Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányadik héttől vesz terhes...

Hányadik héttől vesz terhes állományba a nőgyógyász? Mikor adja ki a papírokat a védőnőhöz, laborba stb? Csak ha már van szívhang?

Figyelt kérdés
2011. jún. 3. 14:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen.Engem legalábbis akkor.5. héten voltam először,akkor még nem volt,de két hét múlva már igen,és akkor lepapíroztunk mindent.
2011. jún. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
5 hetesen voltam dokinál, adott papírt, de azt mondta, menjek vissza egy hét múlva megnézni van- e szívhang. 6 hetesen volt. Akkor mondta, hogy mehetek a védőnőhöz.
2011. jún. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

velem a 16. hétig semmit se tisztázott, azt mondta, "errefelé gyakran megesik" hogy mégsem tartják meg a gyereket, és akkor ő hiába dolgozott a papírokkal....

(Budapest, 22. kerület)

2011. jún. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves Utolsó!

Én is a 22. kerületbe megyek, ott voltam ez előző babámmal is, és (hála égnek) nem volt ilyen tapasztalatom! Az orvos mondta ezt vagy a védőnő? Én anno voltam 4 majd 8 hetesen, de mivel (gondolom akkor Te is tudod) időpontot csak jövőre lehet kapni, nem szeretnék két alkalommal is 3-4 órát várni. Ha terhes gondozásba vesz, akkor meg már megoldott, akkor csak 1-2 óra várakozás van a terhes gondozónál :)

Nagyon sajnálom, hogy ilyen rossz tapasztalatod volt! Én H. S-hoz jártam amúgy.

2011. jún. 6. 14:33
 5/10 anonim ***** válasza:

6-7 hetesen már oda adja az intézni valót.

Terhes állományba akkor vesz fel amikor akarod,de a körzeti orvos is felvehet! :)

2011. jún. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én vagyok a 22. kerületi :)

Barna doktornál voltam, az első 16 hétben rendes nőgyógyászatra jártam, ahol biza végig kellett ülni 2-3 órát, mert ennyire előre bár beteltek az időpontok :/

lehet, hogy csak rosszkor mentem, nyugdíjasszezonban...


Lényeg a lényeg, 16 hétig sima rendelésre mentem, időpont nélkül, de addig is el lett végezve minden vizsgálat, szűrés, miegyéb, nem kell kell aggódni :)


Neked mit a tapasztalataid?

2011. jún. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat ismét!

Kedves 22. Kerületi! :)

Én Holba doktorhoz jártam végig (Barnáról is jót hallottam pedig...)és jó tapasztalat volt abszolút leszámítva a tényt, hogy órákat kell várni a bejutásra. Jövőhéten tudok elmenni és akkor már el is akarok, hogy nézzen meg, mert hiába van 3 pozi tesztem, meg nem is jött meg, de olyan hihetetlen, hogy második próbálkozásra sikerült a kistesó :)Akkor leszek 5+6 hetes, úgyhogy még biztos nem lesz szívhang és visszarendel egy héttel később, de már nem bírom ki, főleg, hogy a férjem csak 10 nappal később lesz utána szabad (addig megesz a fene, hogy mi a helyzet a kis magzatommal:) )

De összegezve jó tapasztalat volt minden (vizsgálat, ultrahang), kedves volt, ezért is nem szívesen mennék máshoz. Mikor szabadságon volt, akkor voltam Parrag doktornál (első alakalommal furcsa volt a stílusa, de már 2 alkalommal igazán barátságos volt ő is)

Szép napot kívánok mindenkinek! :)

2011. jún. 8. 14:40
 8/10 anonim ***** válasza:

Terhes állományba vételt úgy értitek, hogy utána már ne kelljen dolgozni?

Ha igen akkor a nőgyógyász csak javaslatot tesz és a házi orvos ír majd ki.

2011. jún. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja és 8 hetes voltam amikor a fogadott orvosomnál voltam és ott minden papír munkát elintéztünk.
2011. jún. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem, a terhesállományon nem a táppénzt értettem, hanem azt, amikor kiadja a papírt, hogy mehetek a védőnőhöz a kiskönyvért,lapbor papírok, ilyesmi.
2011. jún. 8. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!