Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Dawn-kór vizsgálat, kombinált...

Kerria kérdése:

Dawn-kór vizsgálat, kombinált teszt- mikor, hogyan, költséges, és egyáltalán mit is kell tudnom?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyon tapasztalatlan vagyok, és egy kicsit össze vagyok zavarodva, így segítséget kérek Tőletek.

10 hetes terhes vagyok. És a 6-7. héten voltunk a nőgyógyásznál, aki minden eredmény nélkül javasolta a kombinált teszt elvégzését. Viszont a háziorvosom megkérdezte, hogy miért akarunk menni? Eddig a vérvételen, vizeletvizsgálaton vagyok csak túl. Jövő héten lesz a belgyógyászati vizsgálat. Kérdésem: honnan tudjátok, hogy mentek ilyen tesztre vagy nem? Hogy van ennek a rendje, menete, illetve költséges-e? Hálás köszönetem.


2011. máj. 6. 14:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Én úgy döntöttem megcsináltatom, mert engem megnyugtat. 25.000 Ft-ba került, kell hozzá a 12. heti UH lelet, ki kell tölteni egy kérdőívet, és akkor leveszik a vért az első 11-14 hét között, a második vérvétel a 16. héten van. A kettőből lesz majd eredmény. Ha megteheted hogy megcsináltasd én csak javasolni tudom.
2011. máj. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én a korom miatt csináltattam meg, mert 36 éves vagyok. De sajnos bárkinek születhet Down-os gyereke, csak fiatalabb korban kisebb rá az esély. El akartam kerülni az aminocentézist, ami vetélést is okozhat, bár pontosabb eredményt ad. Így a kombinált teszt mellett döntöttünk, igaz 30000ft volt (Szombathelyre mentünk), de így alaposan megnézett a doki mindent, amit alapban nem néznek UH-n. Vérvizsgálat is tartozik hozzá.

Szerencsére nagyon jó lett az eredményem.

2011. máj. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én azért mentem mert nálunk nagy a kockázat! De minél idősebb a kismama annál nagyobb az esélye beteg babára! Van ahol kell érte fizetni van ahol nem! Nálunk 9ezer forint,de kisfiammal Székesfehérváron voltam a család és nővédelmi központban és ott ingyen megcsinálják!
2011. máj. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bocs az okoskodásért, amit az első válaszoló írt az az integrált teszt, az valóban 2 vérvétel. Én azért csináltattam a kombináltat, mert hamarabb van eredmény, és alapos UH is tartozik hozzá, nem pedig vinni kell a sajátot (ami nálunk elég megbízhatalan, mert az sztk-ban nem túl jó a gép) Második voltam.
2011. máj. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én a kombinált tesztet csináltattam meg mert a doki javasolta a korom miatt.35 éves leszek mire szülök.Az istenhegyi úton a gén klinikán csinálták.30000 forint volt és másfél óra alatt megvolt az eredmény.

Azon kivűl olyan válogatott személyzet van ott hogy le a kalappal.Én csak javasolni tudom.

2011. máj. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
első vagyok, tényleg integrált! Most hogy írtad, nekem is beugrott.:)
2011. máj. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Megtehetem... meg kell tennem, szerencsére nem állunk annyira rosszul, hogy ne tudjuk kigazdálkodni, így akkor elmegyek majd a vizsgálatra. Hálás vagyok a válaszokért, mert egy kicsit összezavart, hogy a nőgyógyász és a házidoki mást mondott. 32 éves leszek mikor megszületik Babóca, azaz elvileg pont akkor leszek 32 éves :) családon belül szerencsére nincs semmi okunk az aggodalomra, de jobb a békesség.
2011. máj. 6. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!