Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek volt káros szenvedélye,...

Akinek volt káros szenvedélye, hogyan mondott le róla a baba miatt?

Figyelt kérdés

Első terhességem elött dohányoztam, de olyan könnyen lemondtam róla, hogy számomra is hihetetlen volt.

Most viszont nem tudok lemondani a kávéról.

Még nem vagyok kismama, de szeretnénk kistesót a lányunknak.

Ezt ahoz a feltételhez kötöttem, hogy le kell mondanom a kávéról.

Nagyon rossz alvó a lanyunk és nem tudom reggelente megállni, hogy ne igyak legalabb 2-3 főzött kávét.

Zombi vagyok ha nem tuningolom magam.Van valakinek egy jó tippe erre?


2011. febr. 21. 22:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
én eddig minden nap megittam egy doboz energiaitalt, de mióta pozitívat teszteltem azóta nem ittam, remélem kibirom.
2011. febr. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Én a második terhességem alatt szoktam rá a kávéra, előtte soha nem ittam. Akkor viszont kívántam. Pici lányom már 10 éves, makkegészséges.
2011. febr. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Első terhességem előtt kb. 4 évvel szoktam le a cigiről, de a kávéról nem tudtam lemondani. Napi kettőt ittam, mármint az első terhességem alatt. Most már 34 hetes terhes vagyok, és a pozitív tesztnél eldöntöttem lemondok a kávéról is. Megszenvedtem, de nagyon (migrén, fáradékonyság, eleve alacsony vérnyomás).

1-2 hónap alatt teljesen rendbejöttem, már nem kívánom. Rászoktam a teára, de a vasam mindig alacsony még a vastabletta ellenére is, így utána olvastam és kiderült, hogy a tea ill. kávé gátolja a szervezetben a vas felszívódását. Na tessék! Így már a tea is ugrott.

Most már csak kibírom így a végéig!

Üdv!

2011. febr. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Érdekes...teázok is,kávézok is,és még mindig nem kell vasat szednem...


28 hetes km

2011. febr. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Nekem 6 éves koromban vettek észre a vashianyt.Akkor még nem kávéztam és nem is teáztam :)

Ez nem a teától ill kávétól lesz, hanem a szervezet "betegsége".

Ha soha nem innék kávét vagy teát akkor is vashiányos lennék akkor is ha szednék vas tablettát.

A vas kötőkapacitásom a normális felettvan(utolsó vérvételkor a négyszerese volt), de a vasam a normális negyede.....

Én nem az íze miatt iszom a kávét, hanem mert máshogy nem élem túl a napot :D

Ma van az új életem első napja!

MA csak 2 kávét fogok inni!

Remélem a lányom is "segít" a leszokásban :)

szép napot mindenkinek!!

2011. febr. 22. 11:35
 16/16 anonim ***** válasza:

Szia


én terhesség alatt szoktam rá a kávéra. Nekem azt mondta a védőnő, hogy inkább igyak, minthogy a padlóról kelljen összeszedni kiskanállal, mert elájulok. Szerintem ez még sokkal jobb, mint a cigi, annyira nem lehet káros.

2011. febr. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!