Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nevessek vagy sírjak? Spontán...

Nevessek vagy sírjak? Spontán négyesikrek!

Figyelt kérdés
Tegnap voltunk az első ultrahangon, és spontán fogant négyes terhességem van. Három petezsák van, de az egyikben egypetéjű ikrek vannak. Mind a négy él, és növekszik...
2009. jan. 24. 09:26
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/88 anonim ***** válasza:
92%

Nem azt írtuk, hogy harcolj mindenképpen a babáidért, csak azt, hogy mielőtt a redukció mellett döntenétek azelőtt kérjétek ki számos orvos egymástól független véleményét. És csak utána döntsetek. Én legalább is így értettem.


Egy korábbi válaszoló.

2009. jan. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/88 anonim ***** válasza:
90%

Nos,én leszek az egyetlen ellentmondó,kérlek,ne haragudj meg rám,de én egy valós történetet fogok neked leirni!

Májusban,amikor én szültem,akkor volt bent velem egy anyuka,aki ezt mesélte.Ott háromas ikrekről volt szó.

Neki egy jó ismerőse története.Ott a babák lombik babák voltak,a dokija azt ajánlotta az eggyiket vetessék el.Ő persze azt nem akarta.De az orvos mondta,hogy így baj lehet.Lett is.Megszületett mind a 3-om a 34-dik hétben,egy baba sajna nem élte túl,a másik kettő babával még mai napig is baj van a fejlődéssel,pedig már 5 évesek!Ez mind azért,mert a csajszi keményfejű volt!

Kérlek,mindég a dokikra halgass!Ők tudják a dolgukat!

2009. jan. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/88 anonim ***** válasza:
90%

Most találtam,remélem nem veszed rossz néven:

[link]

2009. jan. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/88 anonim ***** válasza:
88%

Akik ilyen hűségesen lepontoztak,azok közül hányan szültek meg már négyes ikreket?

NOS???

2009. jan. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/88 anonim ***** válasza:
97%

Szia!

Egyetértek az utolsó pár hozzászólóval!

Aki szült már korababát tudja milyen!Zömében mindig van maradandó károsodás sajnos...Én láttam az intenzíven sok kisbabát 500 g-mal.

Csak az orvosodra hallgass!!!

Szép és aranyos a 4 baba,de nagyon kockázatos.És ami a legfontosabb,ha 22 hetesen megszülsz,soha nem bocsájtod meg magadnak a döntést.Akkor elmondhatod,hogy Te az orvosi javaslat ellenére döntöttél így.És akkor nem az orvost nevezik "gyilkosnak"...:(

Reális esély van sajnos a koraszülésre,minél több a babák száma....


UI:Le lehet pontozni!

Egy anyuka,aki elvesztette a korababáját.:(

2009. jan. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/88 anonim ***** válasza:
85%

Nem irgyellek... :(

De lehet egy kérdésem? Azt hiszem, ezzel mindannyiunknak segítenél...

Szedtél clostit a peteérés előtt? (tényleg csak azért, amit te is írsz, hogy az egyik szemed sír..., hátha az orvosod volt rossz, és túlstimulált)

Tényleg csak azért, hogy más ne kerüljön ilyen helyzetbe!

Légy nagyon erős, járj utána, mert döntés csak egy van!

2009. jan. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/88 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat!

Nem voltam, vagyok (túl)stimulálva, nem rontott el az orvos semmit. Nem keresek bűnbakot, a helyzet már adott.

Meglátjuk, hogy alakul, és közösen döntünk majd legjobb belátásunk szerint.

Mindenkinek boldog babavárást!

2009. jan. 24. 19:31
 28/88 anonim ***** válasza:
80%

OK, akkor ezek szerint volt closti...

Bűnbakot nem is kell keresni, csak volt a teherbeesés témánál vki, akinek többek közt én is írtam, hogy ilyenkor a dokik inkább szexmentes hónapot szoktak javasolni. Valami 8 pete érett vagy nemtom, mennyi, pontosan, már nem emlékszem. De sajnálom, h a doki ilyen felelőtlenek...

:(

Jó tanulság másoknak, köszi, hogy írtál!

2009. jan. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/88 anonim ***** válasza:
99%

Sziasztok!

Én vagyok az a hármasikres kismama, aki egy pár hete írt kérdést. Mi végül úgy döntöttünk, hogy megtartjuk mindhármójukat. Persze nem hasraütésre döntöttünk, nagyon nagyon iszonyatosan nehéz döntés volt. Nálunk is teljesen spontán jött össze, semmiféle gyógyszert nem szedtem, és ráadásul két hónapnyi próbálkozás után. Itthon az orvosok (megyeszékhely, de mégis kicsi) fele-fele arányban javasolták a redukciót. És mivel nekem csak a 12. héten derült ki, hogy hárman vannak, így nagyon gyors döntésre ítéltek. (kemény fél napot akartak adni...) aztán felmentünk Pestre beszéltünk egy proffal, aki a redukciót végzi. Megkérdeztük, hogy mi lenne, ha és mi lenne, ha.... A redukcióra azt mondta, mivel van egy egyke és vannak az egypetéjűek, és ráadásul az egyke van a méhszáj felől, eléggé kockázatos lenne a redukció. Ami azt jelenti, hogy megoldható, csak valószínűleg az egész terhesség vetéléssel végződne. Kivéve, ha az egypetéjűeket redukálná, és akkor maradna az egyke (talán!). A terhesség kihordása is nagy kockázattal jár, ezzel tisztában kell lenni. Mennyi minden előfordulhat a legnagyobb odafigyelés mellett is! DE! Úgy voltunk vele, ha a természet így akarta, és a 12. hétig nem hogy nem elhalt a kettő közül az egyik, hanem még továbbosztódott, akkor azért csak tudja a szervezetem mit csinál. Legalábbis nagyon bízunk benne, és csakis pozitívan állunk hozzá. És úgy érzem megtaláltam az orvost, aki szintén pozitívan áll a terhességemhez, és nem az első többes ikerterhessége lesz. (dr. Valent Sándor, Kútvölgyi Klinika, Sote II.)

Persze teljesen más a négyes, mint a hármas, ugyanúgy,mint a kettes, vagy akármennyi baba is lenne, mind más. A négyes ikreknél már valószínűleg mi sem így döntöttünk volna. De ezzel nem szeretnélek befolyásolni. És persze az is sokat számít, hogy milyen felállásban vannak, hol helyezkednek el. Mert a legjobb, ha külön petéjűek mindannyian, mivel akkor saját burokban növekszenek, és kevésbé kockázatos. Na, de ezeket majd mind elmondja az orvos. Egyébként mi akivel beszéltünk, és a redukciót végezte volna: dr. Tóth Pál ERnő (Sote I. ) Nagyon rendes, szimpatikus, és tisztán érthetően beszél. Nem akar befolyásolni, hagyja, hogy tényleg a pár döntése legyen, amit meghoz. Én őt is csak ajánlani tudom.

Bocsánat, ha túl hosszú voltam, de azért remélem, tudtam valamicskét segíteni.

(Ja, és a 12. hétig van időtök gondolkozni, akkor csinálják a redukciót)

2009. jan. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/88 anonim ***** válasza:
100%

Hát én csak gratulálni tudok, és a legjobbakat kívánni.

Nekem sajna nincs ilyen szerencsém....

2009. jan. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!