Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Méhen belüli növekedés visszam...

Méhen belüli növekedés visszamaradás?

Figyelt kérdés

36+1 héten a 3D-s ultrahang vizsgálaton ezt állapították meg. 33 hetesnek minősítettek vissza. Van olyan akinél hasonló probléma van/volt?

Érdekelne minden ezzel kapcsolatban.

Pl. Meginditották-e a szülést, ha igen hogy szültél, mennyi időre?

Lett-e valami gond a babával?

Mekkora lett a baba és kellett-e kórházban maradnia?........


Holnap megyek újra Uh ellenőrzésre, hogy megint megnézzék. ( pénteken voltam)


2010. dec. 5. 15:24
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

A múltkori súlyt elírtam: 2186 gramm volt akkor.

Most 2031 gramm.

2010. dec. 10. 16:07
 12/17 anonim ***** válasza:

szia

olvastam, h mi volt az uh-on. én mondjuk nem tudom eldönteni, h ezek az adatok mennyire nem jók vagy sem, de nem mondtak semmit a lepényről, hogy milyen meg az áramlásról?? ezekről tudom, h fontosak, mert ezektől függ a baba, hogy s mint kapja a tápanyagot.a kezelő orvosodat jó lenne minél hamarabb elérni, már csak, h ő is tudjon mondani neked vmit meg biztos ő is megnézi majd uh-on és dönt, h hogyan legyen tovább.Tudod, olvastam már, h sokszor ezek a lepényi meg áramlási dolgok miatt vannak a lemaradások a babáknál, de van olyan, h minden rendben és csak genetika miatt pici a baba, remélem nálad is ez van és megtudnak nyugtatni!

Nekem sem nagy a baba a pocimban, én 33+6 naposan voltam 4d ott azt mondták h olyan 2kg kb. az adatok meg szinte azok lettek mint most neked.Viszont 11 nappal később nézett a héten a dokim , ő meg már sokkal nagyobbakat mért fejre,súlyra, mindenre,pedig lehetetlen, h ennyi idő alatt 1kg hízott volna a baba.Szóval én nem tudom, h hogy mérnek , de az a meglátásom, h eléggé pontatlanul,úgyhogy elég csak kis pontatlanság és máris sokkal másabb az eredmény.Írtad, h a doki azt mondta, h ő vinne a műtőbe, ezt meg nem értem, miért nem tájékoztat, h mi a helyzet és miért kell a magándokira várni, ha komoly dologról van szó?

Minden jót kívánok neked, még majd olvaslak,remélem minden rendben lesz!!

szia

2010. dec. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

11-én szombaton be kellett feküdnöm a kórházba intenzív monitorozásra az ultrahang adatok miatt. Egész nap szinte alig mozgott a baba és én sem éreztem magam túl jól. Az osztályos szülésznő megmozgatta a hasam hogy "felébressze" eléggé fájt. Később újra megcsinálta.

Majd este 8 körül elkezdett szúrkálni a hasam és a gép fájásokat jelzett. Fél 10-kor szólt az ügyeletes dokinak aki megvizsgált és azt mondta 2 újjnyi és kifejlett méhnyak. Megyek fel szülni.

-Mondom mi van????

Végülis (12.-én)éjjel 02:20kor megszületett a kislányom 2690 grammal és 49 cm-rel.

Nem hittünk a fülünknek a súlyát illetően.

Hihetetlen hogy 3 orvos ennyire elmérje és igy megijesszen.

Hétfőn meginditották volna vagy császár ha nem indult volna meg spontán.

Klassz nem?

2010. dec. 18. 20:07
 14/17 A kérdező kommentje:

Még annyi hogy a lepényem 2-3 fokban volt érett az uh szerint és a flow 95-98%-os volt mindíg.

Szóval mi sem,és az orvosok sem értették, hogy mi lehetett.

Amúgy 3 orvos és 2 szülésznő volt ott a szülésnél, hogy hátha gond lesz.

Gerincbe kaptam epidurálist is biztos ami biztos felkészitettek mindenre.

Ezért az egész elhúzódott 5 órát pedig maga a szülés a burokrepesztés után fél óra volt csak.

2010. dec. 18. 20:12
 15/17 anonim ***** válasza:

szia

gratulálok, h megszületett a kislány, és milyen szép súllyal! azért ez tényleg nem semmi, h ennyire elnézzék a dolgokat, ennyire lehet komolyan venni ezeket az értékeket.

Örülök, h jól vagytok, sok sikert és jó egészséget kívánok nektek!

Ja, amit akartam még kérdezni,ha esetleg visszanézel h akkor hanyadik hétre született végül a baba mensi szerint?

szió

2010. dec. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Én is gratulálok (szurkoltam...)!

Nagyon örülök, hogy végül is nem lett semmi baj, de azért kár, hogy ennyi idegeskedésnek tettek ki téged.

De a lényeg, hogy végül minden rendben ment és hogy szép, egészséges babád született. Boldog életet kívánok neki és minden jót az egész családotoknak!

Biztosan gyönyörű boldogságos karácsonyotok lesz :)

2010. dec. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm lányok, hogy ti is izgultatok értünk. Ez nagyon jól esik.

Norka végül 37. hétre született. Én meg öregedtem kb. 5 évet az idegeskedés miatt.

Mindenkinek kÍvánok Békés Boldog Karácsonyt és sok-sok egészséget.

2010. dec. 21. 13:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!