Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen milyen nyaralás...

Terhesen milyen nyaralás jöhet szóba?

Figyelt kérdés

Most nyáron leszek a második trimeszterben, és szeretnék biztonságosan és egészségesen nyaralni. Mik a lehetőségek?

Akár arra is nyitott vagyok, hogy ötleteket adjatok helyszínre.

Köszönöm!



ápr. 9. 07:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
gyakorlatilag bármi. nem értem, mik a szempontok? hogy mennyire vagy fitt, azt te tudod. olyan helyre gondolom alapból se mész, ahol bármi veszélyeset el lehetne kapni. mi a kérdés?
ápr. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Mire gondolsz? Attól, hogy várandósak vagyunk nem leszünk fél emberek. Oda mész nyaralni ami jólesik. Én 36 hetesen az első lányommal a Sümegi várba mentem fel. Semmiben nem éreztem hátrányosnak magamat.
ápr. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem annyi volt a kitételem mindkét terhességem alatt hogy belföld legyen.
ápr. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nőgyógyászodat keresd fel előtte, hogy minden rendben van-e a méhszájaddal, aztán ha igen, akkor igazából oda mész, ahova akarsz.

Nekem a természetes vizek jobban bejöttek várandósan, mint a medence.

ápr. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Medencés helyre én a nőgyógyászom tanácsára egyik terhességem alatt sem mentem.

A Balaton vagy a Tisza-tó például teljesen vállalható ha betartod a szabályokat (nem dunsztolódsz nedves fürdőruciban úszás után) és vannak mind a két helyen egyéb programok is.

Én Tisza-tó párti vagyok. Nyugisabb, kevesebb az ember, sokkal érdekesebb az élővilága. :)

Szóbajöhet egyébként akármilyen városnézős, kirándulós nyaralás is.

ápr. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi tengerparta mentünk. Horvátországba. Egyedül a hosszú utat bírtam nehezen, mert kényelmetlen volt üldögélni. De a tengert imádtam, jól esett úszni.
ápr. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Első terhességem alatt nem mentünk sehova, mert covid volt meg amúgy is nyár közepén jött a baba. Második terhességem alatt repültünk Ciprusra (14 hetes voltam, kb nem is voltam még terhes :D Repülni legalábbis teljes lelki nyugalommal mentem ilyen fiatal terhességgel), majd 29-30 hetesen még elmentünk egy hétre Balatonra. A közbenső időben meg vittem a "nagy" 2 évest mindenfelé strandokra, Duna-strand, bányatavak, medencés strandok, minden, ami víz volt és hűsített, mert hogy a meleget nem bírtam, az biztos. Bármi 25 fok feletti hőmérsékletnél én már meg akartam halni, és vízpartra vágytam, szóval az az egész nyár ezzel telt.


Ha a nőgyógyászod nem lát semmi gondot, akkor nincs semmi korlátozó tényező terhesség alatti nyaralásoknál, csak a te teherbírásod és kedved. Én minden strandolás után alaposan lezuhanyoztam, intim mosakodó, intim törlőkendő, alkalmanként probiotikumos kúpot használtam, és így soha nem kaptam el semmit, pedig bőven belementem mindenféle vízbe. Gondolom ez is egyéni, én amúgy sem vagyok hajlamos fertőzésekre, mármint amíg fogamzásgátlót szedtem, addig igen, folyton gombásodtam, de amióta azt abbahagytam, azóta semmilyen gondom nem volt odalent, sem terhesen sem anélkül. Nyilván ha valakinél érzékenyebb az egyensúly, ő jobban megfontolja, mikor milyen vízbe megy be, de hát te ismered magad, hogy nálad mi az általános helyzet.

ápr. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%

3.trimeszterben nyaraltam.

Nekem kitétel volt a belföld. Ha baj van, azonnal dokihoz tudjak menni.

Fürdő elkerülése. Ebből az lett, kompromisszumot kötöttünk, egy számomra fontos programot betettünk, cserébe a fürdőt kérték. Nem mentem medencébe, csak a parton üldögeltem. Ez is elég volt egy fertőzést elkapni.

Semmi program a napon. Alapba nem bírom a meleget, hátmég terhesen.

Illetve a fizikai állapotom totál jó volt, rengeteget sétáltunk, kirándultunk.

ápr. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!