Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányásos terhessen ugyanúgy...

Hányásos terhessen ugyanúgy el lehet látni a háztartást, mint előtte? Miért van hányingerem mindentől?

Figyelt kérdés

9 hetes kismama vagyok és rengeteget hányok. Sokszor nem tudok mit enni, mert mindentől hányingerem van. Mostanában egyre többször vagyok úgy, hogy a fekvésen és hányáson kívűl nem sok mindent tudok tenni, mert annyira gyengének érzem magamat.

Párom kezd kiakadni, hogy mások is voltak terhessek még is ellátták a háztartást.

Sokszor kérném, hogy csináljon valami egyszerű ételt (pár db főtt tojást, főtt burgonyát, bundás kenyeret), de Ő azt mondja tele a hűtő mindennel. Miért nem érti meg, hogy hányingerem van mindentől?

Meg azt is magyarázza, ha esténként odaraknám, amit reggel megeszek (mint Ő a kávéját, hogy ne fáljon a feje), akkor nem jutnék el a hányásig. De én este nem tudom, hogy reggel mitől nem lesz hányingerem.

Van köztetek olyan, mint én???


2011. jan. 2. 16:25
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Elöször adj a férjed kezébe egy könyvet a terhességröl, akkor talán észreveszi, hogy a terhesség hányással jár legtöbbször, és nem lehet ilyesmivel befolyásolni, hogy már este odakészited a reggelit. Ha ez sem elég neki, akkor vidd magaddal az orvoshoz, hogy elmondja a férjednek, hogy a terhesség elég nagy hormonális változás, és neki is tudomásul kell vennie, hogy nem minden olyan, mint elötte, neki is be kellene szállnia a háztartásba is.
2011. jan. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem túl kedves párod van már meg ne haragudj :S Én egyszer sem hánytam,néha mégis nehéz volt ellátni a háztartást,nekem a poci volt érzékeny meg állandóan álmos voltam.

Nem azt mondom hogy hagyja el magát az ember,de leírásodból tekintve azért te picit súlyosabb eset vagy,nagyobb rosszullétekkel.Kötelessége segíteni,nem törik le a két kis keze,ha egy lábasban megfőz 4-5 tojást.Egyébként annyit pihenj amennyit tudsz,és amennyire lehet ne foglalkozz a háztartással,igenis ez az időszak most rólad szól,legyenek veled toleránsak,és ha a tested úgy kivánja akkor tessék pihenni.

2011. jan. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Jó nagy tahó a párod, már bocs:(

Tényleg nem akarom megbántani, ahogy téged sem, de a 20. hétig hánytam reggeltől estig (néha éjjel is), úgyhogy tudom, mennyire elesett ilyenkor az ember, még a mozgás is nehéz:(


Kitartás, hamarosan enyhülni fog, és el is fog múlni. A háztartást annyira rendezd, amennyire van erőd, később is lehet rendet csinálni:)

2011. jan. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a tánctanárom volt úgy, hogy egyik nap iszonyatosan kívánta a főtt kukoricát, másnap pedig rosszul volt a látványától is... és minden nap így volt. Amit egyik nap szinte zabált, azt másnap undorodva nézte, ráadásul az sem segített sokat, h egész nap kajaszagban volt, mert a párja éttermében segített. Szóval magyarázd el a párodnak, h ez most nem olyan, amit előre eldöntesz, mert teljesen "megőrült" a szervezeted. Magyarázd el neki azt is, hogy ez el fog múlni, de egy ideig nehéz lesz, és most nagyon nagy szükséged van a segítségére, és türelmére. Ha nem hat, akkor mutass neki a neten ezzel foglalkozó oldalakat, vagy nyomj a kezébe egy könyvet.
2011. jan. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

De miért van mindentől hányingerem, ha egyszer éhes vagyok?

Pedig nem szoktam elhagyni magam és ezt tudja a párom is, ezért nem érti.

Milyen könyvet kellene a kezébe adnom? Azt a könyvet minden héten elolvasom Neki, amiben a baba heti fejlődése van leírva 40 hétig.

2011. jan. 2. 16:45
 6/25 A kérdező kommentje:

Hol találok a neten ezzel foglalkozó oldalakat?

Köszönöm szépen.

2011. jan. 2. 16:49
 7/25 anonim ***** válasza:
2011. jan. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Miért van hányingered????Mert a terhesség teljesen felborítha a szervezeted, és hülyén reagál mindenre. Ez természetes.
2011. jan. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Olyan könyvet keress, amiben a terhesség hatása van leírva, és nem csak a babával foglalkozik. Ilyen általános "ismertető" a terhességről.
2011. jan. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm az oldalt.

Az a legrosszabb és legmegmagyarázhatatlanabb számomra is, hogy amikor éhes vagyok, miért nem kívánok semmit? Miért van minden ételtől hányingerem úgy, hogy nem tudok begyűrni semmit? (és akkor persze, hogy hánynom kell!)?

2011. jan. 2. 17:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!