Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Méhen belüli növekedés visszam...

Méhen belüli növekedés visszamaradás?

Figyelt kérdés

36+1 héten a 3D-s ultrahang vizsgálaton ezt állapították meg. 33 hetesnek minősítettek vissza. Van olyan akinél hasonló probléma van/volt?

Érdekelne minden ezzel kapcsolatban.

Pl. Meginditották-e a szülést, ha igen hogy szültél, mennyi időre?

Lett-e valami gond a babával?

Mekkora lett a baba és kellett-e kórházban maradnia?........


Holnap megyek újra Uh ellenőrzésre, hogy megint megnézzék. ( pénteken voltam)


2010. dec. 5. 15:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Szia!Mikor a kislányomat vártam,akkor nekem is azt mondták,hogy sokkal kisebb a koránál.36 hetesen be is fektettek... :( A bpd alapján mondták.Végül kiírt napon,spontán szüléssel megérkezett a lányom!2980g 51cm.

Szerintem nem volt kicsi!

Mik most a méretei a babódnak?

2010. dec. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

BPD: 8,8cm

HC: 29cm

AC 29cm

FL: 6,7cm

Súly: 2086 gramm

2010. dec. 5. 19:11
 3/17 anonim ***** válasza:

szia

leírom neked a fiam adatai, ő már megszületett,6 éves egészséges nagyfiú!

hét:36

bpd:88mm

ac:319mmn

fl:70.7mm

ri:0.68 és0.55 ez az áramlás emlékeim szerint.

38 betöltött hétre született 2900g 53cm.


Amíg az orvos nem mondja, h gond van addig tudom nehéz, de ne idegeskedj sokat.Holnap már okosabbak lesztek és remélhetőleg minden okés lesz nektek is!!


Én most vagyok 36 hetes a pocaklakóval, és megint nem túl nagy a baba.Én azt mondom ez főleg genetika, én terhesség előtt 44kg voltam, és vékony csontozatú, a férjem sem óriás.

Remélem jó híreket kapsz, majd írd meg kérlek!!

2010. dec. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Pont a betöltött 37.héten született, 370 grammal és 49 centivel. "méhen belüli ratardatio" szerepel a zárójelentésben.

A nővérkék nagyon kedvesen susmorogták, hogy talán nem kellett volna fogyókúráznom/cigizem/innom terhesen, pedig semmi ilyesmit nem tettem és egy héttel szülés előtt még 3 kilósra becsülték. Egyébként 14 hetes várandósan volt egy életmentő műtétem és két hét alatt 12 kilót fogytam, aztán nem győztem zabálni az orvos által előírt hízókúrát de alig 5 kiló plusszal mentem szülni végül, de erre is büszke voltam mert sokat sanyargattam érte magamat.

A gyerekdokink szerint a műtét miatt sok gyógyszerezés állhatott a koraszülés mögött és a kisebb súlyt is ezzel valószínűsíti.

Egyébként a lányom makkegészséges!

Vézna volt de nagyon agilis(10/10 AP és mozgásfejlődésben mindig a korosztály előtt járt), és háromhós korára elérte súlyban a nagykönyvit, hosszban meg túl is haladta.

Értelmi/szociális képességeit tekintve meg a korosztálya fölött volt mindig, most voltunk a két éves kontrollon és 180%-ot teljesített a négyévesek szintjén áll!


Szóval ne ijedj meg, lehet hogy kicsinek vagy vékonynak születik, de attól még egészséges! És boldog, teljes élete lehet!

2010. dec. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Első vagyok!

Nekünk 81 volt a bpd a 36. héten!Szerintem semmi okod az aggodalomra!Nem születhet mindenki 4kilóval! :)

Az én kislányom már 6,5 éves,tökéletes,és egészséges!Másrészről pedig sok függ a génektől,szóval ne aggódj!Biztos vagyok benne,hogy minden rendben van! :)

Boldog babavárást! 37hkm

2010. dec. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Szia!nekem 9 éve volt hasonló gondom,az első kisfiammal.

Minden egyes uh-on minimum 2 héttel visszairták BPD alapján.Akkor még nem mértek becsült súlyt,legalábbis nem mondták.Gondolhatod végig idegeskedtem a terhességet,majd amikor megszületett 5 nap túlhordás után,az volt az első kérdésem a dokitól,ugye nem túl kicsi?

Kicsit furcsán néztek rám ott,mert kisfiam 53 cm-rel és 3600 grammal született meg.Viszont kis pici,arányos feje volt,31cm-es fejkörfogattal született.

Erre mondta a dokim,hogy ne idegeskedjek,kis fejű gyerek is lehet nagy súlyú,és nagy fejű is 2 kiló.

Ezt még terhesen mondta.

Meg persze ezek nem pontos adatok,nem tudják jól lemérni.

Másik kisfiam 1 éves lessz pár nap múlva,1 nappal szülés elött 33 cm-es fejkörfogatot mértek és 3218 grammra bcsülték.Majd megszületett 38-as fejkörfogattal,58 cm-rel és 4100 grammal.Kicsit elmérték.

Úgyhogy nyugi.

2010. dec. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nekem minden ultrahangon elmondják, hogy pici a gyerek feje. Ez van, az én fejem is kicsi! De nő mindene szépen arányosan.
2010. dec. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

szia

hogy vagytok, mi volt az uh-on?

remélem írsz, mert drukkoltam nagyon!!

2010. dec. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Remélem visszanéz még valaki erre a kérdésre! Én is hasonló cipőben járok, és teljesen kétségbe vagyok esve, napok óta alig alszom, remegek, és folyton magamat hibáztatom, hogy nem tudok egy gyereket normálisan kihordani. :((((

Én 32 hetesen voltam uh-n, ahol kiderült, hogy bizonyos méretei el vannak maradva az átlagostól. Egészen pontosan ezek voltak az adatok:


BPD: 79mm

FL: 56 mm

AC: 247mm

AFI: 90mm


Számított értékek:

FL/AC: 0,227%

FL/BPD: 0,709%

F.W. Shepard: 1520 g


Totálisan kikészültem. Mondták, hogy egyek nagyon sok szénhidrátot, szedjek még több vitamint, és két hét múlva ellenőrzik. De addig megbolondulok! :(((

Még annyit szeretnék kérdezni, hogy ha a kis szívével, veséjével, tüdejével, vagy bármivel baj lenne, azt is látnák? Kérdező, veletek mi újság?

2010. dec. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat!

Hétfőn nem készült uh mert azt mondta az új doki, hogy a péntekihez képest az túl közel lenne és nem igen tudnánk meg belőle semmit, de 2 naponta NST. Szóval a mai napon megtörtént az Uh. SAJNOS NEM JÓ eredményekről tudok beszámolni.

Most már nem 3 hanem 4 héttel nézték kisebbnek és a súlya már csak 2031gramm

BPD: 8,64cm

HC: 30,05cm

AC: 27,79cm

FL: 6,46cm

Az orvos aki készítette az Uh-t azt mondta hogy ha én most a betege lennék akkor haza sem mehetnék hanem max fel a műtőbe...

Az orvosom éjjel ügyelt szóval sajna még nem sikerült elérnem, hogy beszámoljak neki az eredményről.

Most már totálisan kikészültem idegileg. Nem értem ezt az egészet, hogy miért van ez???

Nekem is a sok szénhidrátot ajánlották meg a napi 1 zacskó szőlőcukrot, 1 kocka gesztenyepürét.

....sz.rt se ért az egész csak én híztam 1 hét alatt 2 kilót a gyerek meg fogy mint az atom.

Fogom kérni hogy vagy szedjék ki vagy indítsák meg a szülést.

2010. dec. 10. 16:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!