Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Abortusz. Pozitív teszt után...

Abortusz. Pozitív teszt után mi a teendő?

Figyelt kérdés
Mi ennek a folyamata?Jelezni kell a védőnőnek?
2010. dec. 15. 10:30
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
69%

Szia!

6 hónapos baba mellett maradtam terhes. Teljesen kikészültem, azt gondoltam, nem tudom vállalni. Már megvolt az engedély, az időpont, be is mentem a kórházba. Ott aztán elbőgtem magam, és a dokim csak annyit mondott, hogy nem muszáj megtennem. Nem tettem meg.

A lányom most 11 éves, gyönyörű, kedves lány. Kiemelkedő a kézügyessége, a művészeti tanárja mindenképpen képzőművészeti iskolába karja küldeni. Emellett országos versmondóversenyekre jár.

Néha eszembe jut, hogy mennyivel szegényebb lennék nélküle.

Írtál a továbbtanulásról is. Én végül 3 gyerek mellett végeztem mérnök-informatika szakon.

Nem élünk fényűző életet, nyaralni pl. csak sátras, vadkempinges megoldással jutunk el, de a gyerekek azt is nagyon élvezik.

Minden megy, csak akarni kell.

2010. dec. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
53%
Annak a kis életnek is célja van ezen a világon. Ne öld meg...
2010. dec. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Huuu,nem is tudom hol kezdjem?

Köszönöm mindenkinek a biztatást és,hogy sokan leírtátok a saját történeteiteket!

Tudom,hogy sokan vágynak babára,át tudom érezni,hogy fájdalmas lehet,ha valakinek nem lehet babája.A középső lányom is került életveszélybe,amikor még a pocakomban volt anno.Nagyon sokat aggódtunk,nagyon féltettük őt.

Tudom,hogy nagyobb teher lesz nekem érzelmileg,ha elvetetnénk...így szerintem erre nem is kerülhet sor.Annyira megijedtem,nagyon.A párommal sok nagycsaládost ismerünk,van olyan család,ahol 6 gyerek van.Számomra ijesztő!Ezért is félek a 4. gyermektől.De majd lesz valahogy.Azt tudom,hogy a párom először majd hitetlenkedik:D,hogy biztosan beugratom,de anno a beszélgetéseinkből az maradt meg bennem,hogy ő abortusz ellenes és nem tenne ,nem engedne nekem egy ilyen műtétet.

Szóval majd,ha lehiggadtunk a nagy meglepetéstől,biztos vagyok benne,hogy úgy várjuk majd őt,mint az elsőt:)

Ez így volt a 3. babánkkal is.

A nagy hírt karácsonykor lenne a legjobb elmondanom,ha kibírom addig:)

Nagyon félek,hogy nem jut elég időm a pici mellett majd a másik 3 gyerekre,de eddig sem volt SENKI segítségünk,még a bevásárlást is "csapatostól"oldjuk meg,vagy csak a párom megy.

Az biztos,hogy lesz változás és nagy erőre és kitartásra van és lesz szükségünk!

Még egyszer köszönöm,hogy írtatok és bátorítottatok!

2010. dec. 16. 09:07
 34/44 anonim ***** válasza:
Nagyon-nagyon örülök, hogy már inkább a baba megtartása mellett vagy! Biztos nem fogod megbánni! Azért írd meg, közösen hogy döntöttetek, hogy teljes legyen a nyugalmam. Boldog Karácsonyt! :-)
2010. dec. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
Szia! Nagyon örülök, hogy kicsit átgondolva a dolgot, most már így gondolod! Hidd el, 4 gyerekkel is megoldható az élet, bár tényleg kicsit nehezebb, mint 1-gyel :) Ahogy már előzőleg írtam, nálunk is hasonló volt anno a helyzet, mikor kiderült, hogy jön a 4. babának. Bennem is megfordult az abortusz gondolata, sőt az engedély is megvolt, mégsem csináltattam meg a műtétet! Ez volt életem talán legjobb döntése! Kíváncsi vagyok nagyon, hogy a párod hogyan fogadja majd a nagy hírt! Remélem, az első megdöbbenés után ő is hasonlóan fog gondolkozni, mint te! Szorítok!!!! Ahogy előzőleg már írtam, nyugodtan írj privit, ha gondolod! 1. voltam
2010. dec. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az elöttem szólókhoz,örülök,hogy már inkább a baba mellett vagy.Nekem "csak" 3 gyerekem van,de áttudom érezni,hogy mit érezhetsz.Nálunk is váratlanul jött a 3-ik,szintén szóba került az abortusz,párom részéről.

De szerencsére megtartottuk a babát,éppen tegnap töltötte az első szülinapját.

Remélem ti is meg tudjátok beszélni,és várni fogjátok a picit.Boldog Karácsonyt előre is nektek!

2010. dec. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
Őszintén örülök a döntésednek..én vagyok,aki örökbefogadással lett boldog anyuka..és kívánom,hogy a 4-ik pici kis baba a legnagyobb boldogságot hozza a családotokba!!Egy pici baba az élet legszebb ajándéka!!:)))Nagyon boldog babavárós időszakot kívánok,és problémamentes szülést..majd sok boldogságot a nagy családdal!:))Biztosan nehéz lesz..de meg fogjátok oldani!!:)
2010. dec. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Tényleg köszönök nektek mindent!A páromtól nem tartok,ő tudom,hogy örülni fog majd,csak először lesz meglepett,hiszen gyógyszer mellett...ugye ez elég furi.De nem én vagyok az első nő,anyuka,aki így járt:)

3 lányunk van és hát a jósnő egyszer fiút is jósolt,talán most:),mert 4.gyermeket is jósolt.Már kezdek hinni ezekben a dolgokban.

Viszont kívánok én is nektek boldog karácsonyi ünnepeket!Meg persze sok örömöt a gyermekeitekhez:)

Úgy érzem lassan telik majd ez a néhány nap karácsonyig,amikor is elmondom a családnak a jó hírt.Szerintem a férjem ismét könnyes szemmel fogadja majd.De remélem ezúttal is örömében.A 3. babát is nagyon vártuk,ő lesz az első meglepetés babánk:)

2010. dec. 16. 13:54
 39/44 anonim ***** válasza:

Szia!

Most olvastam el mindent....es...nagyon orulok,hogy a legvegen mar egy egesz mas hangulatba levo kismamat olvashattam mint mikor kiirtad a kerdest :)))

Az en anyukam is 5-ot szult,mi 4-et tervezunk pont azert mert nagy csaladba nottunk fel mindketten(ferjemek 4-en vannak) es csak nagy csaladdal tudjuk elkepzelni az eletunket.

En nagyon drukkolok nektek es kerlek ird majd meg,hogy fogadta a hirt csaladod,kulonosen a parod :)

Bekes,boldog Karacsonyt Mindenkinek :)

17 honapos kisfiu anyukaja :)

2010. dec. 17. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Viszont kívánok Boldog karácsonyt nektek is!

Természetesen meg írom,bár van sejtésem:)

Sokat nosztalgiázik a párom,hogy milyen jó volt,amikor a Picurkánk a pocakomban rugdosott,milyen jól állt a terhesség,az uh-on milyen jó volt...és pik-pakk,már milyen nagy lány lett:)

Tegnap is így volt ez,a szokásos nosztalgia:)

Csak annyit mondtam neki,hogy :- ÓÓÓH,Apa!Majd lesz 4.-ik és megint átélheted!

Ő csak mosolyogva megkérdezte,hogy mikor?

Erre már nem válaszoltam,majd karácsonykor,de már biztos vagyok benne,hogy boldog lesz!Az arca mindent elárult:)

2010. dec. 17. 07:12
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!