Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt fogyni 2-3...

Terhesség alatt fogyni 2-3 kg-ot hogy lehetne, ill. hogy ne hízzak egy darabig?

Figyelt kérdés

Még csak 11 hetes vagyok,és már most 5-6kg-nál tartok,ami nem zavarna,ha nem lennék ilyen alacsony.165cm és már most 77kg.Maradt rajtam az első terhességemből is pár kg.A hasam már most akkora,mint egy 5-6 hós kismamának.Mi lesz így velem augusztusig?

Az első terhességemmel is toxímiás voltam,császár lett a vége,ezt most elakarom kerülni.

Hogy csináljam,valami diéta,ami normális tudok vele fogyni pár kg-ot,az is elég ha már egy darabig nem hízok tőle.


2011. febr. 2. 20:03
 1/6 anonim ***** válasza:
orvos, vedono, dietetikus...ebben a temaban nem szabad egyedul kiserletezni. majd ok meg fogjak mondani hogy mennyit es mikor egyel es rendszeresen merlegelnek. az 5-6 kilo sok 11 hetesen es valoban ha igy megy tovabb akkor a hatar a csillagos eg. a hizast meg kell allitani 23-24 hetes korodig aztan a vegeig johet meg egyszer ennyi. Vezess naplot 2-3 napig mindenrol amit egy nap eszel es aztan visszaolvasva meglatod hogy hol vannak a bajok, mikor vagy a legehesebb es ennek alapjan ossze lehet allitani neked egy dietat.
2011. febr. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Én gyakorlatilag nem híztam terhességem alatt. (Vagyis háj nem ment rám, szülés után ugyanakkora volt a súlyom, mint a teherbeesés előtt.) Nagyon nem akartam hízni, ezért odafigyeltem mit eszek. A lényeg: semmi felesleges kalória, kenyér péksütemény nagyon kevés, cukor szinte semmi, zsíros húsokat sem ettem. Ezeket betartottam és közben mindig ettem, amikor éhes voltam.


Nem tudom, Te sportoltál-e valamit, de én a 9 hónap alatt is rendszeresen mozogtam, futottam, aztán az utolsó két hónapban tornáztam. Ha eddig nem sportoltál, akkor nem tanácsos most elkezdeni, de ha igen, akkor hajrá!


Kellemes babavárást!

2011. febr. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
7%
Terhességi hányás a megoldás, már fogytam vele 2 kilót, pedig hízni szeretnék inkább. 15 h km
2011. febr. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Diètàzni-fogyòkùràzni nem szabad, de ezt Te is tudod.

Èn is ilyen cipöben voltam,mint Te, a 11-12 hètig +5-6 kg, a 20. hèt tàjàn màr +17kg. Akkor az orvosom nagyon az orromra koppintott ès a vègèig ìgy kellett tàplàlkoznom: szàrnyasok föve ès zacsiban sütve, kenyér ès tàrsai csak nagyon minimàlis, savanyú gyümölcsök, tejtermèkek, kemèny fött tojàs; semmi zsìros/zsìrban sült, èdes gyümölcs, müzli fèle, gríz, èdessèg. Ennyi jut hirtelen eszembe. Eleinte igencsak nehèz volt, de ki lehetett bìrni. Vègère +26 kg volt rajtam,azzal,h a 9.hònapban ismèt elengedtem magam. Ebböl 13 kg maradt a korhàzban; rengeteg vìz volt rajtam. Ja, ès èn is csak 162 cm vagyok:)

2011. febr. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%
Én 33 hetes vagyok és 10 kilót híztam, amit igen soknak találtam, ezért elkezdtem odafigyelni és épp ma reggel már csak 9-et mutatott a mérleg!:) Lényegében naponta 5-6-szor eszem (de ebben benne van pl egy répa vagy alma is) és ebédre meg uzsira levest eszem. Persze nem minden nap, néha kell más is, meg rengeteg teát iszom.
2011. febr. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj! Én az első babnámmal 18 kg-ot híztam úgy, hogy meglett 1 hónappal előbb. Most a 2. babámmal vagyok a 32. héten. Vele is ugyanolyan tendenciában híztam. Aztán mivel a cukrom közel volt a határértékhez, ezért a védőnőm diétát javasolt. A cukordiétát.

Így fogytam 4 kg-ot, most annyi kg vagyok, mint kb a 20. héten:-) Sosem hittem volna, meg voltam győződve, hogy terhesség alatt nem lehet fogyni. Ha elhagyod a cukrot és szénhidrátot csak minimálisat eszel, akkor egyből fogyni fogsz, és a cukor nem fog hiányozni a szervezetednek sem a babának. Húst és tojást bármyennyit ehwetsz, a kenyér léegyen barna, és lehetőleg csak egy szelet egy étkezésre. A rizst és krumplit nagyon fogd visssza, tésztát alig egyél. Én rájöttem, ha nem zabálok állandóan, tehát étkezések között nem tömöm magam, és nem eszem édességeket, akkor lehet fogyni. Sok sikert! Így sokkal jobban érzem magam.

2011. febr. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!