Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg nem érzéstelenít a...

Tényleg nem érzéstelenít a fogorvos?

Figyelt kérdés
17 hetes terhes vagyok. Jövőhéten kell mennem fogászatra és tudom, hogy fogat kell tömetnem. De én már alapjáraton irtózok a fogdokiktól és bnőm beparáztatott, hogy érzéstelenítés nélkül fog tömni, mert a lidokain árt a babának. Ezt el is hiszem, mármint hogy árt a lidokain, de csak van más mód, hogy érzéstelenítsenek.
2010. nov. 9. 19:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy az érzéstelenítés nem árt a babának és szoktak adni, ha fogat tömnek a kismamának.
2010. nov. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

nekem gyökérkezelték a fogam, adtak érzéstelenítőt, van külön kismamáknak! vagyis az én orvosom ezt mondta, hogy nem lidokainnal érzédstelenít hanem külön kismamáknak szánt valamivel...

nyugi!

2010. nov. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Ad érzéstelenítőt, csak másik fajtát - olyat, amit kismamáknál is nyugodtan lehet használni. Ne aggódj!
2010. nov. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Nemrég beszélgettem erről a fogorvosommal, aki megnyugtatott, hogy ez egy tévhit, igenis terhesen is lehet kezelni. Kis dózisú az érzéstelenítő és gyorsan ürül a szervezeteből. Nyugi!!!
2010. nov. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Pont egyszerre válaszoltunk. :)
2010. nov. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Én közel 8 éve voltam terhes,de én nem kaptam semmiféle érzéstelenitőt!Anélkül tömött,meg gyökérkezelt.
2010. nov. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Valahol, pl. Budapesten nem ad a fogorvos érzéstelenítőt a nem terhes kismamáknak sem. Én mikor felkerültem, elég gyakran jártam fogorvoshoz tömésre, s egyszer sem kaptam. Viszont vidéken minden egyes alkalommal kaptam. Sőt most legutóbb 6 hós terhesen mentem hozzá, mert letört a fogam, s nem lehetett már betömni, s polcelán fogat kaptam. Az is érzéstelenítő nélkül volt.
2010. nov. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Bocs, de milyen a nem terhes kismama?:)

Amúgy meg kell védjem Pestet, eddig én itt több helyen voltam, mindig kaptam érzéstelenítőt, még kéjgázt is. Persze, függ attól, milyen helyre jársz.

És tényleg, ne félj, biztos, hogy kapni fogsz érzéstelenítőt, ez tévhit, hogy a kismamáknak nem adnak.

2010. nov. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
10 hetesen volt gyokerkezelesem elhalt fogban, nem kaptam erzestelenitot de nem is fajt, akkor mondtam, hogy ha mar benne van a doki a szamban, akkor csinaljuk meg minden fogam, nemet mondott, mert 14. hetig nem adhat semmilyen erzestelenitot, utanna mar biztonsaggal hasznalhato
2010. nov. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Röntgen felvételek, érzéstelenítés és gyógyszerek


A ma használatos fogászati röntgen gépekről érdemes tudni, hogy az általuk kibocsájtott sugárdózis olyan minimális, és annyira kis területre koncentrált, hogy egy 10 perces napozás során az ember nagyobb dózisban részesül. Ugyanakkor mégis általánosan elfogadott szabály, hogy röntgen felvételt csak akkor szabad készíteni kismamák fogairól, ha az illető elsősegélynyújtásra szorul, de ilyen esetnek minősül pl. a fogfájás. Ilyen esetben mindenképpen tökéletes ellátásra van szükség, mivel a fogfájást okozó gyulladás a szervezet más részeiben is elváltozást okozhat, akár a terhességben is komplikációt idézhet elő.


A helyi érzéstelenítő szerek nem károsítják a magzatot, viszont altatást igénylő beavatkozásokat nem ajánlatos végezni. Bizonyos fájdalomcsillapító, nyugtató szerek, egyes antibiotikumok magzatkárosítók lehetnek, tehát, minden olyan fogászati kezelést a terhesség utánra kell halasztani, amely nem elsősegélynyújtás (fogfájás, ínygyulladás, szuvas fogak ellátása) jellegű. Tehát ne kezdjünk bele fogpótlások készíttetésébe, fogfehérítésbe, fogkozmetikai restaurációkba terhesség idején. Ha mégis szükséges valamilyen gyógyszer, szigorúan alkalmazkodni kell az orvos előírásaihoz, mert ő tudja, hogy adott esetben mi az ami nem káros sem a magzatra, sem az anyára.


Dr. Márton Krisztina

egyetemi adjunktus

Semmelweis Egyetem, Fogpótlástani Klinika


Tehát helyi érzéstelenítés mehet. Gondolom, nem lidocain (mert azt hiszem az átjut a méhlepényen), de vannak más érzéstelenítők is. Az más, hogyha egy-egy fogászaton nincs olyan kíméletesebb szerekből.

2010. nov. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!