Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg nem érzéstelenít a...

Tényleg nem érzéstelenít a fogorvos?

Figyelt kérdés
17 hetes terhes vagyok. Jövőhéten kell mennem fogászatra és tudom, hogy fogat kell tömetnem. De én már alapjáraton irtózok a fogdokiktól és bnőm beparáztatott, hogy érzéstelenítés nélkül fog tömni, mert a lidokain árt a babának. Ezt el is hiszem, mármint hogy árt a lidokain, de csak van más mód, hogy érzéstelenítsenek.
2010. nov. 9. 19:11
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Hát megvan a véleményem arról a fogorvosról, aki érzéstelenités nélkül gyökérkezel, ezek szerint nem ismeri a szakmáját.

LEHET terhesen érzésteleniteni, ezt minden valamire való fogorvos tudja, és nem csak Budapesten, hanem a világ minden tájékán! Az aztán marha jót tesz a mamának meg a babának, ha anyuci összecsinálja magát a kintól ...

2010. nov. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

24 etes kismakent kaptam erzestelenitot.

pl a cukorbetegek sem lidocaint kapnak....

2010. nov. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Nem árt, ugyanúgy csinál mindent, ha kell, kapsz lidocaint.
2010. nov. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
09:28 Ezek szerint van olyan orvos, aki lidoacaint ad a kismamának... Érdemes rákérdezni előtte, hogy mit akar beadni és nem lidocain legyen, mert az átjut a méhlepényen!
2010. nov. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

"kismama 2010. május 27. 19:50


Tisztelt Doktorúr!

Érdeklődni szeretnék arról,hogy pontosan mit jelent a következő kód:u2680.

Ezzel meddig lehet táppénzen maradni?

Illetve mégegy kérdésem lenne Önhöz,hogy terhesen fogtömésnél kaphatok-e lidocain injekciót?

Válazsát köszönöm



Dr. Hamvas Ferenc szülész-nőgyógyász válasza



O2680 = veszélyeztetett terhesség. Ameddig a panaszai alapján Önt hajlandóak betegállományban tartani. Kaphat Lidocaint."


ez egy orvos véleménye, semmi baja nem lesz a lidocaintól.

2010. nov. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

A lidokain átmegy a méhlepényen és felhalmozódik a magzat májában, ez tény! (Bővebben az érzéstelenítők hatásáról a terhesség alatt is ezektől a szerzőktől találsz: G.Garstka, H.Stoeckel 1978.)

Minden kismama maga dönti el, mit enged meg és mit nem. Minek kérjek lidocaint, ha vannak sokkal veszélytelenebb érzéstelenítők...

2010. nov. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Jaj, Istenem, persze, hogy felhalmozódik a magzat májában, mint a legtöbb gyógyszer és szer, amit napi rendszerességgel és hatalmas adagban kap a kismama!

Fogészati beavatkozásnál nem kerül akkora adag a keringésbe, ami felhalmozódhatna!

2010. nov. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
12. hét után minden további nélkül lehet adni. A méhlepény jól ki van találva, nagyon sok mindent kiszűr.
2010. nov. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Oké, rendben. Egyetértek azzal, hogy nem akkora a mennyiség, hogy veszélyes lenne! De, ha vannak ártalmatlanabb szerek, miért ne azt? Én csak ezt akartam mondani.

[link]

Terhesség és szoptatás: A lidocain átjut a méhlepényen. Terhességben csak a haszon/kockázat gondos mérlegelésével alkalmazható, különösen az első harmadban.

2010. nov. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Aki szerint kell az érzéstelenítő a gyökérkezeléshez:

Nem minden esetben! Ha már elhalt a fog, akkor teljesen felesleges, ugyanis az ideg nem él benne. (van hogy már ott sincs.)


Egyébként én kaptam lidocaint, sőt tudom, hogy erre felé adnak is kismamáknak.

2010. nov. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!