Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek egy Frontin lehet...

Szerintetek egy Frontin lehet károsabb vagy az elhúzódó szorongásos tünetek?

Figyelt kérdés
Szerencsére már régóta nem kellett Frontint bevennem. Egy időben naponta szedtem generalizált szorongás miatt. Utána eljártam pszichológushoz és így le tudtam tenni. Az utóbbi 2 évben csak 1 vagy 2 szemet vettem be, de mindig van nálam. Én úgy voltam vele hogy terhesség alatt be nem venném. Közben hívtam a háziorvost hogy receptet írassak a férjemnek és mondta hogy ír nekem is Frontint. Mondtam neki hogy ne írjon, majd a terhesség után. Erre ő azt mondta ha véletlen előjönnének a szorongásos tüneteim inkább vegyek be egy Frontint mert az kevésbé rossz a babának mint az elhúzódó tünetek. Szerintetek?

ápr. 4. 18:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem a nogyogyaszom es a pszichiaterem velemenyet kernem inkabb ki, mint a haziorvoset ebben az esetben.
ápr. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A nőgyógyászt kérdeztem, ő azt mondta hogy ha a háziorvos úgy gondolja akkor biztos nem baj. Pszichiáterem nincsen. Egyszer voltam csak nagyon régen ahol megkaptam a diagnózist. Utána magán pszichológushoz jártam, de ő ugye nem orvos, tehát nem is írhat gyógyszert.
ápr. 4. 18:28
 3/13 anonim ***** válasza:
39%
Miért jönnének elő a szorongásos epizódjaid? Tudom, hogy vissza vissza térhet de elvileg ez az egyik legszuperebb kaland kezdete az életedbe. Rengeteg ember szorongott már terhesen valamiért és mégsem kapkodott be frontint miatta.
ápr. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem a Frontin károsabb. Sajnálom :( Kitartást!
ápr. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
Nem venném be. Mondom ezt úgy, hogy én szedtem benzodiazepint az első trimeszterben. Nem hiszem, hogy bármi gondot okozott volna és egy szem frontin sem fog, de a szorongás sem fog ártani a magzatnak. Minél kevesebb gyógyszert szedsz annál jobb. Ha indokolt lenne, akkor azt írnám szedd, de egy kis szorongásra ne. Egyébként ha szedni akarod akkor beszélj pszichiaterrel. Hazidoki van amelyik simán ad gyógyszert, van amelyik meg semmit. Pszichiátriai gyógyszerhez meg nem értenek, nődokid sem, azért mondta, hogy a háziorvos döntsön.
ápr. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%
Hát lecserelnem ezt a háziorvost és nőgyógyászt is...könyörgöm, NE!!! A frontin nagyon erős pszichiátriai gyógyszer, tudom, én is szedtem, és más hasonló gyógyszereket is kellett szednem korábban. Terhesen SEMMI ilyesmit nem engedtem meg magamnak, pszichiáterrel egyeztettem a babatervezeskor, ő segített mindent biztonsággal letenni. Még a nyugtató hatású gyogyteak közül sem ajánlott sok, nemhogy frontin...én is szorongtam amúgy sokat terhesen is, makkegészséges a babám, már fél éves lesz. Hidd el, az ilyen gyógyszerek százszor többet ártanak, mint a szorongás, idegeskedés! Ha nagyon nem bírod, inkább levendulateát,citromfűteát ajánlok, tudom, úgy érzed, halottnak a csók, de én ezekhez "nyúltam", ha valamihez muszáj volt, valamennyit azért használt, ha más nem, a tudat, hogy tettem valamit:)))
ápr. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%

Biztos hogy a gyógyszer károsabb ebben az esetben.

Ha valakinek súlyos szorongása van akkor elképzelhető hogy jobban jár mindenki ha beveszi, de ez nem az a helyzet.

Viszont ha szorongani kezdesz attól hogy nem veheted majd be, akkor próbálj arra gondolni hogy bevehetnéd, de nem kell.

ápr. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%
#7-es a frontin és a hasonló nyugtatók bizonyítottan károsak azoknak is, akik szoronganak mert az elvonás még nagyobb szorongást vált ki. Valójában a kezelhetetlen betegeknek találták ki, akik nem gyógyíthatók, magukon kívüli állapotba kerülnek és nincs más megoldás csak a leszedálás. A szorongásra ez a legrosszabb megoldás. Hiába gyenge, hiába csak egy db/nap. Kérdező, valahogy bírd ki. Nehéz megpróbáltatás lesz, de ha túl leszel rajta meglátod, hogy milyen erős vagy és rá fogsz jönni, hogy nem kell. Szorongva élni más mint nyugodt állapotban ezt fejben el kell fogadni mindenképp, hogy te ilyen vagy, de nem vagy vele egyedül, hasonló cipőben járok én is hosszú évek óta.
ápr. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
36%

Sose ennék ilyen szarokat terhesen. Mondjuk szerintem én immunis vagyok rájuk. Voltam depressziós, akkor kaptam ilyeneket. Semmi változást nem vettem észre, azon kívül, hogy híztam, mint a disznó.

Később voltam még 1x, akkor is elkezdtem valamit, akkor se történt semmi. Mondtam, hogy gyereket akarok, nem kell gyógyszer, úgyse ér semmit. Az idő volt a megoldás a problémára, nem egy tabletta.

Most állítólag szorongok, hogy jól van-e babám(ja, most terhes vagyok). Én ennek a "szorongásnak" semmi hátrányát nem érzem. Inkább egészséges parának mondanám. Ki ne aggódna, hogy rendben van-e a gyereke? Ha nem érzem a mozgást, megdopplerezem, meg vizsgálatok előtt magas a vérnyomásom a parától. Ha meghallom/látom, hogy jól van, visszaáll. Ezért nem fogom mérgezni. Eddig kb.5-6 fájdalomcsillapítót vettem be(Panadol) és már attól is lelkiismeret furdalásom van.

ápr. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
61%

"All classes of benzodiazepines rapidly cross the placenta and can consequently affect the baby. Symptoms of benzodiazepine toxicity have been reported in newborns, including sedation, decreased muscle tone (floppiness), and breathing problems"


Az én gyerekemnek ezek közül "csak" "decreased muscle tone (floppiness)" volt/van, amit nem a frontin okozott (sose szedtem), de elmondhatom, hogy az egész eddigi életünket megkeserítette. "Nem sírt eleget" csecsemőként miatta a sok baromi fájdalmas gyógytorna alatt, még most 9 évesen is hatással van rá. Másnak lehet semmiség, de az anyai szív megszakad, hogy a 4 éves öccse már biciklizik, ő meg csak szomorú szemekkel nézi, mert az izomtónusa miatt most se megy.

Nem kockáztatnék ilyet direkt és ez a legenyhébb okozat a frontin lehetséges hatásaiból.

ápr. 5. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!