Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek egy Frontin lehet...

Szerintetek egy Frontin lehet károsabb vagy az elhúzódó szorongásos tünetek?

Figyelt kérdés
Szerencsére már régóta nem kellett Frontint bevennem. Egy időben naponta szedtem generalizált szorongás miatt. Utána eljártam pszichológushoz és így le tudtam tenni. Az utóbbi 2 évben csak 1 vagy 2 szemet vettem be, de mindig van nálam. Én úgy voltam vele hogy terhesség alatt be nem venném. Közben hívtam a háziorvost hogy receptet írassak a férjemnek és mondta hogy ír nekem is Frontint. Mondtam neki hogy ne írjon, majd a terhesség után. Erre ő azt mondta ha véletlen előjönnének a szorongásos tüneteim inkább vegyek be egy Frontint mert az kevésbé rossz a babának mint az elhúzódó tünetek. Szerintetek?

ápr. 4. 18:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
61%
A frontin hatóanyaga átjut a placentán. Léteznek olyan szorongásoldók, amik biztonságosak terhesen. Menj pszichiáterhez, ne magad kezelgesd a szorongást. De frontint semmi esetre ne vegyel be.
ápr. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat❤️
ápr. 5. 09:07
 13/13 anonim ***** válasza:
73%

Ahogy a #10-es írja, a Frontin is, mint más benzodiazepinek, ún "floppy baby" szindrómát, és más fejlődési rendellenességeket okozhatnak (pl. ajak és szájpadhasadék).

Ez van az alkalmazási előiratban:

"Ez a szöveg a PHARMINDEX Online weboldalról másolva.


Amikor a terhesség késői szakaszában orvosilag indokolt kezelés történik, még alacsony dózisoknál is úgynevezett floppy-baby szindróma tüneteit figyelték meg, köztük axialisan csökkent izomtónust, illetve szopási nehézségeket, ami kis testtömeg-növekedést eredményezett.


Ez a szöveg a PHARMINDEX Online weboldalról másolva."

ápr. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!