Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért annyira veszélyes a...

Miért annyira veszélyes a terhesség alatt a hüvelyi fertőzés?

Figyelt kérdés

Gondolok gombára, bacira.

Nekem inkább bakteriális szokott lenni, de a dokim nem nagyon szokott aggódni miatta, ír rá valamit ha már durvább (nem szokott) és kész.

Csak mert annyian írják, hogy úszni nem mennek, kádba nem fürdenek stb. mert a fertőzések... én egyiket sem csináltam és mégis néha elkapom, de miért olyan veszélyes és milyen korú terhességnél?

Azt értem ha a méhszáj nyitott, de zárt méhszájnál?


2011. febr. 15. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Az, hogy nyílik a méhszáj, nem tudhatod. Nem érzed, és ha van valami baci, az megfertőzheti a babád. Még a legutolsó pillanatban is. Sajna van róla kellemetlen tapasztalatom...
2011. febr. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Két okból nem árt óvatosnak lenni: a terhesség alatti hormonális változások miatt könnyebben össze lehet szedni fertőzéseket. (ugyan ez igaz arra is aki fogamzásgátlót szed)A koraszülések leggyakoribb oka, hogy a fertőzések idő előtti burokrepedést okozhatnak. (Nyilván ez nem igaz minden fertőzésre és mindenkire.) Jobb félni mint megijedni alapon nem árt azt tudni, hogy reális a veszélye annak, hogy egy fertőzésből a körülmények szerencsétlen összejátszása miatt akár komoly probléma is lehet.
2011. febr. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen...Egyetértek az utólsóval..Nyitott méhszájam volt, mikor kiírt nap előtt elment a nyákdugóm, berohantunk ügyeltre, az akkori ügyeletes doki megvizsgált, majd hazaengedett, mondván ez biztos nem az volt ami...Mivel fájások nem voltak megnyugodtam. Mire hazaértem fura érzésem volt, csipkelődés stb...Azt a napot még végigszenvedtem, este bementünk szülni, kiírt napra pontosan megérkezett a fiam. DE születése 5. órájában a karjaimban lett rosszúl...Intenzív osztályra került, lélegeztető gépre. 15 napot volt bent egy erős 4530g-os 60 cm-es legény..Nem találtak rá a nővérkék megfelelő ruhát..:S Mára már csak egy nagyon rossz emlék. Ez az időszak. És nem kívánom senkinek azt amit mi ott átéltünk a párommal.
2011. febr. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

szóval ha jól értem a fertőzés valahogy megkezdi a burkot vagy mi? de ha zárt a méhszáj, főleg terhesség elején?

Kedves utolsó, nem értem, hogy nálad, honnan tudod hogy ez volt a baj, vagy mondták? köszi a válaszokat

2011. febr. 15. 23:47
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is ilyen miatt aggódom. 26 hetes vagyok, két keresztes baktériumos vizelet, és a doki nem írt fel semmit..
2011. febr. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az ügyeletes orvos enyhén szólva is félvárról vette panaszomat, mert "sietnie kellett", mert teleház volt a szülészeten. És mivel nekem panaszom ennél különben nem volt, így hazaengedet, a saját orvosomat meg szerintem nem is értesítette...:S

Az intenzív osztály vezetője is azt mondta, hoyg valószínű ez miatt kaptam fertőzést, mert megreptet a burok, és így a kicsihez a baci feljuthatott a nyitott méhszájon át. Ha kaptam volna 12 órán belül egy oltóanyagot a babámnak nem kellett volna 3 napig az életéért küzdenie...:(

2011. febr. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nem sztreptococcusod volt? mert tesómnál is ez okozott gondot, így ahogy te írtad?
2011. febr. 16. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!