Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem ajánlják külföldön,...

Miért nem ajánlják külföldön, illetve miért intenek fokozott óvatosságra a terhesvitaminokat illetően?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni mi a legjobb a babámnak. Egyik nap beveszem a Femibiont, másnap nem merem bevenni. Hol itt az igazság? Attól félek, hogy ez is csak egy óriási üzlet, amelyben nem az egészség a fő szempont (sajnos).


[link]


2010. nov. 21. 18:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Hogy külföldön miért intenek óva, azt nem tudom, én a személyes tapasztalatomat írom le:

nekem pajzsmirigy alulműködésem volt mielőtt teherbe estem, aztán mikor sikerült összehozni a bébit, akkor a dokim ( belgyógyász) pont a Femibiont javasolta, mert abban van jód és folsav, ami aztán szépen beállította a hormonháztartásomat.Egy csomó olyan vitamin van benne, amit te a mindennapi étkezés során nem tudsz folyamatosan bevinni a szevezetedbe.Nekem egyébként is nagyon megnövekedett az ásványi anyag szükségletem e 7 hónap alatt, külön kell kálciumot és magnéziumot is szednem + vasat.Sokan másra esküsznek, nekem ez bevált.

Annyira nem kell viszolyognod szerintem, de ha kételkedsz, kérdezz szakembert erről a dologról.

2010. nov. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Itt nem arrol van szo, hogy nem ajanljak.

Csak nem esz nelkul ajanljak szerintem.

Atfutottam a belinkelt cikket es elsosorban arrol van szo, hogy sok fajta terhes, illetve nem terhes vitamin letezik, nemelyik kifejezetten terheseknek megfelelo osszetetelu, nemelyik meg sima multivitamin emelt szintu osszetevokkel.

Es epp emiatt kerdezz meg dokit, tanacsadot arrol, hogy melyiket valaszd terhesen.

Es szinten nem a vitaminszedesrol akarnak azzal lebeszelve, hogy a helyes taplalkozas fontossagat hangoztatjak, en kicsit sajnalom, hogy itthon errol kevesebb szo esik, merthogy barmennyire vitaminparti vagyok, de az lenne az idealis, ha elsosorban a taplalkozassal bevitt vitaminra es asvanyi anyagokra hajtanank ra terhesen es ezt egeszitenenk ki vitaminnal.

Es ismet elmondjak,hogyha te mondjuk nagyon odafigyelsz az etkezesre, akkor konzultalj valakivel, hogy mire lehet meg azon kivul szukseg.

Elso babamat en is kulfoldon szultem, ott is igencsak tanacsoltak a terhesvitaminok szedeset, de epp annyira hangoztattak a helyes taplalkozas szuksegesseget.

Jobban, mint mondjuk Magyarorszagon (a 2. babam itt szuletek). Most pl arra gondolok, hogy amikor elso babat varva a terhesseg vegen kicsit gyenge lett a vasam elso korben listat kaptam azokrol a zoldsegekrol, gyumolcsokrol, husokrol, amik sok vasat tartalmaznak, kertek, hogy alljak ra a fogyasztasukra, ket het mulva ismet vervetel, ha meg mindig rossz lesz a vas, akkor irnak fel tablettat. Amikor MO-on elkezdtem terhesgondozasra jarni egybol irta fel a doki a vastablettat. Meg verkepem sem volt kesz, mondtam neki, hogy en odafigyelek a vasbevitelre, terhesvitamint is szedek, abban is van vas, viszont szekrekedesre hajlamos vagyok, nem szednek vastablettat, ha nem muszaj. Azt mondta, hogy mindegy, hogy mit eszek, az tuti keves lesz. A vereredmenyem tokeletes lett, nem szedtem a vasat. Vegig tokeletes volt, szules utan is! Azt mondja a doki vigyorogva: "Latja, ha nem szedett volna vasat, akkor ez nem igy nezne ki." Tole jobban mar csak en vigyorogtam, amikor elmondtam neki, hogy nem szedtem, vittem be eleget evessel, csak akkor szedtem volna, ha latom a verkepen, hogy nem jo, de jo volt.


Mindegy, te is elolvastad a cikket, lattad, hogy mi van benne, en tenyleg ugy erzem, hogy nem lebeszelni akarnak, inkabb csak arra kernek, hogy figyelj oda a taplalkozasra is, vitamint pedig korultekintoen valassz.

En nem hiszem, hogy ez uzlet lenne. Ha pedig igen, akkor sem veszitunk vele semmit, az tuti. Rosszabb nem lesz a terhesvitamintol sem neked, sem a babanak (ha nincs tuladagolva semmi, ami arthat). Az uzlet inkabb ott kezdodik a babazas tekinteteben, hogy el tudnak-e mondjuk csabitani teged, hogy megvedd a 80ezer forintos zenelo, rezgo, futurisztikus etetoszeket, vagy elfogadod amit a rokonoktol kapsz, vagy azt is jonak talalod, amit mondjuk 20ezerert adnak. Inkabb ez az uzleti fogas.

2010. nov. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó: köszi, hogy komolyabban odafigyaltél a kérdésemre!

Sok oldalt olvastam ezzel kapcsolatban, nemcsak a belinkeltet. A terhes vitaminokat leginkább azoknak ajánlta, akik a megfelelő táplálkozással nem tudnak elegendő vitamint juttatni a szervezetükbe (vagy mert nem figyelnek kellően oda erre, vagy mert hánynak) - és mindannyiszor szigorú orvosi felügyelet mellett ajánlták, vér vizsgálatok alapján.

Főleg azért kezdtem ennyire utánanézni, mert az egyik dokim, aki nemrég szülte meg a 2. babáját, azt mondta, hogy nem ajánlatos őket szedni hacsak komoly indok nincs rá...Ő azt mondja, hogy a terhessége előtt komolyan utánajárt ennek.

Az első babámmal szedtem terhes vitamint. Nem teljesen egészséges. A sógornőm a drágább Elevitet választotta, a kislánya 2 éves lesz januárban, de alig 11 hónaposnak néz ki fejlettségben.

Most, hogy a 2. babámat várom - nem tudom eldönteni, hogy mi a legjobb a kicsinek, vagy inkább, hogy mivel csökkenthetem az esetleges betegségek/fejlődési rendellenességek kockázatát.

Tudom, hogy nagyon sok anyuka a terhes vitaminok mellett teljesen egészséges babát hozott a világra, azt viszont nem tudom, hogy vitaminok nélkül, mekkora az egészségesen született babák aránya.

Kedves utolsó, leírnád esetleg azt a listát, ami a vaspótláshoz segít?

2010. nov. 22. 01:35
 4/8 A kérdező kommentje:

Például ezen az oldalon is leginkább a dohányosoknak, a laktóz intoleranciába szenvedőknek, stb ajánlják.

[link]

2010. nov. 22. 01:48
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

Hello,

a problema h Mo-n kialakult a gyogyszerszedesi kultura es akkor is szednek az emberek gyogyszert mikor nem kene, vagy kicsit itt faj ott faj es mar kapkodjak a vitamint a fajdalomcsillapitot. Kulfoldon inkabb az egeszseges taplalkozast, testmozgast hangsulyozzak a gyogyszer/vitamin kapkodasa helyett. En kulfoldon szultem, Elevitet szedtem mindvegig minden nap, a gyermekem teljesen egeszseges lett, nem szuletett nagy sullyal, nem alakult ki terhessegi cukor nekem. a terhessegemmel vegig dolgoztam a 40 hetet ellenben a magyar kismamakkal akik eloszerettettel irattatjak ki magukat mert terhesek... itt azt mondjak a terhesseg nem betegseg csak egy allapot. a babam meg sem lett defektes, meg sem lett beteg. egyik nap meg meetingen voltam a masik nap szultem. ma mar 15 honapos a kislanyom, makk egeszseges, sooootttt elorebb van fejlodesben a tarsainal, sokkal elobb fordult, allt, kezdett el jarni, mar mond szavakat, angolt magyart egyarant, pedig ketnyelvu es a sok sok irodalom azt irja sokkal kesobb tanulnak a ketnyelvu babak beszelni... es magas, nem maradt vissza novesben sem a fejlodesben egy evesen 77.5 cm volt es 9.95 kg. Na ennyit errol a hiedelmekrol.

az h a gyerek egeszseges lesz e vagy sem, meg milyen magas lesz nagyon sok fugg a GENETIKA-tol ill egeszseges taplalkozastol.

Nem szedtem kulon vasat sem, es sosem volt problema a vas szintemmel.

Pl ez ugyan nem terhesseghez tartozik, DE a kislanyom elkapott egy bacit a parkban, es hasmenese volt, kertem szekletmegfogo gyogyszert mert anyam szerint ilyenkor ezt kell szedni, itt megkerdeztem az orvost es mondta gyereknek NE, tobbet art mint amit hasznal.

Akkor sogornom, aki tehes osszevissza szed Mo-rol beszerzett regi haziorvosa altal felirt gyogyszereket. Mikor itt megmutatta a korhazos emberkenek teljesen ki voltak akadva es mondtak h nem javasoljak. sogornom ragaszkodott annak szedesehez, igy itt nem mondtak semmit de mondtak h sajat felelossegre es alairattatak egy papirt h sajat felelossegre szedi...

azert elgondolkodtato a mi tarsdalmunk otthon...

2010. nov. 22. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, köszi nagyon a hozzászólást!

Akkor nálatok: vitamin mellett odafigyelnek az életminőségre is. De a vitamin marad.

2010. nov. 22. 05:08
 7/8 anonim ***** válasza:

A masodik valaszolo vagyok!

Figyelj, szerintem az a legfontosabb, hogy azt tedd, szedd, vagy ne szedd, amit te jonak latsz elso nekifutasra. De ne is zarkozz el tejesen a masik megoldastol.

Ha nem erzed a vitaminokat megbizhatonak, akkor egyertelmu, hogy ne kezd szedni, figyelj oda a taplalkozasra. Ha nem tartod jo dolognak es szeded, akkor csak azt ered el, hogy lelkiismeretfurdalasod lesz, aminek semmi ertelme!

Viszont ha esetleg menetkozben ugy latod, hogy nem tudsz megfeleloen etkezni (barmennyire akar az ember, neha nem megy, peldaul nekem mindkett terhessg alatt voltak olyan hetek, amikor egy, azaz egy tipusu dolgot fogyasztottam csak jo etvaggyal, ez nyilvan nem volt kielegito etkezes, probaltam eroltetni a tobbit is, de nem ment, nem esett jol). Vagy ha a korultekinto etkezes ellenere kiderul verkepbol, hogy nem optimalis a vitamin es asvanyianyag bevitel, vagy egyszeruen a te kozerzeted, tested ezt jelzi, akkor meg mindig elkezdheted szedni!


A pontos vaspotlo listat beirni most nem tudom, mert ez nem mostanaban volt, nincs elottem, csak arra emlekszem rola, amit en is fogyasztottam. Ez sok-sok marhahus volt (alapban nem szeretem, de megtanultam ugy elkesziteni, hogy jol essen), spenot, cekla, vorosafonya, voros szinu gyumolcsok), mogyorot is sokat ettem. Ennyire emlekszem.

viszont neten nagyon sok lista van errol, hirtelen ezt talaltam:

[link]


Meg annyi, hogy en minket terhessegem alatt pregnacare-t szedtem, nekem az volt a legszimpatikusabb, nem tudom, hogy nalatok lehet-e venni, en az angoloknal vettem.

A fiaim hala Istennek teljesen egeszsegesen szulettek, nem voltak sem oriasbebik, sem kicsik, sot, amiota kint vannak nagyobbak a koruk atlaganal, gyorsabban is fejlodnek, mint az atlag, de a nagysag egeszen biztosan genetika, merthogy mindannyian magasak vagyunk a csaladban.


Jo egeszseget nektek!

2010. nov. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igyekszem egészségesen enni. Nagyon sok nyers zöldséget eszem, gyümölcsöt. A müzlivel van egy kis gondom, de azt is lenyomom valahogy.

Remélem, hogy elegendő vitamint tudok a picinek bejuttatni.

Azóta olvastam a femibion összetevőiről. Aggasztó a magas B6 vitamin tartalma. Ez a vitamin ugyanis 20 mg-tól toxikus, a femibionban meg 19mg van. És ha eszek még valamit, ami tartalmazza, akkor túladagolom?

Azt hiszem túlzottan féltem ezt a picit.

Félek, ha nem veszem be, hiányozni fog valami a babának, ha beveszem meg félek, hogy valami túladagolódik...

Nehéz kérdés...

2010. nov. 22. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!