Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ellenanyag szűrés pozitív?

Niktoon kérdése:

Ellenanyag szűrés pozitív?

Figyelt kérdés
Második babámmal vagyok várandós, 10 hetes kismama. Két hete voltam ellenanyag szűrésen és kaptam ma egy levelet a kórháztól, hogy menjek be a laborba a születendő gyermekem egészsége érdekében! Az első babánál negatív lett a vizsgálat. Az én vércsoportom ARh+, a páromé meg ABRh +. Eléggé aggódom, van okom megijedni?
2011. máj. 20. 17:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem. A babádnak RH- lett a vércsoportja? Mert akkor lehet hogy kell ellenanyag. Egyébként nem értem, mert elvileg két pozitívos szülőnek nem lehet negatívos gyermeke. Nekem RH- os a vércsoportom és én így rendszeresen kapom az antiD injekciókat, hogy a szervezetem ne lökje ki a magzatot. Mert ha a magzat vére +-os, akkor azt idegen anyagnak érzékeli a szervezetem és támadást indít ellene. Hát dióhéjban ennyi.

Ha levélben írták, hát menj be. Úgy többet tudsz meg.

2011. máj. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Rh összeférhetetlenségről akkor nincs szó. Az AB0 vércsoport rendszerben is kialakulhat ellenanyag képződés, ha az anya 0 vércsoportú, az apa pedig A, vagy B, illetve AB. A kép hasonló az RH vércsoportnál észlelthez, csak sokkal

ritkábban lép fel. Ezért kell elővigyázatosságból elvégezni az ellenanyag szűrést. Szóval nem tudom mi lehet nálad a gond, de szerintem felesleges aggódnod, mert mindenre van megoldás.

2011. máj. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!