Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Munkanélküli segélyt csak az...

Munkanélküli segélyt csak az kaphat, akinek van biztosított munkaviszonya?

Figyelt kérdés
2011. márc. 16. 17:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Az kaphat akinek van legalább 300 ledolgozott munkanapja ami be volt jelentve.

A ledolgozott munkanapok számától függ a segély maximális időtartama.

Az összege meg attól függ, hogy mennyivel voltál bejelentve, ha csak minimálra akkor sokra ne számíts.

2011. márc. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Pl ha van 300 bejelentett ledolgozott munkanapod, akkor kapsz 60 napig segélyt, de csak mondtam egy számot.


Akik évekig munkanélküli segélyen vannak azoknak általában már van 5-10 év munka a hátuk mögött, és nem minimálbérre bejelentve, ha megéri nekik a segélyen élni.

2011. márc. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Pontosítva: az igénylést megelőző négy éven belül 365 olyan nap, amely alatt az álláskereső munkaviszonyban töltött.
2011. márc. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nincsen évekig tartó segély. Az álláskeresési támogatás maximum ideje 270 nap, ami két részből tevődik össze.

De a lényeg, hogy 4 éven belül 365 munkanapra van hozzá szükség.

2011. márc. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
aha
2011. márc. 17. 18:27
 6/8 anonim ***** válasza:

Ja és lemaradt, hogy álláskeresési támogatás kétféle van, amit leírtam, az az álláskeresési járadék.

Ezen kívül még van álláskeresési segély, ahhoz 200 nap elég.

2011. márc. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, meg tudom erősíteni, nemrég igényeltem: az álláskeresési járadékhoz 4 éven belül 365 nap munkaviszonynak kell lenni. (Én így kaptam kb. két és fél hónapig a járadékot)
2011. márc. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem éri meg segélyen élni, mert maximálva van az összege. Én a maximumot kaptam, ami kb nettó 42000 Ft, ami az eredeti fizum 12%-a. Szerencsére csak 1 hónapig kellett "rajta lennem".

Amúgy jól írják a többiek, az előző 4 évet nézik. Az elbírálás nem túl gyors de nekem pl a pénz gyorsabban jött mint a határozat...

2011. márc. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!