legyen."


Tökéletesen egyetértek.

márc. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!