Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kisbabát várok, de nem vagyok...

Kisbabát várok, de nem vagyok jogosult TB ellátásra. Milyen kötelezettségeim vannak ilyen esetben? Az Önkormányzat milyen esetekben vállalja át a TB fizetését helyettem?

Figyelt kérdés
Nem vagyunk valami jó anyagi helyzetben, és amit költenék, inkább a babára költenék, mint TB-re. Nincs meg az 1 év munkaviszonyom se (Még-próbálok elhelyezkedni folyamatosan), tehát gyedet sem fogok kapni. Ki számít hátrányos helyzetűnek ilyenkor - önkormányzat szempontjából?
2011. jan. 12. 11:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Havi 4,5 rugó és lesz tb-d. Szerintem megéri.
2011. jan. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Inkább fizetnék havi 4500.- a zb-re mint hogy minden vizsgálatra több ezret!!!A szülés is pénzbe kerül ha nincs tb!a sima 300ezer körül mozog plusz a kórházi ellátás neked és a babának!Én császáros voltam sajnos és ha nem lett volna tb-m akkor majdnem 1milliót kellet volna fizetnem!
2011. jan. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Én is kifizettem annak idején a TB-t havonta. Nem nagy összeg!
2011. jan. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, de nem ezt kérdeztem. Az Önkormányzati támogatás érdekelne jobban!
2011. jan. 12. 11:44
 5/19 anonim ***** válasza:
0%

Szóval fizetni nem akarsz, de sorban állnál a segélyért.

Remélem azért a gyerekhez nem így állsz majd!


Az önkormányzatnál érdeklődj, ha mi nem vagyunk jók!

2011. jan. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Gondolom nem az önkormányzatnak szülöd a gyereket...

Menj be és érdeklődj ott, mivel minden önkormányzat más és más, saját hatáskörben dönthetnek bizonyos szociális támogatásokról, vagyis itt nem fogsz megfelelő választ kapni, csak ha személyesen jársz utána ahol be vagy jelentve.

2011. jan. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 szucs oliver ***** válasza:

szerintem is jobban járnál ha fizetnéd magadnak.

Az önkormányzathoz ha elmész lehet adnak valamit, de akkor tudomást fog szerezni a gyermekvédelem is.

Hogyha ezt sem tudod kifizetni és támogatásért fordulsz az önkormányzathoz már most akkor felvetődik bennük a kérdés a gyermeked miből fogod nevelni.

A környezetemben már járt igy egy ismerősöm.

Ne értsd félre nem rossz szándékból irtam.

2011. jan. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Terhességed alatt semmilyen segélyre nem vagy jogosult!Ha meg lesz a bab akkor is csak akkor ha az egy főre jutó kereset nem éri el a 30 akárhányezer forintot!De ha már ilyen problémáid vannak hogy fogjátok eltartani a gyerek....ugyanis az a többe kerül mint havi 4ezer forint!
2011. jan. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Ja és még valami!!Mivel fogod kapni a gyest meg a családit az rendszeres jövedelemnek számít!!!Úgyhogy nem igen fogsz kapni segélyt!!Max egyszeri segélyt kaphatsz ami 5-6ezer forint!!!EGYSZER!!
2011. jan. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
A havi 4500ft az önkormányzat átválalhatja ha a jövedelmed/párodé a mindenkori öregedési nyudíj x%nem éri el.Nem tudom pontosan az összeget az önkormányzatnál érdeklődj!!!
2011. jan. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!