Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Abortusz. Pozitív teszt után...

Abortusz. Pozitív teszt után mi a teendő?

Figyelt kérdés
Mi ennek a folyamata?Jelezni kell a védőnőnek?
2010. dec. 15. 10:30
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
50%

11:30 vagyok! Ezek szerint még bizonytalan vagy. Gondolom, nem csak az anyagiak aggasztanak, hanem az is, hogy a legkisebbed még tényleg nagyon pici. Nekem a 2. és a 3. gyerekem között 1 év van. Gondolhatod, hogy a kislányom sem volt tervezett gyerek. Szoptattam, gyógyszert szedtem, úgy lettem terhes vele. Az abortuszon nem is gondolkodtam, leírtam neked a barátnőm kínlódását, de lelkileg nagyon megviselt a tehetetlenség érzése. El sem tudtam képzelni, mit fogok kezdeni az 1 évesem mellett az újszülöttel. Akkor hozott össze a védőnő egy anyukával, aki egyedül nevelte a 11 hónap!!! korkülönbséges gyerekeit, és remekül helytállt. Őket látva végre én is meg tudtam nyugodni, és őszinte szívvel várni a babát.

Soha egy percre sem bántam meg. Amikor a picit hazavittük a kórházból, a bátyja leült az ágy szélére, és mivel beszélni még nem tudott, zümmögött neki. De azt órákig. Szerelem volt az első látásra. Életem legboldogabb időszaka volt, amikor Ők ketten picik voltak. Ugyan kétszer annyi volt a manuális tennivaló velük, de remekül elvoltak együtt, mindig lekötötték egymást. A kamaszos vitáktól eltekintve a mai napig egymás legjobb barátai az én fiú-lány párosom. Olyanok, mintha ikrek lennének.

Szóval ez a része a dolognak nagyon is működhet. Csak némi bátorság kell hozzá.

2010. dec. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer azt mondták, hogy annyira fájdalmas lelkileg ahányszor megszorzod... :( Úgy értem vannak észérvek, olyankor nem szabad bántanod magad!!!
2010. dec. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy írtatok még!

Huuu,valahogy a páromnak is el kell mondanom,de vicces,mert tegnap törölte ki a könyvjelzőből a családi pótlék igényléséhez szükséges tudnivalókat és megkérdezte,hogy az kell még nekünk:)?

Tudom,hogy ő is meglepődik majd és ő is ellenzi az abortuszt,de ez nagyon nehéz döntés.Tudom,hogy bele tudnánk törődni,bár erre nem ez a megfelelő szó,kifejezés...biztos vagyok benne,hogy szeretnénk őt is,de félek a másik 3 gyerek érdekeit is nézve.Szóval ez aggaszt.A 3.babának sok mindent meg kellett vennünk,amikor megszületett,még sem éreztük egy picit sem tehernek soha a 3 gyermeket.Egyszerűen élünk,a másik két nagyobb gyerek is okos,ügyes,a nagylányom kitűnő tanuló,járnak kirándulásokra stb.,tehát,ha van is anyagi teher,ők nem igazán veszik észre.Eleve egyszerűen élünk,ennek is meg van a hátránya ránk nézve,egyenlőre a gyerekek nem érzik a súlyát,hiszen gyerekek.Nem járunk szakadtan,csak mi nem tudunk elmenni nyaralni.Arra sajnos nem jut,csak kisebb kirándulásokra.

Ha a szívemre hallgatok,várom a babát,ha az eszemre,...

szörnyű ez az érzés.

2010. dec. 15. 13:32
 24/44 anonim ***** válasza:
0%
12:08-as! Szerinted tényleg nehezebb örökbe adni a gyermekedet, mint megölni?
2010. dec. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
47%

Jaj de jó, akkor ezek szerint még nem döntöttetek. Én nem vetetném el soha, a családban régen volt egy abortusz, az anyuka soha nem tudott túllépni rajta, hiába voltak helyette gyermekei. A mai napig sír, ha eszébe jut és megpróbálja elképzelni, milyen lett volna. Kisfiú vagy kislány, okos, vicces vagy zárkózott, stb. Szóval nemcsak a babának, de a szülőnek is kemény.

És az én környezetemben is van olyan család, ahol egy év van a két gyerek között és van, ahol 15 hónap.

Majd írd meg, légyszi, hogy döntöttetek.

2010. dec. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
83%

Mi is a negyedik gyermekünket várjuk, kicsit aggódva de nagy-nagy örömmel és szeretettel. A legnagyobb lányunk 16 éves, a kisfiúnk 3 éves a pici lányunk pedig 17 hónapos. Csodálatos gyerekek, az életünk értelmei.

Kisfiam születése előtt polgármesteri hivatalban dolgoztam, a GYED után oda is megyek vissza. Közben januártól államvizsgázok a PTE jogi karán. Mondja még valaki, hogy nehéz a dolgokat összeegyeztetni.:)))

Persze csak vicceltem. Igen nehéz, de mennie kell. Van egy csodálatos férjem és három nagyszerű gyermekem+ egy tündéri kislány a pocakomban. Ez a legfontosabb.

Hogy milyen egyéb segítségünk van? Semmilyen. A szüleim már meghaltak, pedig fiatalok voltak, az anyósomékra nem számíthatunk. Egyetlen barátnőm van - a kicsik keresztanyukája - aki viszont bármikor segít nekünk, ha kell. Anyagilag sem állunk túl jól. Pillanatnyilag még azt sem tudom, hogy a tandíjamat hogyan fizetjük be. De majd ezt is megoldjuk.

Elmondom neked, hogy a gyermekeim mellett volt 3 missed ab-m. Szörnyű volt látni az ultrahangon, hogy már nem ver a pici szívük. A szívem majdnem megszakadt, hogy elvesztettem őket. Iszonyú nehéz volt feldolgozni a spontán vetéléseket. El sem tudom képzelni, hogy hogyan tudják feldolgozni azok, akik maguk döntenek róla.

Nem akarok okos lenni. Nem is vagyok az. Mindenkinek magának kell meghozni a döntést. Így neked is.

Szerintem mindenképpen beszélj a férjeddel. Lehet, hogy teljes meglepetéssel fog érni, hogy esetleg Ő másképpen látja a helyzetet. de belegondolhatsz abba is, hogy a 4. gyermeked megszületése már nem igényelne olyan nagy beruházást, hiszen sok-sok dolgotok megvan már az előző gyermek(ek)től.

Szerintem beszéljétek át a helyzetet. A hozzászólásokból látni, hogy milyen sokan bátorítanak Téged és a Te válaszaidból sem érezni, hogy teljesen eltökélt lennél abban, hogy elvetesd a kisbabádat.

Kívánom, hogy olyan döntést hozzál, amit soh nem fogsz megbánni! Boldog Karácsonyt!

2010. dec. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
51%

Abortusz azért nem gyilkosság.

és igen könnyebb az abortusz mint kihordani megszülni és úgy oda adni egy idegennek

2010. dec. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
26%

Én is az mellett vagyok,hogy add örökbe a kisbabát,ha nem tudjátok vállalni.

Ha nem tudod vállani Őt,akkor is nagyon jót fogol tenni vele,mert esélyt adtál neki egy boldog életre!Rengetegen várnak kisbabára.

Nagyon nehéz ez a döntés,átérzem..igaz én a másik oldalról.Mi örökbefogadtunk egy pici babát.Nagyon nehéz volt az Életet adónknak ez,de tudta,hogy lehető legjobbat tette a picivel,és ezért Örökre hálásak leszünk neki,hogy megtartotta,és esélyt adott az életre!Mi nyilt örökbefogadással fogadtuk örökbe a kisfiunkat,ahol megismerkedhettünk a kisfiunk Életet adóival(anya+apa).

Ha elveteted örökre megbánhatod.Így van esély,hogy mire megszületne máshogy gondoljátok a helyzetet,és a vérszerinti családban marad a pici a többi tesóval együtt és boldogok lesztek 6-an!!!

Ha pedig mégis úgy döntötök majd,hogy nem tudjátok vállalni akkor is egy olyan boldog családban nőhet majd fel,ahol mindene meglesz..és szívetek megnyugszik,hogy jól cselekedtetek..Életet adtatok egy pici babának!!

Gondoljátok át,és a legjobb döntést hozzátok meg!

2010. dec. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
67%
Én azért drukkolok,hogy megtartsd.Nem hiszem,hogy rossz vagy felelőtlen ember lennél.Az a picike,azért fogant meg,mert meg akart születni.Gondolj bele ebbe.Ha anyagilag nem vagytok a padlón,akkor nagyon gondold meg,hiszen sok dolgot örökölne a tesőktól.Kérlek,dönts a legjobban!
2010. dec. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:

Szia! Nagyon át tudom élni a helyzeted. Én is ettől rettegek hogy nehogy véletlenül teherbe essek. Van két nagy és egy 5,5 hós bébikém. Sokat szenvedtem én is értük. Most még nem irt ki a doki semmit, azt mondta várjunk 6 hóig. Bár nem tudom miért. Igy aztán inkább nem szexelünk, nehogy az maradjak, mert nem tudom mit tennék. Nagyon abortuszellenes vagyok, hisz nem egy babát elvesztettem. De én sem tudom hogy be mernék-e vállalni még egy gyereket ebbe az anyagias világba. Nem azért mert nem akarnék többet. Sőt! Szivem szerint még szülnék legalább kettőt. De szeretném ha a gyerekeimnek meglenne mindenük amire szükségük van. És a másik hogy egy olyan gonosz világban élünk, ahol majdnem lenézik az embert hogy már 3 gyereket is bevállalt. Tapasztalat. Nagyon nehéz döntés előtt állsz. Én kiváncsi lennék a párod véleményére is. Ha nekem csak egyszer mondaná a párom hogy akkor lesz még egy, már nem is gondolkodnék rajta.

Örökbeadás? Hát nem tudom, szép dolog nagyon, de én ha már megszülném, egész biztosan megtartanám, nem tudnám odaadni másnak.

Mérlegeljetek!

Egy biztos, ha az abortusz mellett döntesz, készülj fel hogy nagyon megfog viselni. Én tudom milyen elvesziteni babát, hát még ha saját döntésből nem "marad" meg a baba.

Kivánom hogy jól döntsetek!

2010. dec. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!