Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 hetes terhes vagyok. Napi...

5 hetes terhes vagyok. Napi 15 szál cigit szívok el. Hogyan tudom csökkenteni?

Figyelt kérdés
2007. máj. 31. 14:43
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Akaraterővel és arra gondolva, hogy a gyermekeddel teszel rosszat, ha dohányzol!
2007. máj. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Egy áldott állapotú nőnek nem csak magával szemben, hanem magzatával szemben is kell, hogy felelőssége legyen. A dohányfüst szénmonoxid - és nikotintartalma a belélegzés során a vérárammal bekerül a leendő gyermek vérkeringésébe is. Így a fiatal, gyenge szervezet már a megszületés előtt szervezeti károsodásokat szerezhet.

A kora- vagy halvaszülés veszélye sokkal nagyobb a terhesség alatt dohányzó anyáknál, s a veleszületett szívrendellenesség is sok esetben ide vezethető vissza.


A dohányzás már az anyaméhben befolyásolja a magzat tüdejének funkcióit!


Újabb megfigyelések szerint a terhesség alatti dohányzás veszélyeztetheti a születendő gyerek zsíranyagcseréjét. A dohányzó kismamák és szülők különböző módon veszélyeztethetik gyermekeik egészségét.


A terhesség alatti dohányzás előidézheti pl. a kis súllyal történő születést. Bizonyított tény, hogy a dohányzás a hirtelen gyermekhalállal és a légúti betegségekkel összefüggésben áll - erre mutat rá a Gyermekek egészségéért alapítvány és a Dr. von Haunerschen gyermekkorház Münchenben.


A terhesség alatti dohányzás növeli a gyermekeknél a későbbi túlsúlyosság veszélyét is. Rüdiger müncheni professzor a dohányzó kismamák és a gyerekeiknél tapasztalható zsíranyagcserezavarok összefüggéseire figyelmeztet.


A terhesség alatti dohányzás növeli a korai gyermekhalál veszélyét. "A terhesség alatti dohányzás nyolcszor nagyobb rizikót jelent a korai gyermekhalálra"- mondja Gerhard Jorch magdeburgi professzor. A rizikó nagysága a dohányzás mennyiségétől függ, de a 10 szál/ nap fölötti cigarettafogyasztás már meglehetősen nagy veszélyekkel járhat.


Légzőúti megbetegedések passzív dohányzás miatt

A terhesség alatti dohányzás ahhoz vezethet, hogy a méhben a légutak csökevényesen fejlődnek. "A tüdő szerkezete már a méhben meghatározott"- mondja Dr. Erika von Mutius, a müncheni Haunerschen gyermekklinika docense. A passzív dohányzás az oka a respiratórikus rendszer gyakori fertőzésének, és felelős az asztma kialakulásáért is.

2007. máj. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
100%
Rágcsálj helyette ropit.
2007. jún. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer olvastam, hogy a magzatnak kétszer annyi oxigén után kell kapálóznia egy elszívott cigaretta mellett.

Amikor megláttam a pozitív tesztet, eszembe sem jutott a cigaretta. Most 5 hónapos a kislányom. Szoptatom, és azóta sem fogtam a kezembe cigit. Nem volt koraszülött, nem kellett, hogy oxigént kapjon és gyönyörű. Ha most nem próbálsz teljes életet biztosítani Neki, később hogyan számítson rád? Igen, a felelősségtudat.

2007. jún. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
79%
Mindenképpen próbáld a legminimálisabbra csökkenteni a napi adagot, ez menni is fog ha mindig a picire gondolsz. Ha régóta cigizel drasztikusan nem kellene abbahagyni mert lehet, hogy többet ártasz mint használsz.Én sem tudtam abbahagyni borzasztóan ideges és ingerült voltam viszont lecseréltem a cigim egy gyengébbre aztán egy még gyengébbre. Ha úgy érzed nem megy a leszokás ezt mindenképpen megpróbálhatod!
2007. jún. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:
79%
Egy gyermek vállalása sok lemondással is jár.Kezd most mindjárt azzal, hogy leteszed végleg a cigit.Csupán akaraterő és felelősségtudat kérdése.Sok sikert!
2007. jún. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Én a baba előtt napi 1,5-2 doboz cigit szívtam. De abban a pillanatban, mikor megtudtam, hogy babám lesz, egyből nem kívántam, hogy rágyújtsak. Az a doboz, amit előtte vettem még mindig a táskámban van (1szál hiányzik belőle). Ha ránézek, tudom miért nem gyújtok rá...
2007. jún. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű. CSak nézz a pocakodra,és ha jó érzésű mama vagy akkor egyből elmegy a kedved a cigizéstől.
2007. jún. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim válasza:
100%
valoban akarat kerdese, mindenkinek ahhoz van akaratereje, maihez akarja, hogy legyen!!
2007. jún. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim válasza:
25%
Szívj nikotinmentes elektromos cigarettát! Az élvezet ugyanaz, de te is és a babád is egészséges marad.
2007. jún. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!